Wpis z mikrobloga

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
A co w komentarzach?
Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
I to mnóstwo takich komentarzy.
Ha tfu
W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
#pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
  • 225
@Kieres sam przez chwilę miałem ochotę dodać wpis w podobnym tonie, ponieważ strasznie wzburzyła mnie ta sytuacja oraz reakcja wykopków, ale stwierdziłem jednak, że daję za wygraną. Gdyby garstka tych co się tak "zaangażowali", poświęciła chociaż ułamek energii, którą włożyli w szydzenie z OP'a, na zastanowienie się nad rozwiązaniem problemu, pewnie już dawno byłoby po temacie. Nie mniej jednak nie ma co się dziwić, skoro siedzi tu w większości banda frustratów (programistów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
mój pracodawca nie miałby najmniejszego problemu z tym, ale prawda jest taka, że nadal jest to jego wolna wolna, podobnie jak w tych "normalnych krajach" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ZieloneKoloTramwaja: tylko czemu zamiast takich właśnie odpowiedzi jak zacytowany tekst dominuje kwik rozjuszonych niewolników, że jak masz pracę to stul ryj i jeb. Nic nie możesz, nic Ci się nie należy, nawet nie możesz zapytać. Urlop się trzyma
Pod tym wpisem też widzę mnóstwo osób dla których praca jest jedynym sensem życia. I owszem stwierdzenie że "w rozwiniętych" krajach tak by nie wyglądało nie jest do końca prawdziwe bo w takim USA czy Azji to pod tym względem jest jeszcze gorzej. Tylko dziwnym trafem w rankingach na najlepsze miejsca do życia zawsze wygrywają miasta z Skandynawii, Austrii, Niemiec a tam mają często bardziej ludzkie podejście
@Kieres: też mi się nie podoba takie ostre ciśnięcie po tamtym OPie, bo jest zbędne, ale co do samej sytuacji no to mają rację - nic nie może zrobić. Z tego co pisał, to rozmawiał z szefostwem i nie chcą mu dać wolnego (podejrzewam że bezpłatnego) no i tyle. Ponoć tam ktoś siedzi na L4 z rozwaloną ręką, więc w sumie się nie dziwię, że szef kręci nosem, bo wbrew pozorom
@szpongiel: Myślę, że tu wiele zależy od rodzaju pracy- w gówno-zawodach, urlopy "na dogadanie się" raczej nie przejdą- bo wezmą kogoś, kto ma takie same kwalifikacje (czyli żadne) i może kolejny nie będzie miał problemu z rozdysponowaniem sobie odpowiednio urlopu. Tam gdzie są kwalifikacje i większe pieniądze, można więcej załatwić- bo taki pracownik jest więcej dla firmy warty.

Ale to też kwestia podejścia obu stron- jak pracownik podchodzi do przełożonego z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@czlapka:

I owszem stwierdzenie że "w rozwiniętych" krajach tak by nie wyglądało nie jest do końca prawdziwe bo w takim USA czy Azji to pod tym względem jest jeszcze gorzej. Tylko dziwnym trafem w rankingach na najlepsze miejsca do życia zawsze wygrywają miasta z Skandynawii, Austrii, Niemiec a tam mają często bardziej ludzkie podejście

Ano właśnie ale OP napisał "normalnym", a nie "rozwiniętym". Jak widać, to nie zawsze idzie w parze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kieres: znam sytuację z Anglii, praca niefizyczna, pracodawca za wzięty urlop bezpłatny, żeby pracownik mógł przyjechać do Polski na rozprawę cywilną, gdzie był stroną, dał mu ostrzeżenie, że następnym razem skończy się to dyscyplinarką. A wydawało się, że normalny kraj.
@Kieres:
Najśmieszniejsze w całej tamtej (i tej) nitce jest że te półgłówki nie mają świadomości, że urlopy w wielu zakładach pracy ustalane są w oparciu o grafiki/plany, a nosacz może zgody na taki urlop nie wyrazić (włącznie z enżetą - która w tym przypadku byłaby i tak niewystarczająca). Ba - w skrajnym przypadku może z takiego urlopu odwołać (167 KP). Najpewniej zatem w przedmiotowej sytuacji, choćby OP uciułał sobie całe 26
Nawet janusza przekona argument, że lepiej żeby Ci dał bezpłatny niż jakbyś miał nagle akurat na ten tydzień też zachorować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Koloses: ty tak na serio? Lewe L4, kontrola, zgłoszenie do ZUS i dyscyplinarka. #!$%@? cały urlop to nawet NZ nie masz i jesteś zdany na łaskę Janusza, którego zupełnie nie obchodzi ze jesteś smutny i zmartwiony XD