Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze


xDDDDDD

Ja #!$%@?. I co z tego że 'tańsze' jak w porównaniu do zarobków jest nadal drogie? Za minimalną godzinną stawkę kupię 4 kawy w kawiarni w UK. W Polsce ile, dwie? Byłem w Polsce miesiąc temu i kupiłem dwa awokado w biedrze, to dałem za nie ponad dychę. Gdzie nawet w drogim Sainsburym płacę 1.70 za trzy.

na
@Stryjekmod: Ale po co porowonujesz płacę minimalną? W Szwajcarii za płacę minimalną nic nie kupisz, bo jej nie ma. Czy Szwajcaria to biedny kraj?

@Stryjekmod: A kolejne trzy stawki to 20/40/45 gdzie w PL to 18/32. Jak jesteś robolem to lepiej dla Ciebie, ale jak jesteś ogarnięty to już nie.

@K_O_R_N_I_K: A ile kosztuje ubezpieczenie samochodu czy mieszkanie? W Londynie to ponad milion funtów (cztery miliony złotych), gdzie w
na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej


@zemsta_przegrywa z tym się zgodzę, ale z resztą bym polemizowała ze względu na, jak już we wcześniejszych komentarzach napisano, siłę nabywczej pieniądza.
@zemsta_przegrywa: 9/10, bo odpisałem

w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

xD

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

3000 brutto to