Wpis z mikrobloga

Czy bańka mieszkaniowa pęknie? Przecież to jest paranoja z tymi cenami. Zapytałam o wycenę za m2 mieszkań deweloperskich w #lodz w bardzo dobrej lokalizacji: ~8k/m2. 40k za miejsce postojowe w garażu. No kogoś tu srogo #!$%@?ło. I mnie musiałoby nieźle #!$%@?ć żeby dać tyle za m2, jeszcze w łodzi xD więc to odpada. Niby w jakichś innych lokalizacjach wychodzi mniej, ale nadal sporo.

Jak myślicie? Bo chciałabym na początku przyszłego roku już pomyśleć o kupnie mieszkania, myślicie że to jebnie do tego czasu, później albo czy w ogóle? Czy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!

#mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #ryneknieruchomosci #ekonomia
  • 92
@wojtas_mks ale ja do pracy dojeżdżam 4min autem xD jak mogę to rowerem czy tak pieszo to 10min. Czyli jakbym nie szedł na spacer to spędzam mniej niż Ty xD

Żona jeździ dłużej ale pracuje po drugiej stronie miasta PKP 30 min, z centrum by miała 40 tramwajem. Na tą chwilę żadnego plusu mieszkania w centrum oprócz tego że mala szansa na parking dla siebie czy gości z drugiej strony polski. Jedyny
@MrMate: Parking mam wykupiony, dla gości miejsce jest. Przekonać cię nie przekonam, bo z auta tak czy inaczej korzystasz. Ja po prostu chcę moc robić absolutnie wszystko bez auta i bez spaceru dłuższego niż 5 minut i mi się to udaje. W przyszłości z tych zalet będą korzystały dzieci, choć i tak będę rozglądał się za czymś większym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrMate: Parking mam wykupiony, dla gości miejsce jest. Przekonać cię nie przekonam, bo z auta tak czy inaczej korzystasz. Ja po prostu chcę moc robić absolutnie wszystko bez auta i bez spaceru dłuższego niż 5 minut i mi się to udaje. W przyszłości z tych zalet będą korzystały dzieci, choć i tak będę rozglądał się za czymś większym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wojtas_mks ale wszystkie zalety też mam na swoim obrzeżu;) nie pamiętam kiedy byłem w centrum oprocz czasu kiedy zabierałem ludzi by zwiedzili miasto ;) w tym centrum i rubieże poza.
@lady_katarina: nic nie jebnie niestety. Pomijając wszelkie wyżej wymienione powody i czynniki, to jest jeszcze jeden (a w zasadzie dwa): pazerność pośredników i głupota kupujących. Pośrednicy kładą łapę na wszystkich tanich mieszkaniach, remontują je po taniości i sprzedają z 50k zyskiem lub wynajmują. Zauważ jak wiele jest mieszkań na wynajem. To buduje deficyt na rynku, bo bogole inwestują w kwadraty pod wynajem przez co maleje ilość mieszkań na sprzedaż. A widziałaś
@Waldemar_Wpieldor: a najdziwniejsze jest to, że właściciele mieszkań mogliby bez problemu wyeliminować pośredników i nie płacić im tych kosmicznych prowizji, a mimo to w moim miejście ponad 90% ogłoszeń to ogłoszenia pośredników. Do tego pośrednicy bezprawnie zmuszają kupujących do zawarcia umowy pośrednictwa, mimo że mają już podpisaną taką umowę ze sprzedającym.
@broker: oczywiście jest też całkiem sporo ofert bezpośrednich, ale w ich przypadku ceny również są przesadzone, z prostego względu. Sprzedający po pierwsze naczytali się artykułów w internecie zgodnie z którymi "ceny rosną w zastraszającym tempie", po drugie, ustalając cenę swojego mieszkania przeglądali oferty z podobnymi mieszkaniami od pośredników. No więc zobaczyli, że - przykładowo - 37m2 jest wystawione za 250k, a stąd już prosty tok rozumowania: "acha, jeśli oni wystawili za
Natomiast jeśli chodzi o to, że większość ofert jest przez pośredników - to dlatego, że pośrednicy oferują gotówkę. Sprzedający nie musi czekać ponad miesiąc, aż nabywca otrzyma kasę z kredytu hipotecznego. To jest dla nich komfort.

@Waldemar_Wpieldor: może to wyjaśnić? Jak pośrednik oferuje gotówkę?