Wpis z mikrobloga

Przemiana oraz szybkie odpowiedzi na pytania (Q@A)

Wrzucam kolejną naturalną przemianę. Tym razem Remigiusz i efekt trochę ponad 2 letniej współpracy (wybaczcie, aż tak biegłych umiejętności photoshopa, zakłamywania danych oraz namawiania początkujących na SAA jak inni trenerzy/dietetycy). Zaczęliśmy z etapu, który był określany mianem “skinny fat”; niby był chłopak po redukcji, jednak nadal brakowało mięśnia i wisiał brzuszek. Rozpoczęliśmy od zmian w diecie stronę wysokiej ilości węglowodanów (do czego nie było przeciwskazań - w badaniach dobra wrażliwość insulinowa, chęć aktywnego stylu życia). Treningowo postawiliśmy na częstotliwość (zazwyczaj 3x Upper, 2x Lower) przy falowej objętości treningowej i bawieniu się kilkoma metodami progresji (np. wave loading, amrap sets, joker sets czy kilku zapożyczeń z metody 5/3/1). Remek szybko łapał wskazówki dotyczące techniki, sam wkręcił się w temat, objechał kilka szkoleń. Jak patrzę w plany treningowe, to zaczynaliśmy od 65x8 BP; 80x8 DL; 70x10 SQ; 35x8 OHP;. Udało się to przekuć z 100x10 BP, 200x1 DL; 140x8 SQ. Zawsze skupiliśmy się na rozwoju sylwetkowym. Po drodze latały na zmianę okresy masowe i minucuty (bardzo krótko redukowaliśmy); cardio zazwyczaj brak lub sporadycznie w końcówce. A to wszystko przy wielu zmianach życiowych i ogólnym natłokiem obowiązków. W wielkim skrócie po prostu Remigiusz zapieprzał i nigdy nie narzekał. Chciałbym mu podziękować za ten czas, bo współpraca z takimi osobami, które mają determinację, to sama przyjemność; a efekcie fajna plażowa, atletyczna sylwetka; którą trzyma większość roku

Aby nie było sucho zapraszam do zadawania pytań - dieta (moja specjalizacja), suplementacja, trening, inne. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć :)

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #odchudzanie #chudnijzwykopem #dieta #fullborsukworkout
Pobierz Kasahara - Przemiana oraz szybkie odpowiedzi na pytania (Q@A)

Wrzucam kolejną natu...
źródło: comment_S0iGgOD6LND6pDpU7HKPWcEiB8a8Uhjq.jpg
  • 117
@fulso: dobadaj hemoglobinę glikowaną, insulinę, peptyd c.
A moze po prostu jesteś na diecie keto/nisko węglowodanowej od dłuższego czasu? Bo wtedy różne jaja wychodzą w krzywej jak ktoś nagle nawalnie wtedy na raz 50-75 g glukozy
@Kasahara raczej jem normalnie bez żadnej diety, zastanawiam się czy wpływ na wynik mogło mieć oddanie krwi tydzień wcześniej.

Lekarz rodzinny dowaliła mi siofor na obniżenie cukru (nie wiem czy prawidłowo- bez żadnych badań dodatkowych)
@fulso: jeśli Ci dała metforminę tak z bani bez diagnostyki dalszej to średnio. Powinieneś jeszcze raz pójść na krzywą, łącznie z insuliną + w/w co dałem. Może pokrętnie miałeś wyrzuconą adrenalinę, stres pobraniem oddaniem krwi, później badaniem krzywej i glikogen wątrobowy został przez to zrzucony i cukier przez to nie opadał jak powinien. Ale również dobrze jakiś totalny przypadek - dla mnie po prostu trzeba jeszcze raz się pobadać.
@Kasahara: Dlaczego na przykład uprawianie piłki nożnej przez x lat ma taki wpływ na nasz progres? Sam to widzę po sobie progres niesamowity w rok przy 180 waga z 65 do 80 przy mniej więcej 12% fatu wyniki siłowe po roku przy tej wadze BP 105x3 DL 185x1 SQ 150 x1 jak poszedłem 1 raz na siłownie to byłem jak z auschwitz zero mięsnia a jednak grałem całe życie prawie w