Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...

źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Wygląda całkiem spoko, południowa orientacja więc salon będzie jasny. Jedyny minusik taki że kanapa pewnie wyląduje na środku pomieszczenia żeby telewizor mógł stanąć pod ścianą. Kwestia m2, ilości pokoi i ceny zależy już indywidualnych preferencji.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: jak dla mnie super mieszkanie, 30m2 na salon z kuchnią to sporo i będzie przestrzennie. Nie łączyłbym toalety z łazienką, kto mieszkał w mieszkaniu/domu z 2 kiblami wie o co kaman, koniec wojen porannych szczególnie jak ktoś z gatunku tych co srają 40 minut. Salon na południe to piekło ale tylko z 10 dni w roku, za to na wiosnę czy jesień a nawet zimę masz słonko w domu
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Możliwe, że balkony są ze sobą połączone, plus wygląda to trochę jakby sąsiedzi mogli nam do okien zaglądać. Wgl 2 łazienki jedna obok drugiej WTF? xD To jest totalnie do przerobienia więc koszta rosną. Plus może cena jest jakaś z kosmosu, ale tego już nie wiem.
  • Odpowiedz
@plastic11: Zdarzyło mi się mieszkać kiedyś w miarę nowoczesnym mieszkaniu w budynku wybudowanym w 2005 roku w Poznaniu. I winda która tam pracowała była tak głośna, że każda jej praca, niezależnie czy była na moim piętrze czy nie była wyraźnie słyszalna.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: wg mnie same plusy - 2x lazienka to brak komplikacji kiedy jedno chce do wc a drugie sie szykuje (zwlaszcza jak są dzieci), aneks z salonem -mieszkam taj juz 6lat, dla nas spoko, ja gotuje i mam oko na dzieciaki w salonie czy na tarasie, jedyne co to dalabym kuchnie blizej -paradowanie z zakupami przez caly salon czesto w butach dla mnie nie bardzo. Korytarz super-wielka szafa zabudowana na
  • Odpowiedz
Polacy mieszkają niemal najgorzej w Europie


@peetee: XDDD

Dobre żarty. Pomieszkiwałem w prywatnych kwaterach chyba w niemal każdym kraju w Europie i nasze podejście do mieszkań jest naprawdę spoko.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: na schemacie chyba nie ma narysowanej pralki; pomysl gdzie by miala stac

chyba ze ten prostokąt z kółkiem w wc to pralka - jesli tak to jest zdecydowanie za mala na rysunku i bedzie zajmowac o wiele wiecej miejsca
  • Odpowiedz
@lady_katarina: to samo można mieć na 60m a nawet 55m ( to już gruba przesada), co oznacza ze płacisz za ekstra 15m, które nie interesuje większości, bo przy obecnych cenach to minimum +120k do ceny mieszkania.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Niemal na pewno nie sprzedało się ponieważ ma 74m2. W pierwszej kolejności deweloperowi schodzą najmniejsze mieszkania i najdłużej sprzedaje te największe na najwyższych piętrach. Gdy ja kupowałem mieszkanie to też zostało jako ostatnie z kilku największych i nie mogli tego sprzedać przez dłuższy czas. Wtedy przyszedłem ja, dałem propozycje ceny za jakią mogę je kupić i po małych negocjacjach doszliśmy do porozumienia. Polaki cebulaki rzucają się na kawalerki, a
  • Odpowiedz
@L____: no nie sondzem. tak patrzę na strony deweloperów i największe mieszkania są wykupywane najszybciej. tutaj myślę, że to kwestia raczej tego, że wewnętrzna narożnika, więc mało prywatności.
  • Odpowiedz
  • 0
@lady_katarina to wc można zaadaptować na spiżarnie/schowek gdzie może być np zainstalowana osmoza, skladowany odkurzacz, karton mleka itp. Pytanie tylko czy instalacja kanalizacyjna pozwoli.
  • Odpowiedz