Wpis z mikrobloga

Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo argumentuje ich brak tym, że ich nie stać. Nie zauważyłem za bardzo przebijających się innych głosów - nie chcę mieć dziecka, bo nie lubię dzieci/ wolę spędzać czas na czymś innym niż macierzyństwo/ nie mam na to czasu.
Pluśnijcie mój wpis, bo chce wiedzieć Mireczki i mirabelki ilu jest tutaj ludzi, którzy nie decydują się na dziecko z innego powodu niż finansowy i jeśli to nie problem napiszcie w komentarzu powód.
#antynatalizm #macierzynstwo #rodzina #bombelek #pytanie
Pobierz K.....y - Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo arg...
źródło: comment_p7eEt7PV167DncEeaWuzWPjUHoW06uce.jpg
  • 340
@KozakCzerwony: Nie chcę dzieci bo one wymagają czasu, a ani ja się nie chcę nimi zajmować ani tym bardziej nie chcę być z kurą domową, która rezygnuje z pracy. Z resztą, moja obecna partnerka by się na to nie zgodziła, bo ciekawą, ale wymagającą pracę z wyjazdami służbowymi po całym świecie sobie ceni - nie wyobraża sobie pogodzenia tego z macierzyństwem. Wszystkie jej koleżanki, które porodziły dzieci zmieniają stanowiska na dużo
@Faraday: Nie chcę mieć dzieci, bo w tym państwie z tektury jest ono własnością madki i tylko od niej zależy to, czy tata będzie mógł wychowywać. Standardowo rozstanie z madką oznacza izolację od dziecka i obciążenie ojca wysokimi alimentami.

#urojeniaprawakoidalne

Jakoś wśród normalnych ludzi rzadko ma miejsce izolowanie ojca od dziecka, nawet po rozstaniu. Owszem, zdarzają się kłótnie o to z kim dziecko ma spędzać jakieś tam święta czy wakacje, ale
@KozakCzerwony: Wraz z bogaceniem się społeczeństwa, wzrostem poziomu życia i wykształcenia liczba urodzeń spada, tak jest na całym świecie. Ludzie uświadamiają sobie, że można robić inne ciekawe rzeczy niż poświęcać życie na bąbelki. Gdyby nie emigranci zarobkowi to praktycznie całych Zachód dąży do wymarcia a taka Afryka? 1 000 000 małych negroidków przybywa tam tygodniowo. Najlepszy przykład z mojego otoczenia kumpli, 11 chłopa wszyscy już lvl35+ w tym tylko 4 żonatych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@KozakCzerwony: nie chcę mieć dzieci, ponieważ za nimi nie przepadam, wymagają dużo czasu i trzeba je wychować, bo samo urodzenie to nic wielkiego. Nie lubię być za kogoś odpowiedzialna. Wolę żyć dla siebie i przejmować się sobą i swoimi wygodami. Nie chcę poświęcać dla dzieci swojego czasu i pieniędzy. Nie mam instynktu macierzyńskiego, przebywanie z dziećmi mnie męczy, nawet, jeśli jest to rodzeństwo. I bardzo się cieszę, że to dostrzegam i
Jesteśmy ze sobą już kilkanaście lat. Ten temat pojawił się dość szybko, aby nie tak newralgiczne kwestie były jasne. Stać nas, ale ich nie chcemy. Oboje nie lubimy dzieci, irytują nas swoim zachowaniem, a opieka nad nimi wyjmuje kilkanaście lat z życia, przy czym nawet będąc rodzicem nie ma się wpływu na wszystko lub można popełnić jakiś istotny błąd wychowawczy. Ktoś nazwie to egoizmem - nie rusza mnie to, bo już od