Wpis z mikrobloga

O 5.00 obudziła mnie sąsiadka z dołu pukająca do drzwi.
Pomyślałem że kogoś ostro powaliło, żeby budzić mnie o tej godzinie. Zaczyna walić do drzwi. Wstaję z łóżka, a ja mam wodę po kostki. Całe mieszkanie to basen. Wszystkie pokoje, przedpokój, kuchnia.
Otwieram drzwi, bo to chyba #!$%@? jakiś sen, a ona krzyczy przerażona, że całe mieszkanie jej zalalem.

Myślałem że pękła rura od kaloryfera, bo robili testy ogrzewania przed sezonem, a to w kuchni pod zlewem pękł wężyk i przez niewiadomo ile czasu lala się woda pod ciśnieniem do mieszkania. Sąsiadka prawie 90 lat pomogła mi zbierać wodę... Nie śmiałem jej prosić ale się uparła.
Wylałem prawie 200 litrow wody zebranej z podłogi. 20 pełnych wiader.
Mieszkanie świeżo po remoncie. Kuchnia robiona 3 lata temu. Wszystkie panele spuchły, a pod nimi basen.

To na pewno będzie dobry dzień. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dajcie pluska na pocieszenie.

#truestory #sadstory #polskiedomy ##!$%@?
  • 175
@gpawelpl: zamiast gateway'a warto kupić kamerkę (któraś działa jako gateway) - bo gateway sam w sobie jest niezbyt przydatny. No i lepiej spiąć te czujniki z zewnętrznym systemem i własnymi powiadomieniami, u mnie appka xiaomi działa w 50% - najczęściej powiadamia o usunięciu wycieku, a o samym zalaniu już rzadziej ;) - mam czujke w zbiorniczku na skropliny z AC
@deafpool:
Twoje jak Twoje, mam nadzieję że na ubezpieczeniu miałeś porządne OCwżp żeby i jej wyremontować mieszkanie od nowa :D pękło przed licznikami, więc wina Twoja i koszty Ty musisz ponieść za całość :)