Wpis z mikrobloga

Od kiedy wygodniej jest prowadzić auto niż usiąść na dupie i poczekać kilkanaście minut? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: dojść 10 min, poczekać, jechać 20, przesiąść się, jechać 5, dojść 10 to wygoda?

Auto pod blokiem, 35min jazdy, dojść 7 min, podróż w ciszy i spokoju
  • Odpowiedz
niby tak ale jednak przez ten zaoszczędzony czas zapewne nie pracujesz więc finansowo dalej na minusie względem komunikacji miejskiej. Co nie zmienia faktu że lepiej spędzić 69 w miesiącu robiąc cokolwiek innego niż siedzieć w busie xD


@LoordHagen: nie zauważasz (inni też), że czas w trakcie jazdy autobusem można spożytkować np. na naukę. Czegokolwiek od języka obcego, po chemię organiczną i budowę rakiet. Wystarczy odrobina wyobraźni i smartfon z dostępem
  • Odpowiedz
@Zakopczak: tutaj różnica jest potężna (15 min vs 3h) ale ogólnie koszty takiego myślania niestety są krótko trwałe. Każdy patrzy na swoją dupę a później płacz, że korki. Bo jemu wygodniej. Inna sprawa, że w wielu miastach komunikacji miejskiej daleko do doskonałości.
  • Odpowiedz
@dominowiak: dokładnie, podróż komunikacją miejską to najbardziej pracowita forma podróżowania, bo jednocześnie się przemieszczasz i jesteś wolny do robienia czegokolwiek innego. Ile razy siedziałem w autobusie i montowałem na laptopie film dla klienta, gdzie jadąc samochodem faktycznie byłbym wcześniej w domu, ale ten zaoszczędzony czas i tak musiałbym poświęcić na montaż. Po przyjeździe autobusem projekt był ukończony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kj5: serio wolisz robić projekt w autobusie na kolanie niż jak człowiek w domu? A jak nie ma miejsc siedzących w autobusie to co, projekt nie skończony i czas stracony?
W sumie szanuję podejście, jedno auto w korku mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dojeżdżam do pracy około 45-50 minut, nie uważam tego czasu za stracony. Albo książka albo nauka języka i jazda, fakt jakbym przegląda fejsa przez ten czas to bym mógł go uważać za stracony.
  • Odpowiedz
usiąść na dupie i poczekać kilkanaście minut? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: Stój na przystanku, autobus nie przyjedzie, następny za 15 minut, w środku ścisk i opcja tylko na stojąco. Jak do tego jest jesień, przezięb się od stania w deszczu na przystankach (bo przecież w wiacie dawno nie ma miejsca). Wygoda jak w dobrym SPA.
  • Odpowiedz
@LoordHagen: W busie można się zająć książką czy czymkolwiek innym a jadąc autem trzeba być cały czas skoncentrowanym.
Swoją drogą najlepiej jest jak do pracy ma się 35 minut jazdy rowerem a autobusem godzinę. xD
  • Odpowiedz
@Adrian00: Ja chyba żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, tutaj co drugi post o tym że w autobusie można usiąść. Wy mieszkacie w lepszej Polsce czy jeździcie po 21:00?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: @kj5: ale to tylko przy założeniu że masz miejsce siedzące, plus autobus ma trasę taką, że da się coś zrobić na kolanie (jak jest po dziurawych drogach to nic nie zrobisz).

Miejsce siedzące to tylko jak wsiadasz na pętli.

Ja tam zawsze liczyłem czas dojazdów jako czas pracy. Wolę pracować 8.5h za swoją
  • Odpowiedz
@Zakopczak z tym że jeżdżąc autobusem można mirkować przez całą drogę, autem nie - trzeba być skupionym na jeździe. Ostatecznie jeżdżąc autem traci się czas i pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz