Wpis z mikrobloga

O 5.00 obudziła mnie sąsiadka z dołu pukająca do drzwi.
Pomyślałem że kogoś ostro powaliło, żeby budzić mnie o tej godzinie. Zaczyna walić do drzwi. Wstaję z łóżka, a ja mam wodę po kostki. Całe mieszkanie to basen. Wszystkie pokoje, przedpokój, kuchnia.
Otwieram drzwi, bo to chyba #!$%@? jakiś sen, a ona krzyczy przerażona, że całe mieszkanie jej zalalem.

Myślałem że pękła rura od kaloryfera, bo robili testy ogrzewania przed sezonem, a to w kuchni pod zlewem pękł wężyk i przez niewiadomo ile czasu lala się woda pod ciśnieniem do mieszkania. Sąsiadka prawie 90 lat pomogła mi zbierać wodę... Nie śmiałem jej prosić ale się uparła.
Wylałem prawie 200 litrow wody zebranej z podłogi. 20 pełnych wiader.
Mieszkanie świeżo po remoncie. Kuchnia robiona 3 lata temu. Wszystkie panele spuchły, a pod nimi basen.

To na pewno będzie dobry dzień. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dajcie pluska na pocieszenie.

#truestory #sadstory #polskiedomy ##!$%@?
  • 175
Spoko kiedyś wyjechałem na urlop i pękł zawór w piwnicy, jak wróciłem po tygodniu to nie wiedziałem czy pływać czy ponton dmuchać wody po pas. Rachunek też zacny był... ()
no dobra wyprowadz mnie z bledu bo juz nie wiem xD


@In_thrust_we_trust: ty serio pytasz? wężyk jest po rurach, a przed baterią, doprowadzają wodę z rur w ścianach, do baterii w mieszkaniu - jeśli wężyk strzeli, leje wodą, zamknięta bateria nie ma nic do tego (tobie się chyba pomyliło z wężem od prysznica, który jest PO baterii)

@cerastes czemu usunąłeś koment? wężyki do gazu to chyba dobra metoda?
@bury256: moim zdaniem 5 lat to rozsądny czas. Do tego poprawny montaż i okresowe sprawdzanie.
I jeszcze jedno. Dziś są popularne baterie jednouchwytowe. Zauważyłem, że niektórzy ludzie mają tendencję do zakręcania takiej baterii jednym gwałtownym "jebnięciem" w uchwyt. Z maksymalnego przepływu w ułamek sekundy robi się zakręcona. Wzrost ciśnienia sprawia, że aż rury grają. Przy takim używaniu wężyk klęknie prędzej niż później.

Warto poczytać:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?173111-W%C4%99%C5%BCyki-pod-baterie
@spere: jak najbardziej dobra metoda. nie ma szans że walnie taki przewód z jednym ale które chciałem dopisać

czemu usunąłeś koment?


edytowałem post bo chciałem dodać "żeby szukać rurek które mają atest na przesył skroplonego gazu w ziemi, gdyż są najmocniejsze" gdy ktoś dodał kolejny post. więc usunąłem swój chcąc wkleić jeszcze raz już uzupełniony. tylko że iOS czasem się #!$%@? z apką wypoka i nie kopiuje do schowka, jakiś bug
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@deafpool: Jeahbane wężyki od wody... Kilka lat temu puścił mi taki od ciepłej wody w kuchni. Nie było wtedy nikogo w domu. Po powrocie z pracy, czułem jak bym wszedł do sauny zamiast do mieszkania. Płyty na podłodze w kuchni napuchły, pofałdowały się i zrobiły się tak miękkie, że wpadłem między belki. Meble do #!$%@?, sprzęt pozalewany, ściany mokre, z podłogi zostały same belki.

Wylało się około 10m3 gorącej wody, podgrzanej
@deafpool: miałem tak na stancji wiosną, na szczęście dla właściciela ubezpieczenie wszystko pokryło bo cały pion zalaliśmy włącznie z gabinetem stomatologicznym na parterze :D ludzie sprawdzajcie te wężyki w jakim stanie ja macie, taki wężyk kosztuje z 10 zł i co pare lat wypada najwyraźniej wymienić.
@Pafeuuu: a dej pan spokój. Mieszkanie było długo wynajmowane przez nas. Właściciele tak się obsrali, że kazali naszej 4-osobowej rodzince się wyprowadzić jak najszybciej (tu się dogadaliśmy co do kosztów, więc spoko).Po kilku dniach te panele zaczęły gnić pod spodem, więc nie mogliśmy pozwolić, żeby szkraby tym oddychały.
Naprędce znalazłem mieszkanie do którego się przeprowadziliśmy.
Właściciele wymienili podłogi, odmalowali mieszkanie i wystawili ogłoszenie na otodom - 600 zł więcej niż do