Wpis z mikrobloga

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
A co w komentarzach?
Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
I to mnóstwo takich komentarzy.
Ha tfu
W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
#pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
  • 225
  • Odpowiedz
@Kieres: odpisze Ci wlasnie z punktu widzenia kierownika w duzej firmie, ale dokladnie taki sam punkt widzenia mialem jak pracowalem jeszcze jako zwykly robol. Myslisz, ze pieniazki w firmie prywatnej na wyplaty dla pracownikow biora sie znikad? Myslisz, ze nieobecnosc pracownika w pracy obojetnie z jakiego powodu nie generuje zadnych strat ani problemow? Uwazasz, ze normalna i nawet oczekiwana reakcja na taka sytuacje kiedy ktos ma juz wykorzystany caly urlop jest
  • Odpowiedz
@Kieres: no #!$%@? ale taka prawda - po to masz 20 albo 26 dni urlopowych zeby je wykorzystac wg wlasnego uznania, ale nie moze byc takiej sytuacji, ze wykorzystales caly urlop i WYMAGASZ od pracodawcy ze ma ci dac dodatkowy urlop bo ty potrzebujesz, nawet bezplatny - bezplatny jak najbardziej mozesz dostac ale tylko wtedy gdy sytuacja kadrowa w firmie jest taka, ze twoja nieobecnosc nie wplynie na wykonywana praca,
jesli
  • Odpowiedz
@brzytew: tak, w normalnym kraju, tj na zachodzie możesz sobie wziąć wolne, swoje chorobowe (zazwyczaj płatne, zależy od firmy) lub normalny urlop (też płatny, odliczają z dni urlopowych), pod pretekstem tego, że twoj partner/partnerka źle się czuje. Po prostu, tak o. Dalej sie dawaj ruchać i spinaj dupe xD
  • Odpowiedz
Po przedstawieniu sytuacji szefowi, ten powiedział, że może przynieść zwolnienie lekarskie i wszystko będzie cycuś x


@CzuapDeBejs: no ale to jest normalna rzecz. ZUS ZLA na chorych członków rodziny to nic nadzwyczajnego :)
  • Odpowiedz
@Kieres: trochę tak, a troszkę jednak nie. Pracownik w takiej sytuacji powinien dać swojemu przełożonemu też czas na ogarnięcie spraw. Wiadomo, że autor tamtego wpisu nie będzie w pełni wydajny, ale jak restauracja nagle będzie musiała zamknąć się przez to na jeden - dwa dni, a ma zobowiązania to popłynie większa grupa osób. Tutaj czysto po ludzku powinien szefowi szczerze wyjaśnić sytuację, wziąć na klatę odpowiedzialność (przecież on #!$%@? w tym
  • Odpowiedz
@brzytew: rok temu miałem paciorkowca. Nie dałbym rady tego przetrwać bez opieki mojej różowej. Prawie 41 stopni, halucynacje, zero jedzenia i 6l wody dziennie.
  • Odpowiedz
@Kieres: Nigdy pracodawca nie byłeś. Wystarczy ze pokazesz słabość i wyrozumiałość wobec jednego pracownika. Reszta automatycznie chce tego samego. Zacznie sie wymyślanie o bólu w małym palcu u stopy byle tylko dostać dodatkowe wolne.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim

@Kieres: #!$%@? a nie szczególnie w lecie. W lecie urlop jest jedynie najpopularniejszy bo
A - nie trzeba jechać za granicę żeby było ciepło
B - i ważniejsze, szkoła ma wtedy wolne, w czasie roku szkolnego nie pojedziesz z dzieckiem na tydzień wakacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Shatter: ile razy mam pisać, że mi chodzi o polacką mentalność ludzi, którzy plują jadem po OP tamtego wpisu.
Prawa prawami, a próbować się dogadać zawsze można tylko do tego trzeba społeczeństwa ludzi szanujących drugiego człowieka, zarówno pracodawcę jak i pracownika, a nie stada sowieckich małp co tylko każdego chcą ściągnąć w dół do swojego poziomu i zmieszać z błotem.
Gość zadał normalnie pytanie i się wszyscy zesrali jakby im chciał
  • Odpowiedz
jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu,


@Kieres: No #!$%@? normalnie. Się w marcu jedzie na miesiąc do Ameryki Południowej to zostaje parę dni żeby zrobić w maju długi weekend i się potem już nie ma urlopu. To jest urlop wypoczynkowy, wykorzystuję w 100% na wyjazdy zagraniczne.

Z tym, że jakby moja narzeczona usłyszała, że chcę brać tydzień wolnego by siedzieć z nią w szpitalu, to by mnie ostro
  • Odpowiedz
Niektórzy chcą wspierać bliskich emocjonalnie a niektórzy mają ich w dupie


@Koloses: Zależy też od bliskich, jak poważna jest sytuacja i jak oni przeżywają. Moja Różowa ostatnio dużo była w szpitalach i wprost powiedziała, że miło jak wpadnę, ale mam normalnie zajmować się swoimi sprawami, bo im więcej zamieszania w życiu jej oraz jej bliskich wywołuje jej choroba, tym gorzej ona to znosi.
  • Odpowiedz