Wpis z mikrobloga

Rząd powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie posiadający dużą ilość gotówki zamiast trzymać kasę no lokacie (oprocentowanej niżej niż inflacja) to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, nie powinny być instrumentem spekulacyjno-inwestycyjnym tak jak jest w tej chwili.

A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.

#krakow #warszawa #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: ale jak podwyższysz stopy procentowe to z jednej strony wzrośnie opłacalność lokat co sprzyja Twojemu planowi (więcej osób będzie wolało trzymać na lokacie zamiast pchać się w nieruchomości), ale z drugiej strony wzrośnie oprocentowanie kredytów hipotecznych - co z kolei zaszkodzi tym, którzy chcieli kupić sobie własne mieszkanie na kredyt
  • Odpowiedz
A janusze biznesu kupują po dwa, trzy mieszkania nawet żeby stały puste po przecież za rok się sprzedadzą z 10% zyskiem.


@Scaab: jak na moje takie działanie to wręcz odwrotność januszerki xD
  • Odpowiedz
@Scaab: Dzisiaj mieszkanie w dużym mieście to żyła złota. W mojej rodzinie nikt nie sprzedaje mieszkań po jakiś zmarłych ciotkach czy babciach tylko lekko odświeża i cyk dla studentów czy Ukraińców xDDD

Jakbym ja dzisiaj dostał w spadku mieszkanie to też bym go nie sprzedał bo na co wydam pół miliona xD, tylko niech se zarabia na siebie xD
  • Odpowiedz
Bańka mieszkaniowa bardziej szkodzi kredytobiorcom i gospodarce niż wyższe stopy procentowe


@Scaab: tak swoją drogą to nie jestem przekonany czy jakaś bańka w ogóle jest. Tak, mieszkania są drogie. Tak, podrożały. Ale to nie znaczy, że jest jakaś bańka spekulacyjna. Po prostu mieszkania są drogie.
  • Odpowiedz
@Scaab: idź z tymi pomysłami, niby dlaczego mam więcej płacić za własną chatę w podatkach. A i ze sprzedażą chaty będzie problem bo nikt nie kupi z takim podatkiem.
  • Odpowiedz
@Scaab: Pamiętaj, że ilość zasobów mieszkaniowych stawia Polskę na samym końcu rankingu. Polska przeorana zaborami, wojnami, PRLem stara się doganiać kraje zachodnie. Przez co ograniczona ilość mieszkań w dobrych lokalizacjach powoduje, że na zakup mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.
  • Odpowiedz