Wpis z mikrobloga

@ManieczkiPKP ja pracowałam i w barze jako nastolatka a nie tak dawno dorabialam do wypłaty jako dostawca jedzenia. Napiwki? Czasem 5 zł Przez kilka godzin a czasem było to z 50 zł. Nie były to jakieś kokosy ale w sumie dla każdego klienta byłam miła. Te nawet 2 zł to takie 'dziekuje' - ile razy słyszałam że jestem wybawieniem kiedy przywozilam ciepła zupę na kaca :) jeżeli do mnie pizza przyjedzie szybko
pani w osiedlowym podaje towar i tyle, tak samo jak pracownicy w maku.


@Wykuwrizator: I dokładnie to samo robią kelnerzy, podają ci zamówiony towar ¯\_(ツ)_/¯

są restauracje w których dba się o dobrą obsługę klienta, a nagrodą za to są właśnie napiwki.


@Wykuwrizator: nagrodą dla nich powinno być to, że ponownie do nich zagościsz, a nie dawanie ekstra napiwków. Równie duży wkład w całą otoczkę posiłku i nastrój włożył kierownik
@ManieczkiPKP: Polacy zapatrzeni w zachodnie wzorce, nie rozumieją dlaczego w ogóle powstały napiwki. Jest taki ziomek maciej.je i kiedys on i pare innych osób mnie zwyzywalo, bo napisałem, ze jak mam 20zl i idę na hamburgera za 20, to nie mam zamiaru szukać nagle dodatkowych: 4zl na napiwek za nic, 10zl na kawę wartą 2zl i moze dodatku/przystawki za 12, bo z 20zl robi sie 46zl, a ja chce zjeść i
zostawiłem ostatnio 20 czy tam 30zł "napiwku" kelnerce z tego względu, że się ładnie uśmiechała, była ładna i szybko przyniosła żarełko :D
no i w sumie my byliśmy zadowoleni, dziewczyna tez to w sumie win win

w przypadku kuriera, jak gość mi przywozi paczki od kilku lat a czasem mam płatność za pobraniem, to jak mam do zapłaty 95zł i dam mu stówe to też lajt bo gość mi zostawia paczki jak
Ja w swojej pracy jak mogę być doceniona? Dostanę premie jak projekty zarobią na nas i zrobimy duży zysk. A kelner? Janusz mu powie że dobrze się spisał i goście go chwalą?

Dlatego ja tam nikogo nie namawiam na dawanie napiwków ale nie jest to wspieranie Janusza a raczej kelnera/dostawcy jedzenia.


@dorotka-wu: Jest to wspieranie Janusza. Myśle, że nikt nie sądzi że ta praca nie zasługuje na wyższą płace, po prostu
@ManieczkiPKP: Napiwek można dać za wyjątkowo dobrze wykonaną pracę. Masz ochotę, to dajesz napiwek. Nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że kelnerowi zawsze należy się napiwek. Poza tym, w bardzo wielu restauracjach jest tak, że napiwki lądują do wspólnej puli i wcale nie jest powiedziane, że ten kelner, który Cię dobrze obsłużył, zobaczy chociaż grosz z tego.