Pisałem wielokrotnie i napiszę jeszcze raz. My nie mamy polityków, którzy działają w interesie nas obywateli tylko zagranicznych państw i ich firm. Tak jest od dekad. Ile jeszcze przykładów ma się pojawić żeby lemingi uwierzyły? Powyższy obrazek to piękny przykład żeby pokazać jak się wycina dogorywającą konkurencję przy pomocy lobbingu. Mają pozostać same duże firmy i korpo. Jesteśmy państwem neokolonialnym ¯\(ツ)/¯
@malkontent: oni działają w imię zagranicznych interesów z 2 powodów: - bo im się coś opłaca, dostają korzyści za takie, a nie inne decyzje - bo się czegoś boją - ujawnienia jakiejś informacji, utraty czegoś
Jak korpo, ale nie tylko np. obce służby znajdą takie elementy, to je wykorzystują i mamy to co mamy
@ibilon: Powiedziałbym raczej - lewicowe rządy, bo pod kątem gospodarczym PiS to również miłośnicy socjalizmu - zapędy do centralnego sterowania gospodarka i ładowanie kasy w elektorat socjalny kosztem klasy średniej.
W przychodni weterynaryjnej dostałem pismo z karą, że nie mam legalizacji wagi do ważenia zwierząt. To jest chore w tym kraju ile musisz poświęcić czasu aby się odwołać i wyjaśniać, ze nie ważysz tam towarów na sprzedaż a pacjentów, którzy de facto się ruszają i waga jest orientacyjna +/- 2kg.
@pan_Ropuch: Bo kumpel zdzisiek ma jednostkę atestacyjną do wag i innych urządzeń i z czegoś musi zarobić na nowe audi i wakacje 4 razy w roku. Czego nie rozumiesz?
@yuuuuuuiii: Chyba nigdy nie byłeś na sorze. Nikt tam nikogo nie waży. Pielęgniarka pyta cię o wagę i zapisuje co podałeś. Czy wagi w szpitalach co roku są legalizowane? Wątpię. Jest to jeden z tych przepisów, których głównym celem jest by obywatel bał się urzędnika, bo ten w czasie kontroli zawsze coś znajdzie. Dlaczego ciężar leży po stronie obywatela. Urzędnik powinien sprawdzić jakość wagi i jeżeli oszukuje na niekorzyść klienta,
Chłop wiózł ciuchy, nie zgłosił do systemu SENT ile kg jakich ciuchów wiezie. 13 minuta. Dostał minimalną karę 20 tys. zł i jako kierujący pojazdem z niezgłoszonym towarem (obowiązkowy mandat) 5 tys. zł. Tak wygląda pomoc państwa dla przedsiębiorców.
@Vasek: W Polsce zgodnie z przepisami może żyć tylko człowiek mieszkający w bloku, w mieszkaniu spółdzielczym lub wynajętym i pracujący na stanowisku, gdzie wymaga się od niego ciągłego powtarzania tych samych czynności. Nie może wychylać się poza ten schemat. Chociaż nawet co do tych nie mam pewności. Wszyscy inni nie mogą wypełniać wszystkich przepisów, po prostu nie mogą. Co roku przybywa 2000-3000 nowych aktów prawnych na poziomie centralnym, są jeszcze
Chłop wiózł ciuchy, nie zgłosił do systemu SENT ile kg jakich ciuchów wiezie. 13 minuta.
@findi: znam to z doświadczenia. Rejestracji w SENT wymagane są transporty np. ODPADÓW. (transport paliw - rozumiem jakoś) Ok, ale co jest odpadem? Otóż odpadem (w rozumieniu urzędniczo-ustawowym) jest wg ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587
Kolejne rządy robią wszystko żeby dokonać jak największych zniszczeń w gospodarce i własności prywatnej. Nie słyszałem o jakich ułatwieniach, ciągle wszystko komplikują i uprzykrzają ludziom życie. Zachowują się niczym okupanci.
@Michal85pl: Polacy sami tych okupantów wybierają. Rozumiem raz się nabrać,ale Polacy od 89 wybierają na przemian tych samych komuchów. KOPIS w kolejnych wyborach stabilnie powyżej 50% - ten kraj jest stracony...
@Qtang: to działa na odwrót. Oni sterują tym że w TV jest pokazywana tylko ich ekipa na zmianę pis/po i ludzie w masie nie mają świadomości wyboru. Jeszcze się pieklą że ten lepszy niż drugi i wyzwiska kto jest za mało uczonym oględnie mówiąc.
