Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Prądniku Czerwonym już powyżej 9tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci np #programista15k którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że to max 2% a większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (3.5k).

Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 34 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Powiedzcie Mirki czy jest jakaś szansa że mieszkania stanieją?
Teraz widzę tylko 2 wyjścia z tej sutuacji:
1. Sznur
2. Emigracja (ale nie mogę bo mam dziewczynę i chorych rodziców)

Dziękuję PIS że ukradliście moje marzenia na własny kąt

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz
Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy to się kiedyś skończy? To jest ...

źródło: comment_yvg21jsNcWjyaGVbQLBRnJWm7IvpgPGe.jpg

Pobierz
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: czemu niby PIS ci cokolwiek ukradł przecież w Krakowie jest tak ogromna bańka na wynajmie - każde mieszkanie schodzi na pniu na wynajem bo jak nie studenci to ukraincy, a jak nie to zawsze możesz wynając na AIRBnB albo Bookingu, a to że ceny idą do góry jeszcze bardziej nakręca spiralę ze ludzi nie stać i coraz więcej wynajmują skończy się na tym że 1% najbogatszych będzie mieć większość mieszkań
Ceny będą rosnąć póki lokowanie kapitału w mieszkania będzie bardziej opłacalne niż, np. lokaty. Obecnie stopa zwrotu na samych rosnących cenach jest dużo wyższa, jak i dochodzi kasa z najmu.

W dodatku to nie ludzie pokroju programista15k są odpowiedzialni za takie ceny. Sam pracuję w tej branży i mam kredyt na 30 lat. Prawda jest taka, że około 70% mieszkań jest kupowana za gotówkę, a te najmniejsze pod najem rozchodzą się w
Trzeba juz patrzeć na miejscowości pod takie jak Wieliczka czy Myślenice, bo Kraków to juz grupo poszedł w przód. Na Podlasiu mam rodzinę i tam jest mega tanio ale zarabiasz max 3-5k więc wszystko jest wyskalowane
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie przestańcie już labiedzić i weźcie się do roboty. Już się #!$%@? rzygać od tego chce.

https://www.develia.pl/pl/znajdz?rodzaj=1&inwestycje%5B%5D=516&typ%5B%5D=5&typ%5B%5D=7&miasto=27&liczba_pokoi_min=1&liczba_pokoi_max=5&metraz_min=23&metraz_max=88

Pierwszy deweloper z brzegu, 5k za metr, 3 pokoje - 50 m2 - 250 k PLN
10% wpłaty własnej, kredyt na 30 lat to Ci rata wyjdzie 1200 - 1500.

No chyba, że na Zabłociu czy Zwierzyńcu chciałeś za 4k/m2 no to takiego nie znajdziesz.
D.....t - @AnonimoweMirkoWyznania: ludzie przestańcie już labiedzić i weźcie się do r...

źródło: comment_jqlr8hdROLPa3Qj8SlksFuAHqPIFxqKs.jpg

Pobierz
Złocień - najgorzej położone osiedle w Krakowie, już lepiej mieszkać w Wieliczce...


@bmstr: fakt, no ale jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi.
Teza op-a była, że jest w jakiś sposób pokrzywdzony, bo nawet na prądniku są już po 9k/m2. No to jeżeli nie wytrzyma bez tego mieszkania w Krakowie to zawsze może kupić w tańszej dzielnicy. Tu prawie o połowę.
Mieszkanie w Krakowie nie jest obowiązkiem. Mieszkania