Wpis z mikrobloga

Czy bańka mieszkaniowa pęknie? Przecież to jest paranoja z tymi cenami. Zapytałam o wycenę za m2 mieszkań deweloperskich w #lodz w bardzo dobrej lokalizacji: ~8k/m2. 40k za miejsce postojowe w garażu. No kogoś tu srogo #!$%@?ło. I mnie musiałoby nieźle #!$%@?ć żeby dać tyle za m2, jeszcze w łodzi xD więc to odpada. Niby w jakichś innych lokalizacjach wychodzi mniej, ale nadal sporo.

Jak myślicie? Bo chciałabym na początku przyszłego roku już pomyśleć o kupnie mieszkania, myślicie że to jebnie do tego czasu, później albo czy w ogóle? Czy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!

#mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #ryneknieruchomosci #ekonomia
  • 92
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: a ja mieszkałem, wieczny tłok i korek a drogi oczywiście rozwalone co do jednej. Nie wiem co miałbym tam codziennie załatwiać ale jak akurat przejezdzam to mi się przykro robi na tych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego za wszystko trzeba przepłacać. Fajnie czasami sobie skoczyć połazić ale mieszkać non stop w tym hałasie i natłoku turystów to porażka. Jest dużo lepszych miejsc do mieszkania,
  • Odpowiedz
a ja mieszkałem, wieczny tłok i korek a drogi oczywiście rozwalone co do jednej. Nie wiem co miałbym tam codziennie załatwiać ale jak akurat przejezdzam to mi się przykro robi na tych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego za wszystko trzeba przepłacać. Fajnie czasami sobie skoczyć połazić ale mieszkać non stop w tym hałasie i natłoku turystów to porażka. Jest dużo lepszych miejsc do mieszkania, choćby w
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Nie jebnie. Rynek mieszkaniowy jest przesycony handlarzami. To oni w większości kupują mieszkania. Część, jako lokatę kapitału z celem wynajmu. Ale większość celem dalszej odsprzedaży. Po prostu kupują mieszkania w promocyjnej cenie na 1szym dniu sprzedaży, a potem je trzymają aż do oddania, wtedy cena rośnie o 15-25%. A jak mają ekipę remontową to remontują pod klucz (po kosztach) i sru na rynek +40-50% ceny początkowej.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: ten spadek odnosil sie do roku 2008, a nie 2005
kupujac w 2008 a sprzedajac w 2010 bys stracił
kupujac w 2005 sprzedajac w 2010 zyskales
od 2005 do 2008 strasznie ceny poszly do gory
dlatego kupujac w 2005 a sprzedajac 2010 zyskales
  • Odpowiedz
@tellet: Z Piaseczna jedzie się 25 minut na Mokotów pociągiem, psy dupą szczekają? Lesznowola, Konstancin Jeziorna, Piaseczno to jedne z najbogatszych gmin w Mazowieckim, spróbuj kupić tam działkę to za jej cenę kupisz mieszkanie w Warszawie. Co jak co ale południe Warszawy się zajebiście rozrasta i rozwija, jedyny mankament to #!$%@? Puławska ale jak skończą w końcu południowy odcinek trasy i nowy most to będzie lepiej niż gdziekolwiek indziej. Moi rodzice
  • Odpowiedz
@szczebrzeszynek: No ale ja piszę o tym samym: o żadnym "jebnięciu" w 2008 roku nie ma mowy, bo już 2 lata później śladu po obniżkach nie było, a ceny wzrosły nawet ponad prognozowany trend wzrostowy. To co najwyżej lekkie zawahanie, które wystarczyło przeczekać. Gdyby "jebło" to ceny musiałyby nie wrócić do obecnego poziomu jeszcze za naszego życia - skorygowanego o inflację oczywiście.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: nie jebnie, nie licz na to. u nas jeszcze nie ma agresywnego kapitału inwestycyjnego który sztucznie podbija ceny żeby szybko zrobić bańkę, sprzedać aktywa i uciec w coś innego. w tym momencie największy udział w rynku skupu nieruchomości to klienci indywidualni który nawet na bańce ich nie sprzedadzą.

kupuj najszybciej jak możesz bo będzie dalej rosło, może nie tak szybko jak wcześniej ale będzie
  • Odpowiedz
zy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!


@fenis: dokładnie, będzie znacznie gorzej, bo idzie wysoka inflacja, więc trzymanie gotówki w większej ilości nie jest mądre a za bardzo nie ma na co ją zamieniać (sensownego)
  • Odpowiedz
@lady_katarina pamiętam jak 5 lat temu kupowałem mieszkanie, wówczas kolega twierdził, że jestem głupi bo jest bańka i zaraz pęknie a on wtedy kupi za grosze ;) rok temu mieszkanie sprzedałem i kupiłem dom ;) stwierdził to samo i dalej czeka na bańkę mieszkając na stancji i płacąc krocie za wynajem
  • Odpowiedz