Wpis z mikrobloga

Czy bańka mieszkaniowa pęknie? Przecież to jest paranoja z tymi cenami. Zapytałam o wycenę za m2 mieszkań deweloperskich w #lodz w bardzo dobrej lokalizacji: ~8k/m2. 40k za miejsce postojowe w garażu. No kogoś tu srogo #!$%@?ło. I mnie musiałoby nieźle #!$%@?ć żeby dać tyle za m2, jeszcze w łodzi xD więc to odpada. Niby w jakichś innych lokalizacjach wychodzi mniej, ale nadal sporo.

Jak myślicie? Bo chciałabym na początku przyszłego roku już pomyśleć o kupnie mieszkania, myślicie że to jebnie do tego czasu, później albo czy w ogóle? Czy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!

#mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #ryneknieruchomosci #ekonomia
  • 92
@wojtas_mks: a ja mieszkałem, wieczny tłok i korek a drogi oczywiście rozwalone co do jednej. Nie wiem co miałbym tam codziennie załatwiać ale jak akurat przejezdzam to mi się przykro robi na tych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego za wszystko trzeba przepłacać. Fajnie czasami sobie skoczyć połazić ale mieszkać non stop w tym hałasie i natłoku turystów to porażka. Jest dużo lepszych miejsc do mieszkania,
a ja mieszkałem, wieczny tłok i korek a drogi oczywiście rozwalone co do jednej. Nie wiem co miałbym tam codziennie załatwiać ale jak akurat przejezdzam to mi się przykro robi na tych drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego za wszystko trzeba przepłacać. Fajnie czasami sobie skoczyć połazić ale mieszkać non stop w tym hałasie i natłoku turystów to porażka. Jest dużo lepszych miejsc do mieszkania, choćby w
@lady_katarina: Nie jebnie. Rynek mieszkaniowy jest przesycony handlarzami. To oni w większości kupują mieszkania. Część, jako lokatę kapitału z celem wynajmu. Ale większość celem dalszej odsprzedaży. Po prostu kupują mieszkania w promocyjnej cenie na 1szym dniu sprzedaży, a potem je trzymają aż do oddania, wtedy cena rośnie o 15-25%. A jak mają ekipę remontową to remontują pod klucz (po kosztach) i sru na rynek +40-50% ceny początkowej.
@tellet: Z Piaseczna jedzie się 25 minut na Mokotów pociągiem, psy dupą szczekają? Lesznowola, Konstancin Jeziorna, Piaseczno to jedne z najbogatszych gmin w Mazowieckim, spróbuj kupić tam działkę to za jej cenę kupisz mieszkanie w Warszawie. Co jak co ale południe Warszawy się zajebiście rozrasta i rozwija, jedyny mankament to #!$%@? Puławska ale jak skończą w końcu południowy odcinek trasy i nowy most to będzie lepiej niż gdziekolwiek indziej. Moi rodzice
@szczebrzeszynek: No ale ja piszę o tym samym: o żadnym "jebnięciu" w 2008 roku nie ma mowy, bo już 2 lata później śladu po obniżkach nie było, a ceny wzrosły nawet ponad prognozowany trend wzrostowy. To co najwyżej lekkie zawahanie, które wystarczyło przeczekać. Gdyby "jebło" to ceny musiałyby nie wrócić do obecnego poziomu jeszcze za naszego życia - skorygowanego o inflację oczywiście.
@lady_katarina: nie jebnie, nie licz na to. u nas jeszcze nie ma agresywnego kapitału inwestycyjnego który sztucznie podbija ceny żeby szybko zrobić bańkę, sprzedać aktywa i uciec w coś innego. w tym momencie największy udział w rynku skupu nieruchomości to klienci indywidualni który nawet na bańce ich nie sprzedadzą.

kupuj najszybciej jak możesz bo będzie dalej rosło, może nie tak szybko jak wcześniej ale będzie
zy już tak zostanie na lata? Albo co gorsza - będzie wzrastać jeszcze?!


@fenis: dokładnie, będzie znacznie gorzej, bo idzie wysoka inflacja, więc trzymanie gotówki w większej ilości nie jest mądre a za bardzo nie ma na co ją zamieniać (sensownego)
@lady_katarina pamiętam jak 5 lat temu kupowałem mieszkanie, wówczas kolega twierdził, że jestem głupi bo jest bańka i zaraz pęknie a on wtedy kupi za grosze ;) rok temu mieszkanie sprzedałem i kupiłem dom ;) stwierdził to samo i dalej czeka na bańkę mieszkając na stancji i płacąc krocie za wynajem