Wpis z mikrobloga

Was p0laczków to trzeba ruchać jak przykazał Stonoga.
OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej, nie będzie w stanie przyjść do pracy przez tydzień, bo różowa w szpitalu. Pyta jak to rozegrać.
A co w komentarzach?
Hurr durr jak to pod koniec września nie masz żadnego urlopu, jesteś nieodpowiedzialny, nikogo to nie obchodzi - won do roboty.
I to mnóstwo takich komentarzy.
Ha tfu
W normalnym kraju rozmawiasz z przełożonym, przedstawiasz mu w jakiej jesteś sytuacji, dostajesz wolne na czas ogarnięcia sytuacji.
Pracownik zadowolony, szef również, bo pracownik czuje się zobowiązany wobec firmy.
A urlop służy do wypoczynku, szczególnie w okresie letnim, a nie kiszenia na sytuacje losowe, do tego służy bezpłatny.
W tym chlewie nic się nie zmieni, byłbym w stanie zrozumieć takie zachowanie wśród kierowników, ale jeśli społeczeństwo ma identyczne podejście, to trzeba was gnoić ile wlezie.
#pracbaza #patologiazewsi #takaprawda
  • 225
  • Odpowiedz
  • 5
@Kieres: najwięcej płaczą o tym że nie robi Robaki zarabiające 2,5 tysiąca netto xD


@Kelemele Bo tacy ludzie żyją w takiej rzeczywistości. Pracodawcy nie dają łatwo bezpłatnego. Jak jesteś jakimś specjalista 15k, to pracodawca trochę inaczej z toba rozmawia.
  • Odpowiedz
@Kieres mąż mojej koleżanki z pracy miał pod koniec sierpnia miał zawał i po wyjściu ze szpitala musiała się nim opiekować przez jakieś 10 dni, póki nie wyjedzie na rehabilitację. Po przedstawieniu sytuacji szefowi, ten powiedział, że może przynieść zwolnienie lekarskie i wszystko będzie cycuś xD
Ale raz, że nie mamy niedoborów w pracy, a dwa- pracuje u Niemaszków xd
  • Odpowiedz
w doprawdy rozwiniętych krajach uja dostaniesz a nie zwolnienie z pracy nawet w przypadku własnej choroby, maska na twarz i idź pracować dalej,


@Hannahalla: no zobacz - nawet u mnie w magazynie dla robaków dostałbym urlop, gdyby rzeczywiście żona/dziewczyna miała operację - dużo zależy też od okresu, bo w ostatnim tygodniu roku to by pewnie było trochę trudno, ale nie nieosiągalne xD Jak sam jestem chory to nawet nie muszę przynosić
  • Odpowiedz
@Kieres: what? Serio tak było?

Ja sam mam jeszcze aż 3 dni do wykorzystania i nawet by mi do głowy nie przyszło, żeby komuś mówić, że jest głupi jeśli ma tylko tyle.

Ale ja pracuję by żyć, nie żyję by pracować.
  • Odpowiedz
Ale ja pracuję by żyć, nie żyję by pracować.


@Krupier: w komentarzach widać doskonale niewolniczą mentalność - masz zapieprzać do roboty co by się nie działo xD
  • Odpowiedz
OP zrobił wpis, że nie ma urlopu, doszło do sytuacji losowej,


@Kieres: to pisz mu to tam a nie tworzysz nowy wpis bo zabraklo ci klepania po plecach wiec ucinasz kontekst i sam go przedstawiasz.
  • Odpowiedz
Szkoda, ze hitler i Stalin dokładnie wybił inteligencje polska. Zostały tylko ochłapy w postaci tych polackich od kopania ziemniaków na wsi mordy. Plemniki po ojcu pijaku i matce społeczniary w której było pół wioski jak stary leżał zalany po denaturacie na obszczanym materacu.
Dobrze, ze moi przodkowie, była inteligencja zbiegała i wróciła do kraju po obaleniu komuny. Widzę wśród rówieśników jaka z nich dzicz. Nie dziwie się, ze w Europie zachodniej przyrównują
  • Odpowiedz
@Kieres: Taka robacka mentalność, że jak ktoś pracuje w kołchozie i się przyzwyczaił że nie ma co się upominać o podstawowe prawa, a tu przychodzi "nowy" i mu by się marzyło wychodzić o ustalonej godzinie, albo odmówić nadgodzin, czy tym bardziej wziąć URLOP kiedy inni zrzekają się urlopów "dla dobra rozwoju firmy" jak to mówi pan Janusz, szef złoty. Pluć na takich śmieci-niewolników, którzy nie dosyć że sami dają się dymać,
  • Odpowiedz
@slapdash: Dość czasu na co? Pojedź na wioskę jakaś. To zobaczysz na własne oczy jaka tam ciemnota mieszka. Pobierają wszelkie zasiłki socjalne, a i tak wiążą ledwo koniec z konicem XD powód prosty, nie chce im się pracować
  • Odpowiedz