Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Nie wiem kto z Was wrzucał tu filmik z chaffle ale uwielbiam Cię i Cię nie cierpię - są tak fajne, że muszę kupić lepszą gofrownicę.
Wyglądają lekko "thanks for not aborting me" ale chyba lepiej nie będzie XD
To pierwsza próba, która nadaje się do zaprezentowania Robią furorę w sieci i nie ma się co dziwić bo są smaczne, mają milion wariantów ale jeżeli macie zwykłą marketową gofrownicę (jak ja), to mogą się okazać lekko problematyczne

Serowe gofry - chaffle
1/2 szklanki (75G) startego sera
1 jajko M

Wymieszać. Wyłożyć do nagrzanej gofrownicy i piec do zarumienienia.
Po wyjęciu z gofrownicy odstawic na 2-3 minuty (zrobią się chrupiące)
MAKRO: 308kcal 27B 22T <1W

Łatwe prawda? Ale może okazać się, że gofrownicę musicie dodatkowo natłuścić.
Czas "do zezłocenia" będzie zależał od mocy Waszej gofrownicy, u mnie trwa to nawet 15 minut. Efekty wczesniejszego otwierania zobaczycie na instastory
Teraz dodatki:
Dzisiejsze wzbogaciłam o wędzony boczek - 50G w cienkich plastrach pokroiłam w paseczki, posypałam gofrownicę przed nałożeniem ciasta i na wierzch - bajka! Tylko nie zdążyłam zrobić zdjęcia :( Inne opcje:
-zioła prowansalskie, odrobina koncentratu pomidorowego i salami
-mozarella, cynamon, słodzik
Możecie użyć dowolnego sera, jednak imo lepiej wychodzą z twardszymi gatunkami.
Spodobały mi się, jutro też będą, najprawdopodobniej zrobię z nimi BLT, która chodzi za mną już od dłuższego czasu
Robiliście? Macie jakieś ulubione wersje albo pro tipy?

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisy
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!
Nie wiem kto z Was wrzucał tu filmik z chaffle ale uwi...

źródło: comment_dsADwgljqv05NricDpWvQiN4fTH5ma4C.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@benetti wiem, ale jak robiłam gofry raz do roku to jakoś nie miałam motywacji żeby ją kupować, no i 3w1 to duża oszczędność miejsca a tu nie mam czym szastać XD
Z dobrego przepisu i w takiej wychodzą super tylko trzeba duuuuzo czasu i cierpliwości ;)
  • Odpowiedz
@chixi: fatalne makro, ale wygląda dobrze :D mój protip dla ciebie - na opiekaczach użyj papieru do pieczenia, na gofrownicy chyba też powinno pomóc jak będziesz delikatnie nakładać masę, żeby weszła dobrze w formę :D. Nic nie przywiera, nie trzeba szorować :D
  • Odpowiedz
  • 1
@chixi czemu ja Ciebie wcześniej nie obserwowałam?! Gotować nie umiem ale przynajmniej pooglądam ładne jedzonko ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@chixi: Spróbuj tez chaffle pizza :P. Na reddicie sporo przepisów; polecam. Moja gorforwnica ma mocy 950 a i tak jest taka srednia, bo cos sie slabo rozprowadza cieplo od góry....
  • Odpowiedz