Wpis z mikrobloga

Czy bańka mieszkaniowa pęknie? Przecież to jest paranoja z tymi cenami. Zapytałam o wycenę za m2 mieszkań deweloperskich w #lodz w bardzo dobrej lokalizacji: ~8k/m2. 40k za miejsce postojowe w garażu. No kogoś tu srogo #!$%@?ło. I mnie musiałoby nieźle #!$%@?ć żeby dać tyle za m2, jeszcze w łodzi xD więc to odpada. Niby w jakichś innych lokalizacjach wychodzi mniej, ale nadal sporo.

Jak myślicie? Bo chciałabym na początku przyszłego roku już pomyśleć o kupnie mieszkania, myślicie że to jebnie do tego czasu, później albo czy w ogóle? Czy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!

#mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #ryneknieruchomosci #ekonomia
  • 92
@lady_katarina Nawet jeżeli ceny spadną (co jest przy obecnej sytuacji mało prawdopodobne) to jakiego rzędu to będą spadki? Jeżeli szukasz mieszkania dla siebie i Cię na to stać (kredo cię nie zarżnie w wypadku wzrostu stóp) to kup mieszkanie. Na emeryturę będzie pod wynajem np.
nic nie jebnie, od setek lat ceny nieruchomości tylko idą w górę lub sie zatrzymują, nigdy nie spadają


@Kuba__: Przesadziłeś nieco. W dłuższym terminie nieruchomości zwykle trzymają wartość, ale były takie okresy, całkiem niedawno, kiedy mieszkania taniały.
Po prostu dorośnij do momentu aż stwierdzisz, że nie ma sensu mieszkać na środku ulicy w samym centrum skoro patrzysz na oferty za 8k


@Wu70: Mieszkanie w centrum dowolnego dużego miasta jest zajebiste i nawet z tym nie diluj.

od 2008 przez 3~5lat spadaly takze raczej nie ma czegos takiego jak nigdy nie spadaja


@szczebrzeszynek: Spadały? Raczej po prostu nie rosły. Średnie spadki wynikały z nietrafionych inwestycji developerów, bo budując
@lady_katarina: szybko nie jebnie, a w zależności od perspektyw jaka władza, to wartość zł będzie dalej spadać, pytanie tylko czy szybciej czy wolniej, więc sądzę, że sama kwota dalej będzie rosnąć. Spadać to mogą w mniejszych miastach, ale sądzę, że w miastach na prawach powiatu nie ma szans na to, bo i tak konsekwentnie ludzie się ładują do większych miast. A jeżeli jeszcze dobra lokalizacja, to jeszcze długo w takich miejscach
Mieszkanie w centrum dowolnego dużego miasta jest zajebiste i nawet z tym nie diluj.


@wojtas_mks: póki jesteś na studiach to tak ale wtedy się nie kupuje mieszkań.
Mówimy o ścisłym centrum jak u opa a nie wszystkich dobrych dzielnicach
tak spadaly i nie tylko deweloperka na zadupiach a caly rynek pierwotny i wtorny


@szczebrzeszynek: I dlatego w 2005 r. kupiłem mieszkanie za 125 tys. zł, wstawiłem meble w Ikei, a w 2010 r. gdy wystawiłem mieszkanie za 200 tys. zł (sam, bo biura nieruchomości chciały dać ok. 175-185 tys. zł jako ofertowa i wyśmiewały moją kwotę) to zeszło w... 8 godzin. Siedziałem od rana i tylko otwierałem kolejne drzwi. Miasto
póki jesteś na studiach to tak ale wtedy się nie kupuje mieszkań.

Mówimy o ścisłym centrum jak u opa a nie wszystkich dobrych dzielnicach


@Wu70: Mieszkam w ścisłym centrum dużego miasta, mam dzieci. Dzielnica niestety nadal brzydka (remonty w planach), ale centrum samo w sobie jest zajebiste. To ile czasu oszczędzasz na codziennych czynnościach to coś niesamowitego. Wszystko załatwiasz spacerem, a jak Ci się nie chce iść aż 10-15 minut to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lady_katarina: po prostu nie stać cię na takie mieszkanie i szukaj tańszego. Nie ma #!$%@?, że mieszkanie w dobrej lokalizacji stanieje, w dużych miastach w dobrych lokalizacjach będą tylko drożeć. Przestrzeń w centrum jest ograniczona, a chętnych bardzo dużo.