Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
  • Odpowiedz
  • 20
@zemsta_przegrywa coś się tak czepił tego OC ono jest drogie dla młodych bez zniżek ja na auto klasy compakt za pełne ubezpieczenie za rok place mniej niż moja tygodniówka, poniżej 300 za cały rok.
  • Odpowiedz
Dolicz sobie koszty oc/ac i miejsca parkingowego. O naprawach nie wspomnę.


@zemsta_przegrywa: bo w Polsce OC/AC jest za D A R M O i parking tez jest za D A R M O , na zachodzie ceny wszystkiego sa realnie + 10%/15% a pensje x3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@szymkov: Racja, eurostat się myli co do cen żywności. A stawki podatkowe są niższe na zachodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zemsta_przegrywa: na zachodzie stawki podatku dla najmniej zarabiających są 0% i vat na jedzenie jest 0%. Handluj z tym Hehe
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: Kluczowe słowo, siła nabywcza pieniądza.

Jeśli ktoś w Niemczech zarabia 2000 euro i kupuje gierkę za 60 euro a w Polsce zarabia 4000 złotych i kupuje gierkę za 200-250 złotych to kto jest w lepszej sytuacji? No Niemiec, bo dla niego jest relatywnie taniej.
I #!$%@? takie #!$%@?, hurr hurr żywność w Polsce najtańsza, no fajnie tyle, że mediana zarobków to okolice 3k netto. Czaicie, połowa pracujących Polaków zarabia MNIEJ
  • Odpowiedz
W Polsce ile, dwie? Byłem w Polsce miesiąc temu i kupiłem dwa awokado w biedrze, to dałem za nie ponad dychę. Gdzie nawet w drogim Sainsburym płacę 1.70 za trzy.


@Stryjekmod: Takie uroki naszej złotówki.
  • Odpowiedz