Wpis z mikrobloga

Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem spekulacyjno-inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.

#krakow #warszawa #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 113
skoro mieszkania sprzedają sie zanim postawią fundamenty to ceny raczej nie są nieosiągalne dla ludzi ¯\(ツ)/¯

@nocneszczury: Pytanie ile z tych mieszkań kupują rzeczywiście ludzie na własne potrzeby (choćby po to aby zarabiać na wynajmie - mi to akurat lata), a ile jest kupowanych hurtowo przez firmy obracające nieruchomościami, które #!$%@?ą w ten sposób ceny.

Podatek katastralny to głupota, która dotknie wszystkich, a nie tylko inwestujących w nieruchomości. Natomiast należałoby się
@Scaab: A co robić z pieniędzmi żeby nie traciły na wartości przez rząd ? Moi rodzice kupują niedaleko nas ziemię bo nie chcą trzymać większych kwot w banku... Nie po to na nie tyrali żeby z roku na rok traciły na wartości, a w tych okolicznościach trzeba jakoś sobie radzić
@Arhus: Teoretycznie tak, ale osobiście zamiast nowych podatków, wolę ograniczenia w przepływie własności, np. narzucenie deweloperom, że maksymalnie 10% mieszkań z danej inwestycji mogą sprzedać firmom, a pozostałe muszą osobom prywatnym.
Mi nie przeszkadza to, że Kowalski kupi sobie 5 mieszkań i w jednym mieszka, a 4 najmuje. Niech tylko uczciwie płaci podatek od zysków z tego tytułu i podatek od nieruchomości.
A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.


@Scaab: Wskaż mi proszę te puste mieszkania (w liczbach najlepiej) to będziemy rozmawiali o bańce. Ja ich nie widzę.

hmm a nie wystarczy że katastrat płacisz np. Od 3ciego mieszkania?


@Arhus: Właściciel może mieć żonę, dzieci, matkę a nawet zaufaną kochankę ( choć to już poważne ryzyko) i w
A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania


@Scaab: Bardzo płytko myślisz. Ci, jak ich nazwałeś "janusze" robią wiele dobrego dla rynku nieruchomości. No bo co jest największym problemem rynku nieruchomości w Polsce? Mała ich ilość.
A jak można zwiększyć tę ilość? Ano budując.
A kto ma je budować? Ktoś kto ma kapitał i widzi w tym szansę na zysk
A kiedy szansa na ten zysk istnieje? Ano wtedy gdy są
@Scaab tak swoja drogą w jaki sposób zwiększenie stóp procentowych i wprowadzenie podatku katastralnego mialoby zmnijszyc cenę mieszkan? To jakis absurd. Wiekszosc tych inwestycji jest na kredyt wiec w jaki sposób zwiekszenie raty i #!$%@? podatku mialoby pomóc? Przecież to zostanie przerzucone na wynajmującego, dodatkowo zmniejszy się konkurencja bo mniej osób bedzie na taka inwestycję stac.
@Scaab: ja kupiłem w tym roku 2 mieszkania, które będę wynajmował turystom. Powiedz mi jaki ze mnie Janusz? Wszystkich i wszystko byście chcieli lewackie nieroby opodatkować. Weź się za pracę lepiej zamiast myśleć co, jak i komu zabrać.
Ceny mieszkań to jest porażka. Ostatnio rozmawialem z gosciem z Kanady, Toronto. Mowil ze to co tam sie #!$%@? to jest #!$%@? dramat, jakies nieporozumienie. Dodatkowo banke oprocz bogatych Kanadyjczykow napedzaja Chinole, Hindusi i randomy z innych krajow. W Polsce niby troche kupuja Ukraincy czy jakies fundusze na #!$%@? w Wwie ale generalnie procentowo jest to mala ilosc.

Wyobrazcie sobie jakby jeszcze doszlo tysiace bogatych Chinoli czy Hindusow dla ktorych wydac milion