Wpis z mikrobloga

Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem spekulacyjno-inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.

#krakow #warszawa #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 113
  • Odpowiedz
A janusze biznesu kupują po dwa


@Scaab: gdzie tutaj Januszerka i po co obrażać ludzi? Sam byś tak kombinował gdybyś miał kase.

Widzę, że mocno Cię te mieszkania swędzą, bo już kolejny wpis na ten temat.
No, ale patrząc na ceny mieszkań to racja - jak kupowałem swoje 60m^2 jakoś 1.5 roku temu i płaciłem chyba 6700/m2 to się ludzie pukali w głowę, że drogo, a teraz za tyle pewnie nie
  • Odpowiedz
A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.


@Scaab: Jedynym januszem biznesu w temacie jesteś ty. Skoro jesteś taki pewien, ze to sztuczna bańka, która zaraz jebnie to zbieraj kasę. Za 2 lata przecież ceny spadną co nie? xD
  • Odpowiedz
@Scaab: jak to jest być komunistą we współczesnym świecie?

Ludzie w Polsce, którzy mają trochę odłożonej kasy inwestują w nieruchomości dlatego, że inne formy lokowania pieniędzy są nieopłacalne albo zakazane, wszystko przez komunistyczne przepisy pisane przez ludzi myślących jak ty.
  • Odpowiedz
@Scaab: jesteś komunistą bo coś ci nie pasuje i zamiast samemu się dorobić pracą to chcesz odgórnie zmienić prawo dla wszystkich w całym kraju. Inni mają więcej a ja nie mam to cza innym odebrać i dać mi. to czysto komunistyczne myślenie. przykro mi
  • Odpowiedz
tu: "Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny"

chcesz ludziom ograniczyć możliwość kupowania mieszkań wprowadzając podatek katastralny (tu jest element odebrać) żebyś ty mógł wynająć mieszkanie taniej (tu jest element dać mi). Nigdzie nie napisałem że za darmo ale widocznie twój komunistycznie myślący mózg podsunął skojarzenie słowa "dać" ze słowami "za darmo"
  • Odpowiedz
@Scaab: po za tym wprowadzenie podatku katastralnego tylko podniesie ceny mieszkań a nie obniży. Podatek to jest kolejny koszt wpływający na cenę mieszkania, poza tym taki podatek spowoduje że część nowych mieszkań nie będzie się opłacało budować, przez co podaż nie będzie wystarczająca i ceny pójdą jeszcze bardziej w górę.

Ale tak właśnie błędnie rozumują ludzie, którzy mają komunistyczne myślenie, wydaje im się że jak coś zakażą albo uregulują to ta
  • Odpowiedz
  • 1
@Scaab stanie budownictwo spadnie produkcja tysiące ludzi wylecą na pysk. Tak się kończą rządowe regulacje.
Jedz za Ural ze swoimi pomysłami na życie.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Sam mam uczulenie na totalitaryzm, kontrolę wszystkiego, ale ceny mieszkań to porażka. Zarabiając 3k netto, mam szukać kredytu na 300tys (na całe życie, z czego sprzedaż nerki i prawego płuca jako wkład własny), aby móc kupić jakieś 50m2 w bloku? Czy kogoś tu #!$%@?ło, bo nawet bank dostrzeże, że szybciej umrę, niż to spłacę. Ba! Moje wunki zdechną i może ich dzieci dopiero spłaciłby ten kredyty przy obecnych "zabezpieczeniach" i
  • Odpowiedz
eraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości


@Scaab: O #!$%@? SKANDAL!!!!!! Należy natychmiast powiedzieć ludziom, co mają woleć! Nie może być przecież tak, że każdy będzie robił ze swoją kasą to, co chce. Jeszcze by sobie pomyślał, że nie jest niewolnikiem. To SKANDAL!
  • Odpowiedz
@Scaab: O wysokości stóp procentowych decyduje Rada zpolityki Pieniężnej, a nie rząd. Poza tym globalne trendy wskazują, że bardziej prawdopodobna jest obniżka stóp, niż krok w odwrotnym kierunku.
  • Odpowiedz
Po raz kolejny kuce-studenciaki bohatersko bronią hurtowników-inwestorów zmniejszających większości Polaków szansy na własny kwadrat xD
  • Odpowiedz