Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Prądniku Czerwonym już powyżej 9tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 12 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci np #programista15k którzy mogą sobie kupić i 15k/m ale wydaje mi się że to max 2% a większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (3.5k).

Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 34 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad pół wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Powiedzcie Mirki czy jest jakaś szansa że mieszkania stanieją?
Teraz widzę tylko 2 wyjścia z tej sutuacji:
1. Sznur
2. Emigracja (ale nie mogę bo mam dziewczynę i chorych rodziców)

Dziękuję PIS że ukradliście moje marzenia na własny kąt

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz
Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy to się kiedyś skończy? To jest ...
źródło: comment_yvg21jsNcWjyaGVbQLBRnJWm7IvpgPGe.jpg
  • 27
czyli że większość nieruchomości jest w rękach garstki ludzi, a większość osób wynajmuje przez całe życie.


@mayimbe: ja bym mógł wynajmować tylko że u nas wynajem to połowa niezłej wypłaty a i tak nie możesz gwoździa w ścianę wbić albo właściciel może cie wyrzucić bo np. zachciało mu się sprzedać mieszkanie. na zachodzie wynajem tak nie boli a i prawo jest inne i możesz wynajmować przez lata