Wpis z mikrobloga

  • 3636
O 5.00 obudziła mnie sąsiadka z dołu pukająca do drzwi.
Pomyślałem że kogoś ostro powaliło, żeby budzić mnie o tej godzinie. Zaczyna walić do drzwi. Wstaję z łóżka, a ja mam wodę po kostki. Całe mieszkanie to basen. Wszystkie pokoje, przedpokój, kuchnia.
Otwieram drzwi, bo to chyba #!$%@? jakiś sen, a ona krzyczy przerażona, że całe mieszkanie jej zalalem.

Myślałem że pękła rura od kaloryfera, bo robili testy ogrzewania przed sezonem, a to w kuchni pod zlewem pękł wężyk i przez niewiadomo ile czasu lala się woda pod ciśnieniem do mieszkania. Sąsiadka prawie 90 lat pomogła mi zbierać wodę... Nie śmiałem jej prosić ale się uparła.
Wylałem prawie 200 litrow wody zebranej z podłogi. 20 pełnych wiader.
Mieszkanie świeżo po remoncie. Kuchnia robiona 3 lata temu. Wszystkie panele spuchły, a pod nimi basen.

To na pewno będzie dobry dzień. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dajcie pluska na pocieszenie.

#truestory #sadstory #polskiedomy ##!$%@?
  • 175
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qaqa: niee, ten typ tak ma. Ot, Xiaomi.

Można to puścić jakoś przez swoje serwery czy coś, ale ja ni panimaju tego. XD
  • Odpowiedz
@deafpool: Miałem podobną akcję. Zbliżała się północ, a tu dzwonek do drzwi. Myślę sobie: "wtf? jesteśmy za głośno?" (chociaż siedziałem tylko z różowym, to mieliśmy upierdliwych sąsiadów). Otwieram, a tam sąsiadka obok, której nigdy nie widziałem. W szlafroku. Prosi, żeby jej pomóc, bo pękł wężyk pod zlewem i woda się leje. Wchodzę do tego mieszkania, a tam dobre 2-3 cm wody, chociaż mówiła, że przybiegła od razu, jak strzeliło. Pod zlewem
  • Odpowiedz
@qaqa: @Krupier: można bez problem spiąć czujniki Xiaomi z systemami typu Domoticz lub Home Assistant. U siebie mam np. w momencie zalania SMSa z info oraz uruchomienie alarmu w sypialni
  • Odpowiedz
@dzafel: Szczerze? tak się składa że pracuję w zawodzie i na siłę ludziom wciskam przy ubezpieczeniu mieszkania/domu takie OC na minimum 50k (chyba średnio 30zł na rok za to wychodzi przy ubezpieczeniu mieszkania więc śmieszne pieniądze a jednak święty spokój)

Mało kto się decyduje na większe kwoty no bo ,,co się może stać".
osobiście mam OC na około bańki w różnych firmach a i tak będę zwiększał w tym roku mimo
  • Odpowiedz
@sortris: w tamtym bloku zawory mieszkań były w szafie na klatce. Do całego pionu był inny, ogólny zawór. Teraz mieszkam gdzie indziej i mam w chacie, za drzwiczkami serwisowymi - zakręcam za każdym razem jak wychodzę :D
  • Odpowiedz
@sortris: nawet sobie nie wyobrażam, co by było, gdyby zaczęło się lać, kiedy ja jestem na urlopie. Dlatego zakręcam nawet, jak wychodzę z psem. Mam wygodne dojście, więc to żaden problem, a spokój nie do opisania.
  • Odpowiedz
@deafpool
No to jakby ktoś ju Ci nie napisał albo sam byś nie wiedział oto lista czynności, które musisz zrobić.

1. Zgłosić szkodę do TU
2. Porobić zdjęcia wszystkiego co się da aby mieć dokumentację.
3. Zamówić osuszanie mechaniczne uprzednio sprawdzając w warunkach ubezpieczenia czy są na to jakieś limity. Jak tego nie zrobisz to będziesz miał grzyba w mieszkaniu na 100%.

Ponadto jesteś zobowiązany zmniejszyć wymiar szkody o ile jesteś w
  • Odpowiedz
@gpawelpl: Do takiej oferty potrzeba troszkę danych, idź do pierwszego lepszego agenta z biurem obok gdzieś żeby Tobie wyliczył, no chyba nie będziesz wysyłać swoich danych i miejsca zamieszkania (wymagane do wyliczenia ubezpieczenia, + kod pocztowy, czy były jakieś powodzie w okolicy etc) obcemu komuś na portalu ze śmiesznymi obrazkami :D ? Jeśli ma być bez kradzieży z włamaniem to najtańsze od 150zł już jakieś znajdziesz rocznie oczywiście. Coś lepszego już
  • Odpowiedz