Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko173
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

298

Małżonek nie dokłada się do wydatków? Sąd może mu zabrać wypłatę i przelać tobie

Małżonek nie dokłada się do wydatków? Sąd może mu zabrać wypłatę i przelać tobie

Nie każdy problem finansowy w małżeństwie musi od razu kończyć się pozwem rozwodowym. Polskie prawo przewiduje rozwiązanie dla sytuacji, w której jeden z małżonków uchyla się od dokładania do wspólnych wydatków, choć powinien to robić.

martty
martty
z
bezprawnik.pl
dodany: 29.04.2026, 14:35:42
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    malzenstwo
  • #
    rozwod
  • #
    zwiazki
  • #
    rozowepaski
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (155)

najlepsze

clown_world_order
clown_world_order
29.04.2026, 14:50:49 via Wykop
  • 349
a jak bezrobotna żona nie chce iść do roboty to co zrobi sąd ?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jagoslau
jagoslau
jagoslau
29.04.2026, 18:38:59 via Wykop
  • 204
@clown_world_order:

To proste. Facet zarabia. A ponieważ jest facetem, to sąd rodzinny nakaże oddawać mu połowę pensji kobiecie. Ponad 85% sędziów w tych wydziałach to kobiety (ŹRÓDŁO), faceci mają totalnie przekichane.
  • Odpowiedz
waldek-gresko
waldek-gresko
29.04.2026, 18:53:56 via Wykop
  • 48
@clown_world_order: zasądza winę mężczyzny- sędzina najpewniej
  • Odpowiedz
pkusmierczyk
pkusmierczyk
29.04.2026, 18:47:07 via Wykop
  • 114
Art. 23. Zasada równych praw i obowiązków małżonków

Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli.


A jak żona nie daje, to wtedy mąż może sobie przelać? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ementaler1979
ementaler1979
ementaler1979
29.04.2026, 18:56:49 via Wykop
  • 39
@pkusmierczyk: jak żona nie daje to idzie do drugiej co mu da, tylko ma się nie chwalić bo art.23 zaburza
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
29.04.2026, 19:42:43 via Android
  • 42
@ementaler1979: no, ale ta co nie daje powinna sypnąć kasą z domowego budżetu jak trzeba iść na divy. W końcu to żona i wspólny budżet (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
PuchaczLesny
PuchaczLesny
29.04.2026, 18:53:40 via Wykop
  • 91
No ale dlaczego faceci nie chcą się żenić i robić dzieci? No dlaczego?
Zdelegalizować lewicę. Stygmatyzować za poglądy lewicowe. Szybko takie problemy się rozwiążą.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PuchaczLesny
PuchaczLesny
29.04.2026, 20:52:32 via Wykop
  • 42
@KingaM: "cuckoldyzm" to słowo mem. Uważasz, że kiedy harda prawica rządziła zasadami społecznymi po wojnie to kobiety które bez pozwolenia męża nie mogły wychodzić z domu nie były cenione?
Były, tylko że inaczej. Problemy zaczęły się pojawiać od kiedy lewica zaczęła otwarcie promować życie wyzwolonej kobiety - zdrady, shittestowanie, "akceptowanie siebie jaką jesteś". Bo przecież jak masz grube dupsko to musisz odrzucić te staroświeckie formy piękna i zaakceptować siebie.
Problemy
  • Odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
29.04.2026, 20:58:07 via Wykop
  • 29
@Qullion: O słodka naiwności. Masz własnościowe mieszkanie i w nim mieszkasz ze swoją księżniczką? A co się stanie, jak jej się nagle hormony p-------ą i zadzwoni po kryjomu na policję, że używasz wobec niej przemocy? I dostaniesz kilka minut na opuszczenie swojego mieszkania (bez możliwości wzięcia dokumentów, lekarstw, ubrań, jeśli pańcia się na to nie zgodzi) na minimum miesiąc bez możliwości zbliżania się, bo księżniczka nie była zadowolona i postanowiła
  • Odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
29.04.2026, 14:57:32 via Wykop
  • 63
Co za bezwzględny atak na kobiety! Kotula już szykuje ustawę, która wyrówna tę jawną dyskryminację i to mąż, po opłaceniu wszystkich rachunków, będzie zmuszony oddać resztę wypłaty do samodzielnego rozporządzania przez kobietę.
¯\(ツ)/¯
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fullmonty
fullmonty
fullmonty
29.04.2026, 19:33:35 via Wykop
  • 13
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: niektórzy tak wtopili że bez żadnych Kotul niepracująca żona dysponuje całą wypłatą (mój teść, który święty spokój ceni ponad wszystko)
  • Odpowiedz
Bensqn
Bensqn
Bensqn
30.04.2026, 05:18:43 via Wykop
  • 19
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: @fullmonty śmiechem a żartem to znam typka gdzie jego wypłata jest przelewana na konto żony i on musi jej mówić jak pieniędzy potrzebuję. Kiedyś chciał sobie kupić czerwone dresy adidasa to żona powiedziała że się jej nie podobają i mu nie da kasy. Sami na siebie bat ukręciliśmy panowie...
  • Odpowiedz
jeden_z_gapiow
jeden_z_gapiow
29.04.2026, 20:31:57 via Android
  • 48
Kij na księżniczki z Insta i TokToka oraz ich fanki, które uważają, że podział 50/50 to nie partnerstwo? Bo partnerstwem wg nich jest to, że one leżą i pachną, a facet czerpie energię do pracy, płacenia i usługiwania z tego, że może je podziwiać.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
30.04.2026, 03:46:34 via iOS
  • 3
@jeden_z_gapiow: jak żeś dzban i se taką wybrałeś to pretensje możesz mieć tylko do siebie.
  • Odpowiedz
Magiczna_Yulka
Magiczna_Yulka
Magiczna_Yulka
30.04.2026, 07:47:09 via Wykop
  • 0
@jeden_z_gapiow: Chodzi mi o rachunki,wode,scieki i jakies p-------i typu netflix. A co do dzieci,jak to ma wygladac? Jak jedno kupi dziecku buty to drugie ma mu oddac? Albo jedzenie,zakupy spozywcze dla kazdego znacza co innego,jedno kupi pare pomidorow,jogurt,chlebek i wedlug niego zakupy zrobione a drugie zrobi je konkretniejsze( cos na obiad,przekaska,chemia,etc) i zaplaci wiecej i jest stratne. I co w przypadku gdy ktores straci prace? Dlug mu rosnie i ma
  • Odpowiedz
Endrula83
Endrula83
Endrula83
30.04.2026, 02:14:18 via Wykop
  • 34
A jeżeli żona nie dokłada się do domowego budżetu to co, sądzie miłosierny? Jest mnóstwo kobiet, które stosują terror finansowy wobec mężczyzn, ale oczywiście łatwiej mówić "facet winnny".

