Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
@zemsta_przegrywa:

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE


Wariacie, ale to jest absolutnie mozliwe. Wiecej ksiazek czy czasopism branzowych, mniej rozumowania na chlopski rozum polecam.

Kraje europy zachodniej dumnie nazywaja sie spoleczenstwami postindustrialnymi. Czyli poprzemyslowymi. W ich gospodarkach przemysl traci na znaczeniu (co wykazuja statystyki, Wielka Brytania
@turemka: @zemsta_przegrywa Chemia, słodycze, zdecydowanie alkohol bo tu akcyzy takiej nie ma, paliwo(zależy od miesiąca ale po przeliczeniu zazwyczaj taniej), owoce(większość) ceny podobne po PRZELICZENIU, mięso po PRZELICZENIU sporo droższe, tanie bułki z Lidla i pieczywo z marketu ceny podobne ale lepsze pieczywo jest tu #!$%@? drogie PRZELICZAJĄC czego nie powinnismy robić. Ogólnie biorąc pod uwagę zarobki ceny w porównaniu z polska są śmiesznie niskie, a przeliczając na nasze to wiele
@zemsta_przegrywa: u mnie w okolicy dają pracownikowi na produkcji już ok 3 k na rękę (bo za mniej nie chcą robić), więc skoro różnica w zarobkach pomiędzy pensjami ogarniętych ludzi, a roboli to wg Ciebie min 4x, to ja się pytam, GDZIE JEST MOJE 12 k ????


@hornat89 no to moze mieszkasz w zlym miescie lub pracujesz w kiepskiej branzy. Przykladowo ja w IT w Wawie wyciagam sporo wiecej.
@K_O_R_N_I_K: @zemsta_przegrywa: @normal_user: @LEXis_NEXis: mapka pokazuje „ Net average monthly salary (adjusted for living costs in PPP)” czyli stosunek zarobków netto do kosztów życia (czyli po prostu ile warte są te pieniądze w danym kraju). Więcej na: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage, razem z suchym porównaniem dochodów, dochodów z podatkiem etc.
Pobierz nyo7 - @KORNIK: @zemstaprzegrywa: @normaluser: @LEXisNEXis: mapka pokazuje „ Net aver...
źródło: comment_mRb3SFUsP5MKFYG3VQtMSwVVasKpOaK8.jpg