Też zlikwidowalem swoj mały sklepik internetowy bo okazało sie że muszę opłacić w kazdym kraju unii BDO nawet jezeli wyślę tam jedną paczkę czyli od 30 do 70 euro xd i to jest opłata za to ze wprowadzam tam opakowanie[ktore składałem z recykling xd]. Potem wyszlo ze nie moge sprzedawać bez certyfikowania jakims certyfikatem CE a na koncu odpuściłem bo rozliczanie podatkow z wysylki do roznych panstw kosztowało wiecej niz sam zysk
@DoktorMorela: te przepisy odnośnie odpadów są chore. Znam ludzi, którzy polikwidowali małą produkcję. Choć mieli fajne rzeczy i klientów. Za dużo było z tym zachodu, przy ich skali nie opłacało się. Znam człowieka, który opracowywał pierwszy produkt, chciał wejść na rynek powoli, opracowywać kolejny. Docelowo na rynki zachodnie. Nie ma szans, dosłownie nie da się. Na dzień dobry bariera biurokracyjno-finansowa.
A trudno zaczynać i ryzykować od razu z dużej skali.
Od lat powtarzam, że te pier^&%ne nieudaczniki nie mają pojęcia o rządzeniu i jedyne co potrafią to obiecywać, podnosić wszelkie daniny i zaciskać pętlę na szyi zwykłemu człowiekowi.
@Kamik-wawa: Oni po prostu robią to czego oczekują od nich ich mocodawcy dla niepoznaki nazywani lobbystami. Tak się uwala konkurencję - duzi mają zasoby, żeby sobie z tymi wszystkimi durnymi przepisami radzić a małych one zaduszą.
z sanepidu ostatnio dostaliśmy mandat 200zł że kran jest zbyt wysoko od zlewu, że sie rozchlapuje niby. :)
i teraz ciekawostka - przepisu określającego odległość jako takiego nie ma, ale ta myśl że jak się postawisz pracownicy z powołaniem (jebnięta taka nie powiem, czułem że ma wrażenie że spełnia jedną z najważniejszych funkcji w kraju) to zaraz zacznie sie przyczepiać do wszystkiego, pójdzie to w protokół a ty potem będziesz musiał o
@Julek85: jednoznacznego przepisu nie ma ale są normy np: PN-81/B-10700.02 tak wiem, to komunizm, zamordyzm, niszczenie ludzi, zresztą nikt o tym nie słyszał więc na wuj to, a poza tym to nie oto chodzi...
@Julek85: Jakiś czas temu mój kołchoz przechodził audyt. I trafił się jebnięty audytor. Generalnie wszystko odpicowane na maxa, trawa pomalowana na zielono itd. Nawet jakby chciał to by nic nie znalazł. I się gość(chyba z braku pomysłów) dowalił do instrukcji technologii produkcji oraz instrukcji konserwacji maszyn(kopia zaleceń producenta), gdzie to są rzeczy których na dobrą sprawę audyt nie obejmuje.
Mali przedsiębiorcy nie wpadają na herbatkę z walizką forsy. Ten rząd potrafi dojechać ludzi za niesienie pomocy. Jak nie zrobią nic to już nam pomogli. Tych ichnych świetnych pomysłów mamy aż zanadto.
Komentarze (112)
najlepsze
Powyższy obrazek to piękny przykład żeby pokazać jak się wycina dogorywającą konkurencję przy pomocy lobbingu. Mają pozostać same duże firmy i korpo.
Jesteśmy państwem neokolonialnym ¯\(ツ)/¯
- bo im się coś opłaca, dostają korzyści za takie, a nie inne decyzje
- bo się czegoś boją - ujawnienia jakiejś informacji, utraty czegoś
Jak korpo, ale nie tylko np. obce służby znajdą takie elementy, to je wykorzystują i mamy to co mamy
Dostał minimalną karę 20 tys. zł i jako kierujący pojazdem z niezgłoszonym towarem (obowiązkowy mandat) 5 tys. zł. Tak wygląda pomoc państwa dla przedsiębiorców.
@findi: znam to z doświadczenia.
Rejestracji w SENT wymagane są transporty np. ODPADÓW. (transport paliw - rozumiem jakoś)
Ok, ale co jest odpadem? Otóż odpadem (w rozumieniu urzędniczo-ustawowym) jest wg ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587
KOPIS w kolejnych wyborach stabilnie powyżej 50% - ten kraj jest stracony...
Potem wyszlo ze nie moge sprzedawać bez certyfikowania jakims certyfikatem CE a na koncu odpuściłem bo rozliczanie podatkow z wysylki do roznych panstw kosztowało wiecej niz sam zysk
A trudno zaczynać i ryzykować od razu z dużej skali.
Uśmiechajcie się brygada!!
i teraz ciekawostka - przepisu określającego odległość jako takiego nie ma, ale ta myśl że jak się postawisz pracownicy z powołaniem (jebnięta taka nie powiem, czułem że ma wrażenie że spełnia jedną z najważniejszych funkcji w kraju) to zaraz zacznie sie przyczepiać do wszystkiego, pójdzie to w protokół a ty potem będziesz musiał o