Wpis z mikrobloga

Gadam z ziomkiem młodym w pracy (22lata) na temat zmian w l4 ( mają podobno być 4 max w roku), a on, że bardzo dobrze, że to i tak za dużo. Ja sie go pytam, czy przeziębienia nie zlapal w ciągu roku więcej jak 4x ? A on, że nie choruje od 3 lat i wogole może nie być l4, trzeba pracować o.O Mowie, mu że wypadki chodzą po ludziach i nikt nie wszyscy sa tacy niezniszczalni, a ten że wypadek to gdy nogi sie polamie i do pracy nie można przyjść. On nie widzi innej mozliwosci by do pracy nie przyjsc.

Kto ma racje mirki? Tez tak myslicie? Mlode pokolenie serio ma taki niewolniczy stan umyslu? Gosc zapieprza na umowe zlecenie od roku, mowi ze mu dobrze. Raz zemdal w robocie nawet, ale nastepnego dnia juz przyszedl do pracy #pracbaza #kiciochpyta
  • 134
@Dejwid1: Mam w robocie taka laske, ktora co chwile jest na zwolnieniu lekarskim i w wiekszosci leci w kulki. Ja od kiedy pracuje chorobowe wzialem 1 raz na 1 dzien (czwartek praca z domu, piatek wolne). Nie mam nic przeciwko wziecia wolnego bo rozne przypadki chodza po ludziach, ale jak ktoś bierze wolne cały czas to po co komu taki pracownik.
@leftfinger: Nie typowa mentalność Polaka tylko typ najzwyczajniej nie choruje, tyle. Mam to samo, nie pamietam kiedy ostatni raz wziąłem dzień wolny z powody choroby ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OzaweNakashi: Lvl24. Pracowałam z takim nastawieniem. Bo premie, bo potrzeba na projekcie ludzi, bo tylko ja to potrafię, nie jestem chora - to tylko alergia, chodziłam pół roku nakręcona jak zegarek. Potem dostałam moim własnym podejściem w mordę.
A teraz mam to gdzieś. Biorę L4 jak Karol Aline. Choroba to choroba. Nikt nie jest w stanie przewidzieć ile zwolnień będzie potrzebować. Albo na jaki okres. I tyle. Nie ma co być
@OzaweNakashi ja zawsze duzo chorowalem na przeziębienia, anginy itd. do tego kilka poważnych kontuzji kolana i nie wyobrażam sobie takiego przepisu. I nigdy nie szedłem na l4 z katarkiem, tylko z przeziębieniem, że bylem taki słaby, ze ledwo z łóżka umiałem wyleźć. Zazdroszczę ludziom, którzy mają dobre zdrowie. Ludzie powinni być troszke wyrozumiali względem tych, którzy tego zdrowia nie mają. Oczywiście sciemnianym l4 gardzę
@OzaweNakashi: no za zwolnienia sie powinni brac po to plaga najgorzej jak musisz za kogos robic, no ale niektorzy maja taka mentalnosc ze chca zeby im po dupie pot ciekl i wtedy moze zdobeda uznanie szefa etc. ale chorowac na jakis katar 10 razy do roku to serio trzeb byc ulomnym albo o siebie calkowicie nie dbac