Wpis z mikrobloga

Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo argumentuje ich brak tym, że ich nie stać. Nie zauważyłem za bardzo przebijających się innych głosów - nie chcę mieć dziecka, bo nie lubię dzieci/ wolę spędzać czas na czymś innym niż macierzyństwo/ nie mam na to czasu.
Pluśnijcie mój wpis, bo chce wiedzieć Mireczki i mirabelki ilu jest tutaj ludzi, którzy nie decydują się na dziecko z innego powodu niż finansowy i jeśli to nie problem napiszcie w komentarzu powód.
#antynatalizm #macierzynstwo #rodzina #bombelek #pytanie
Pobierz K.....y - Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo arg...
źródło: comment_p7eEt7PV167DncEeaWuzWPjUHoW06uce.jpg
  • 340
@KozakCzerwony: żeby mniej ludzi mogło czytać wypociny pro-life oblakańców czy też móc obserwować małpeczki próbujące wspiąć się na szczyt absolutnie niczego, dodatkowo myśląc, że w końcu otrzymają coś w stylu ultimate satysfakcji, bo np. wyślą jakiegoś robota na Marsa co zlaserbeamuje jakąś skałkę.

Nie wspominać, że cały ten piękny show ma wielką cenę w postaci wytwarzania przez mózg uczucia grozy(zanim ktoś zamierza to trywializować niech sobie np. przyłoży młotkiem w jądra
@KozakCzerwony cóż, sprowadzenie gowniaka na ten świat, świadczy tylko o głupocie ludzi. Kaszojady będą zbierać to, co my im zasiejemy. Już teraz są problemy typu, globalne ocieplenie. Nam jeszcze to tak nie przeszkadza, ale naszym dzieciom i każdemu kolejnemu pokoleniu będzie to obrzydliwie doskwierac. Tak czy siak, nie chce dzieci i nie będę ich miała. A każdemu mireczkowi i mirabelce życzę, żeby znaleźli partnera, o takich samym myśleniu względem dzieci, jak jest
Z mą lubą po prostu lubimy swe wygodne życie bez gowniakow ^^ obydwoje w miarę ok zarabiamy, lubimy się porozbijać tu i tam, spać w weekendy do południa, wydawać hajsy na rzeczy, które nas jarają. Posiadanie dziecka przekreśliłoby dużą część naszej wolności, na co po prostu nie mamy ochoty (Ja lvl 30 ma luba lvl 33) ^^
. Tylko dzięki dzieciom, możemy zobaczyć, że coś po nas jednak zostanie.


@Purple nie do końca jest to prawda. Prawdziwie wielcy ludzie są pamiętani za to czego dokonali. Dzieci zaś mogą być dobre lub złe, wszak jest też możliwość splodzenia - dajmy na to - mordercy.

Dzieci to najprostsza droga do pozostawienia czegokolwiek po sobie (poza plastikiem). Po prostu je robisz i są. Oczywiście opieka nad nimi wymaga pracy i tego nie
powiedział Stachu Krzychowi w 1914 roku - ja się nie dziwie że ludzie nie chcą mieć dzieci - ciągle wojny, brak wolności, robisz na Pana od rana do wieczora itp, itd.


@ediz4: roznica jest taka ze w 1914 zmiany ktore zachodzily na swiecie byly kontrolowane przez czlowieka. Czlowiek zaczal wojne i mogl ja zakonczyc.

Teraz? Moglismy kontrolowac nasz rozwoj przez ostatnie 100 lat. Teraz jest juz za pozno by zrobic cokolwiek.
Czas znajdzie się na wszystko. Mam kilku znajomych co to mówili, że nie chcą, bo chcą się rozwijać, podróżować, bla, bla i dalej siedzą na dupie przed pc albo tv. A znajomi z dziećmi podróżują po całym świecie. Jedno nie wyklucza drugiego, trzeba tylko być ogarniętym.


@dakcts: Nie bierzesz pod uwagę takiego wariantu, że ktoś jest tak wkręcony i ma tyle pasji, że już teraz nie starcza mu na wszystko czasu.
@salad_fingers: nie każdy musi mieć dzieci. Napisałem, że nie przeszkadzają one aż tak jak niektórzy o tym piszą. Nie będzie tak samo. Nie będzie tak samo jak będziesz miał drugą osobę i musiał dla niej znaleźć czas. Nie będzie tak samo jak będziesz miał trójkę dzieci. Nie trzeba jednak zrezygnować w hobby.