Wpis z mikrobloga

Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem spekulacyjno-inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.

#krakow #warszawa #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 113
  • Odpowiedz
@Scaab: sam jestes janusz.mam 3 mieszkania bo moge, Tobie tez nikt nie broni, a jak spadna ceny ( w co akurat nie wierze) to kupie 4 , za gotowke:).
  • Odpowiedz
najpierw dowiedz się kto ustala te stopy i dlaczego w normalnie funkcjonującej gospodarce niedopuszczalne jest aby robił to rząd. No xd.


@mus_tang: hahahaha, aż mnie brzuch rozbolał. Wcale nie było nagrań Belki i Sienkiewicza u Sowy a Glapiński to najbardziej bezstronny i apolityczny ekonomista w Polsce :D Tak jest na całym świecie, niby banki centralne są niezależne ale swoją polityczną agendę mają, co widać nawet (a może szczególnie) w EBC.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: w Berlinie jakos miasto potrafi dzialac sprawnie w kwestiach mieszkaniowych, dzieki czemu cena wynajmu w Berlinie jest nizsza niz w Warszawie. Wolny rynek? A dla kogo jest on wolny, gdy promuje podmioty ze sporym kapitalem.
  • Odpowiedz
@nocneszczury: Wiesz czemu się sprzedają, zanim zostaną wybudowane? Bo właśnie 50%, to mieszkania kupione na wynajem, sprzedaż przez prywaciarza, bo bańka wiecznie rośnie. Pozostałe 50% to ludzie, którzy biorą kredyt na 50 lat, bądź uzyskują wsparcie finansowe od rodziców. I kółeczko się zamyka, bo albo jesteś w bogatej rodzinie, wygrałeś los na loterii, bądź jesteś niewolnikiem XXI wieku. Czyli ponad połowa wypłaty w mieszkanie, leki i żywność, żebyś nie umarł,
  • Odpowiedz
A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.


@Czarna_ksiazka: Że niby ktoś kupuje mieszkania żeby stały puste? Czemu mieliby ich niby przez ten rok nie wynajmować?
  • Odpowiedz
@TheOneEyedKing: Z tego co mowia ekonomisci to zadnej banki nie ma. Jak banka byla w 2008 to potrzeba bylo ~180 srednich krajowych za mieszkanie 50m. Teraz jest ~100, i tyle bylo np w 2003 roku, gdy byl najlepszy okres na zakup mieszkania. Po prostu następuje rozwarstwienie społeczne, bogaci coraz bogatsi. Biedni coraz biedniejsi.
  • Odpowiedz
@Scaab tylko, że trzymanie na lokacie nie nakręca tak gospodarki jak ciągłe budowanie, przy każdej dużej inwestycji pracuje kilkadziesiąt - kilkaset osób, firm podwykonawców itd. Zresztą te Twoje gorzkie żale, pewnie jesteś z tych co to kredytu nigdy nie weźmie tylko będzie odkładać kilkanaście lat ma mieszkanie, a jak widać to uja daje bo ceny rosną.
  • Odpowiedz
Nie jestem komunistą, socjalistą, ale w sercu czekam, aż ta bańka jakimś cudem jebnie, bo szczerze chciałbym mieć własne cztery ściany, ale obecnie to niemożliwe.


@TheOneEyedKing: to możesz się przeliczyć xD za jakiś czas ceny się ustabilizują, ale nie spadną, więc lepiej poszukaj lepiej płatnej pracy.
  • Odpowiedz
Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny.


@Scaab: długoterminowo jest tylko i wyłącznie 1 sposób na zmniejszenie ceny mieszkań - budowa nowych. Prosta krzywa popytu i podaży, chcesz żeby mieszkania były tanie to rzuć na rynek dużo mieszkań

Podniesienie stop procentowych sprawi że kredyt będzie droższy, drogi kredyt to mniej inwestycji w budowę nowych mieszkań, mniej mieszkań to wyższe ceny. Przyniosłoby to efekt odwrotny od zamierzonego.
  • Odpowiedz
proste obejście parę podmiotów tworzysz, bezsensu

@Arhus: Nie wiem co tym obejdziesz - jeśli możesz 10% mieszkań sprzedać firmom, to nie po 10% na kupującego, tylko 10% w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: mmm kapitanie knaga, proszę mi odebrać mój majątek i dokonać REDYSTRYBUCJI, bo jeszcze #!$%@? zostanę #!$%@? burżujem, który śmie decydować, na co przeznaczy swoje własne pieniądze.
Stan oczekiwania latami na mieszkanie już ten kraj przerabiał. Wcale nie tak dawno. Ja #!$%@? takie powroty do tradycji, obecny stan nie jest idealny i zaczyna zdrowo #!$%@?ć (szczególnie z tymi super ciper osiedlami, co to nie wiadomo co oferują, a robione są
  • Odpowiedz