Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta

Pytanie do ludzi z doświadczeniem, po kupnie mieszkania/budowie domu. Jaki jest haczyk/co jest nie tak z tym rzutem mieszkania, że jako jedyne w całym pionie w ogóle się nie sprzedaje?
Mieszkanie łącznie 74m2 powierzchni użytkowej.

Bo mi się właśnie podoba bardzo i nie bardzo wiem o co chodzi, a może na coś źle patrzę i czegoś nie dostrzegam :|
lady_katarina - #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budujzwykopem #nieruchomos...

źródło: comment_t9I85ycuQVTjDTk8dE1KZztljDSheBTR.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lady_katarina: bardzo fajne mieszkanie - duży metraż, duże pokoje, przestronny salon, aneks a nie osobna kuchnia, duży korytarz, dodatkowy kibel, dwa balkony - można wietrzyć na przestrzał. Sąsiedzi z lewej i z prawej, czyli nie trzeba będzie grzać w zimie. Okno na północ więc nie będzie słońce napindalać przez cały dzień. Dla mnie spoko kwadrat, bardzo sensowny rozkład, nie wiem czemu się nie sprzedaje - pewnie duży metraż i ludzi
  • Odpowiedz
@szpongiel: Są tez mieszkania po 150 metrów, wiec kup i żyj jak król. Tylko nie mów że wolałbyś dom, wtedy musiałbyś mieć minimum 300 metrów, aby się zadowolić i mieszkać w wielkiej klatce, której 1/2 powierzchni raczej byś
często nie używał.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Bardzo dobry rozkład, nie ma się do czego przyczepić (no chyba że jest ruchliwa ulica od strony sypialni). Mam dość podobnie u siebie, cenię sobie spore oddzielenie części sypialnej od dziennej, u mnie dodatkowo osłonięte szafami w przedpokoju. Ktoś pisal, że 2 kible obok siebie to wada, ale moim zdaniem to zaleta. Można wywalić ścianę i zrobić jedną dużą łazienkę. Można w małym kiblu zrobić garderobę z pralką, można
  • Odpowiedz
nie ma żadnego haczyka, pomysł z dwoma łazienkami dziwny ale to nic specjalnego - długi fajny balkon więc wszystko zależy od tego w jakim miejscu znajduje się mieszkanie względem całego osiedla/bloku/innych mieszkań i które to piętro
  • Odpowiedz
. Pomieszkiwałem w prywatnych kwaterach chyba w niemal każdym kraju w Europie i nasze podejście do mieszkań jest naprawdę spoko.


@Krupier: nie ma to jak dowód anegdotyczny
  • Odpowiedz
@lady_katarina chata ok, ale przy 75m2 to sam rozkład jest do dupy. Salon 30m2 to lekka przesada I nic w sumie z tym nie zrobisz. Pisała że chcesz mieć 2 dzieci i zmienisz jak będą mieć po 12lat więc spoko, Ale ludzie szukają raczej miejsca na stałe i 74m2 to raczej 3 osobne pokoje by dzieciakom oddać te 2 A samemu zrobić w salonie sypialnie.
  • Odpowiedz
W dupie byłeś, gówno widziałeś. Aneks to jest najlepsza opcja.


@loczyn: kiedyś, w wiejskich domach, nie było salonu, a gości się w dużej kuchni przyjmowało, gdzie i stół był, i babka spała. No i teraz, przez wzgląd na dzieciństwo czy opowieści rodzinne, niektórzy uważają aneks z salonem za najlepsze rozwiązanie. Bo to tak naprawdę duża kuchnia...
  • Odpowiedz
@Utas: może ważne ale w praktyce ludzie wybierają taki metraż na jaki ich stać, czyli przy wiecznie baniujących cenach nieruchomości zazwyczaj suboptymalny.
  • Odpowiedz
@Vetinari: zawsze sa jakies wady i zalety. Co dla jednego jest wada nie do zakceptowania innemu wogole nie przeszkadza, tak więc to jak ostatecznie bedzie wyglądać zdecyduje inwestor a nie ja czy Ty... :)
  • Odpowiedz