Wpis z mikrobloga

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
A co w komentarzach?
Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
I to mnóstwo takich komentarzy.
Ha tfu
W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
#pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
  • 225
Polacy to niewolnicy xD Ich trzeba #!$%@?ć bo tylko do tego się nadają i jeszcze uznają za normalny stan.

Dla porównania pracuje zdalnie dla Duńskiej firmy (nie jestem programistą). Jak potrzebuje jakikolwiek dzień wolnego wysyłam wiadomość do szefa na whatsup i zawsze jest "No problem bro" i to się tyczy każdego w firmie. Wszyscy są zajebiście wyluzowani bo wiedzą że nic ich w życiu nie zaskoczy, wydajność over9000 i super atmosfera na
który wytłumaczy pracodawcy, że to nie jest wystarczający powód. :)


@Krupier:

nie wytlumaczy

Urlopu na zadanie, w przeciwienstwie do zwolnienia lekarskiego mozna nie udzielic. Jezeli mam jednego pracownika w jakiejs lokalizacji i na czas urlopow/chorobowego zatrudniam na umowe o zastepstwo, to jak najbardziej moge uwalic kazdy jego wniosek o urlop na zadanie. Tak samo, jak moge nie udzielic urlopu kilku pracownikom, bo cala zaloga w ramach strajku postanowila wziac urlop na
Wykopki elita internetu psia ich mac. Op sie zwinal, wrzucil wpis w celu wywolania gownoburzy, a nastepnie #!$%@? z tematu, a wy sie dalej w komentarzach jezdzicie ku uciesze gawiedzi.
Ja #!$%@? ()
Zresztą, kto nie ma we wrześniu ani jednej wykorzystanej enżety? (pomijając wykopkowych przodowników pracy)


@Dutch: ja nie mam ani jednej wykorzystanej, bo każdy urlop, który sobie zgłaszam idzie jako normalny urlop i nie ważne czy go zgłoszę tydzień przed pracą,10 minut przed pracą, czy w czasie pracy
no to ci tłumaczę, że odmowa urlopu na żądanie tylko z powodu "nie mam ludzi bo mi poszli na urlopy" jest niewystarczająca.


@Krupier:

jest wystarczajacy, jezeli dezorganizuje to prace w firmie.

Uwalać wnioski sobie możesz, ale sąd pracy później w takim przypadku uwali ciebie za kiepskie rozplanowanie pracy pracowników.


@Krupier:

jakie kiepskie? Wszyscy mieli wazne powody aby wziac urlop wlasnie w tym czasie. Moge odmowic wziecia urlopu zwyklego, aby zrobic
Wiem, moglbym zarabiac troche wiecej robiac to samo gdzies indziej ale atmosfeta i traitowanie pracownika stoja u mnie wyzej, niz kilka stow miesiecznie.


@Ri__: No taka prawda, zdrowie i komfort psychiczny ważniejszy, niż kilka stówek. Lepiej, żeby nie wpływały na konto, niż później miałyby uciekać w większym tempie na leki.

Odnośnie oryginalnego postu, to jednak trzeba też zrozumieć pracodawcę- OP pisał, że jego zmiennik siedzi na L4 ze złamaną ręką, więc