Polskie sądy są sfeminizowane i to trzeba zmienić. Tam nie liczy się prawo, ale która prędzej dostała okresu i ma lepszy lub gorszy humor.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....z
c.....z
konto usunięte 29.04.2026, 18:43:23 via Wykop
  • 33
A jeżeli dom jest własnością męża? Może żona w takim razie powinna dopłacać do czynszu?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
29.04.2026, 19:20:56 via Wykop
  • 15
@cuceusz:
mlotektouniwersalna_odpowiedz - @cuceusz:

źródło: nie no tyle to nie

Pobierz
  • Odpowiedz
PROpagoTOR
PROpagoTOR
PROpagoTOR
30.04.2026, 16:16:51 via Wykop
  • -1
@cuceusz: nie, to mowa o tym, ze skladaja sie fifty fifti do wydatkow, a jesli zona nie ma pracy i nie chce pracowac to ostatnie zdanie ma tu maz - jesli maz uzna, ze wolalby zeby jego kobieta dokladala sie polowe do wydatkow to w takim wypadku zona jest zobligowana do podjecia pracy zarobkowej, jesli nie bedzie chciala sie podjac pracy zarobkowej to albo pakuje manatki i biora rozwod z
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
29.04.2026, 19:44:45 via Android
  • 18
tylko ja wiem którego to małżonka obowiązuje w tym cuckoldstanie.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mario5508
Mario5508
Mario5508
29.04.2026, 18:49:32 via Wykop
  • 16
A jak żona się nie dokłada to też przeleje? Prawda?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pokaczu
Pokaczu
Pokaczu
30.04.2026, 05:44:12 via Android
  • 8
@Qullion: masz same minusy, ale to sama prawda.

Choć też zdarzają się przypadki, że po urodzeniu kobieta się tak rozleniwiła w domu, że ciężko ją wypchnąć do pracy a ona usilnie odmawia. I wtedy jest problem którego nie przewidziałeś.
  • Odpowiedz
PROpagoTOR
PROpagoTOR
PROpagoTOR
30.04.2026, 16:18:57 via Wykop
  • 0
@Pokaczu: to w tedy maz moze zdecydowac czy wziac rozwod z winy kobiety, chyba ze podejmie sie pracy, to w tedy nie musi sie z nim rozwodzic, chyba ze chce.
  • Odpowiedz
0rdynus
0rdynus
0rdynus
29.04.2026, 18:49:37 via Android
  • 15
Zakop bo nie można odrzucić ciasteczek dla TYSIĘCY dostawców ze strony bezprawnik.pl xD
0rdynus - Zakop bo nie można odrzucić ciasteczek dla TYSIĘCY dostawców ze strony bezp...

źródło: temp_file164178281378091022

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

j3sion
j3sion
30.04.2026, 08:27:04 via Wykop
  • 3
@KingaM: to nie o to chodzi, mialo być tak że możesz tak samo łatwo zaakceptować jak i odrzucić. A tu bezprawnik sobie furtkę zrobił i ma swoich czytelników w dupie
  • Odpowiedz
0rdynus
0rdynus
0rdynus
30.04.2026, 09:05:08 via Android
  • 1
@KingaM
Ustawa Prawo telekomunikacyjne (szczególnie art. 173): To podstawowy polski przepis regulujący „ciasteczka”. Stanowi on, że przechowywanie informacji na Twoim urządzeniu jest dozwolone tylko, jeśli zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i wyrazisz na to zgodę.

W większości przypadków to tzw Dark Patterns i manipulowanie, które również jest zabronione.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4562
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
3485
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3294
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2785
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2084
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking