Wpis z mikrobloga

Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem spekulacyjno-inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.

#krakow #warszawa #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 113
  • Odpowiedz
@Scaab: Ciekawe podejście, ale:
1. To nie rząd ustala wysokość stóp tylko RPP.
2. Podstawowym celem przy ustalaniu poziomu stóp jest trzymanie inflacji na niskim poziomie, ewentualnie dbanie o rozwój gospodarczy, dlatego teraz stopy są niskie.
3. Nie ma chyba jakichś obiektywnych przesłanek za tym, że na rynku nieruchomości rośnie bańka?
  • Odpowiedz
@Scaab: ale oni je kupuja za gotówkę, nie biorą kredytu toteż wysokość stóp procentowych ich nie obchodzi. Jak wkładasz pieniądze na lokatę to nie bierzesz kredytu żeby je tam włożyć, tak samo kupując nieruchomość jako lokowanie kapitału nie bierzesz na nią kredytu tylko lokujesz w niej posiadany już kapitał, żeby w przeciwieństwie do lokaty przynosił miesięczne zyski.
  • Odpowiedz
@Scaab wyższe stopy procentowe, to droższe nieruchomości (dla kredytobiorców), a z tym rośnie ilość osób najmujacych mieszkania. Poza tym inwestorzy kupują nieruchomości za gotówkę w większości przypadków.

Z kolei, po co Ci Twoje własne mieszkanie? Nie łatwiej wynajmować? Stracisz/zmienisz pracę i będziesz uwiazany albo będzie to dla Ciebie kulą u nogi. Sam jak myślę o kupnie, to tylko na wynajem, bo średnio co roku zmieniam miejsce zamieszkania.
  • Odpowiedz
widze ze smieszki heheszki, ale to juz przestaje byc smieszne. ceny ,,kwadratow" bija kolejne rekordy. zeby wynajac cos wiecej niz pokoj to trzeba byc #!$%@? programista lub innym, dobrze oplacanym specjalista, zeby przezyc od 1 do 1.

bogaci staja sie coraz bogatsi, kupuja kolejne mieszkania pod wynajem, a przecietny czlowiek nie mialby dachu nad glowa, gdyby nie rodzice.

co z tego ze zarabiamy coraz wiecej i mozemy sobie kupic wiecej w sklepie
  • Odpowiedz
Prosta krzywa popytu i podaży, chcesz żeby mieszkania były tanie to rzuć na rynek dużo mieszkań


@vasco_da_gama: na chyba nie, zawsze będzie grupa która będzie mieć więcej kasy i wykupi połowę zanim zostanie wbita pierwsza łopata..

ale wykopki wolą wierzyć w mityczną "wolność",
ty jako robak nawet z pensją 15k masz "wolność" zapożyczenia się na 25 lat/płacenia 4k/msc za 40metrów
  • Odpowiedz
@Silvervend: Spoko bańki nie ma, to co się stanie, kiedy warstwa bogatych kupców zostanie wyczerpana? Będą po 10 pustych mieszkań na wynajem, bo nikt im nie zapłaci po 5k za miesiąc. Nie jestem ekspertem, ale trzeba nie mieć piątej klepki, aby wierzyć, że to eldorado będzie trwać. Jeżeli rząd się nie upomni, bądź ludzie, to przyjdzie ekonomia i ona zmieni zasady. Uprzejmie tylko przypominam, że Polska się wyludnia na wiele
  • Odpowiedz
zawsze będzie grupa która będzie mieć więcej kasy i wykupi połowę zanim zostanie wbita pierwsza łopata..


@xan-kreigor: i co będą z nimi robić? Powieszą se akty własności na ścianie i będą się chwalić kolegom że mają więcej?

Mieszkania kupuje się dla zarobku, zarabia się na nich wynajmując je tym którzy ich potrzebują. Jak mieszkań będzie więcej niż potrzebujących, właściciele będą musieli między sobą konkurować o najemców. Czyli albo wzrośnie ich jakość albo spadnie ich cena. W chwili w której pojawią się pustostany (bo podaż przewyższy naturalny popyt) ceny najmu spadną a co za tym idzie rentowność inwestycji a co za tym idzie również cena samego
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: no mnie jako klasę średnią trochę #!$%@?, że w dużym mieście nie idzie kupić mieszkania za normalne pieniądze, bo wiele z nich jest kupowana po to, żeby je wynająć.
Oczywiście nie uważam, że podatki cokolwiek zmienią, poza cenami wynajmu, ale #!$%@?, w Krakowie to już przekracza granice absurdu, jak za 70 m2 w blokowisku w tym obsranym mieście trzeba zapłacić ponad pół miliona + 50k za miejsce parkingowe i
  • Odpowiedz
@ortofosforan: ha mnie tez to #!$%@?, z tym ze we Wrocławiu.
Natomiast ja jestem z jednak przeciwny wszelkim regulacjom odgornym, bo to sie po prostu zle konczy. A najbardziej w dupie dostaja ci na samym dole.

Wpis opa (z reszta trolla co widac po koncie) ma mocny wydzwiek nam sie nalezy, dajcie, zabierzcie im bo ny musimy dostac.

A jak czytam o "instrumentach spekulacyjno-inwestycyjnych" to staje mi przed oczami poprzedni
  • Odpowiedz
@mus_tang W normalnie funkcjonującej gospodarce niedopuszczalne. Tylko że u nas Glapa jest na zawołanie Kaczyńskiego, a Łon odlatuje w kosmos średnio raz na miesiąc xd
  • Odpowiedz
@TheOneEyedKing nie bardzo kumam o co Ci chodzi. Polska to najlepszy rynek do inwestycji w nieruchomości w całej Europie. I nie będzie 10 pustych mieszkań, bo obecnie jest ich niedobór. Jak niedobór zacznie maleć, to ceny zaczną spadać, czyli zamiast pokoi, ludzie będą wynajmować kawalerki albo większe mieszkania.

A w "normalnym" kraju jest płacz i zgrzytanie zębów, bo tak ciężko uzbierać na depozyt, więc państwo non stop wymyśla kolejne programy pomocowe
  • Odpowiedz