Wpis z mikrobloga

Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo argumentuje ich brak tym, że ich nie stać. Nie zauważyłem za bardzo przebijających się innych głosów - nie chcę mieć dziecka, bo nie lubię dzieci/ wolę spędzać czas na czymś innym niż macierzyństwo/ nie mam na to czasu.
Pluśnijcie mój wpis, bo chce wiedzieć Mireczki i mirabelki ilu jest tutaj ludzi, którzy nie decydują się na dziecko z innego powodu niż finansowy i jeśli to nie problem napiszcie w komentarzu powód.
#antynatalizm #macierzynstwo #rodzina #bombelek #pytanie
K.....y - Burzliwa dyskusja w komentarzach na temat nieposiadania dzieci. Mnóstwo arg...

źródło: comment_p7eEt7PV167DncEeaWuzWPjUHoW06uce.jpg

Pobierz
  • 340
  • Odpowiedz
@Faraday: Po prostu zauważyłem, że ludzie, których mam za porządnych i normalnych jakoś zazwyczaj nie mają takich problemów (często nawet dogadują się na drodze pozasądowej z byłym partnerem).
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony lepiej adoptować niż kupować, mówią w przypadku psów i kotów, więc czemu do cholery w przypadku dzieci jest społeczny nacisk na tworzenie nowych dzieciaków, a nie adopcje...
Jeśli kiedykolwiek będziemy mieli dzieciaka, to dwa warunki muszą zostać spelnione: po pierwsze wyniesiemy się z bloku do domku (choćby ciasny i stary, ale podwórko, kura, pies te sprawy), a po drugie zaadoptujemy takie, któremu naprawdę będziemy mogli coś zaoferować, a nie niszczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KozakCzerwony: Ja za dziećmi też nie przepadam, ale z drugiej strony sama zawsze lubiłam mieć dużą rodzinę (mam sporo kuzynów). Poza tym co na starość.. nie chodzi o "szklankę wody", ale boje się co będzie, gdy np. odejdzie partner.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: Według mnie nie każdy człowiek nadaje się do rodzicielstwa ani do małżeństwa, zwłaszcza jeśli nie znajdzie odpowiedniej osoby. Niemniej jednak nie da się ukryć, że przez ludzi w komentarzach przemawia egoizm, takie niesamowite skupienie na sobie, nawet te związki jakie mają to chyba bardziej, żeby podbić sobie ego czy cokolwiek, bo jakiejś troski o tą drugą osobę nie widać, druga rzecz to przelewanie na innych swojego "bólu istnienia", "nie
  • Odpowiedz
@darktemplar: zdecydowana większość nie chce mieć dziecka bo nie chce pogarszać swojego standardu życia. To potwierdzają statystyki dot. Przeprowadzanych aborcji np. w USA. Ludzie wolą kupić sobie lepsze auto, większe mieszkanie, poleciec na wakacje do egzotycznych krajów czy po prostu grać na konsoli niż mieć dzieciaka.
  • Odpowiedz
@Faraday: Spokojnie, już #dobrazmiana postara się o to by zmusić singli - niewazne czy inceli czy nie - do posiadania gowniakow. Juz po wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do pytania - nie widze siebie w roli ojca, nie jestem specjalista wiec moja pensja nie pozwala mi na posiadanie dziecka wiec nie - nie chce takowego posiadać. Zreszta i tak jestem singlem i wole
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony Przed 30, po ślubie, cudowny partner od ponad 7 lat. Nie planujemy dzieci. To nie jest tak że ich nie lubię czy coś. Powodów za jest cała masa i moja oraz nasza decyzja jest bardzo złożona i bardzo dokładnie przemyślana i przedyskutowana.
- Miałam koszmarne dzieciństwo, oboje moi rodzice bardzo wcześnie stracili swoich rodziców i nie potrafili sobie poradzić że sobą, a co dopiero z dziećmi. Nie chcę powielać wzorców
  • Odpowiedz
Nie chcę mieć dzieci, bo w tym państwie z tektury jest ono własnością madki i tylko od niej zależy to, czy tata będzie mógł wychowywać. Standardowo rozstanie z madką oznacza izolację od dziecka i obciążenie ojca wysokimi alimentami.


@Faraday: to z fajmymi szlaufami się spotykasz XD zmień target i ten argument znika
  • Odpowiedz