Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny wołam @Moderacja : @a__s: @m__b:, pomimo zgłoszeń wielu użytkowników @binuska nadal zamieszcza nieprawdziwe informacje i dostosowuje historię do swoich przekonań. Rozumiem, że rozpowszechnianie takich informacji na tagach naukowych jest tolerowane i nikt z moderacji/administracji nie widzi w tym problemu?

We wpisie (https://www.wykop.pl/wpis/39372479/czaszka-waclawa-i-najcenniejsza-czeska-relikwia-zl/) twierdzi, że „korona spoczywa na stałe na czaszce czeskiego kniazia Waclawa I”.

W rzeczywistości Wacław I był czeskim księciem (tytuł przysługujący członkom rodziny suwerennego monarchy) z dynastii Przemyślidów, nie zaś jak twierdzi binuska kniaziem (dziedziczny honorowy tytuł szlachecki).

Wg binuski na zdjęciu widoczna jest „korona będąca wspaniałym kunsztem słowiańskiego jubilerstwa zawiera na sobie: w centralnym punkcie: bialo-czerwone pasy i wielkomorawskiego orła piastowskiego. Po bokach: orla piastowskiego Śląska i Moraw, lwa Czeskiego i prawosławny krest - dzisiejszy herb Słowacji”.

W rzeczywistości jest to opaska (nie korona) zaprojektowana przez czeskiego architekta Josefa Fanta (1856-1954) w stylu Art Deco (sic!). Opaska nie ma nic wspólnego z „wspaniałym kunsztem słowiańskiego jubilerstwa”. Zdjęcie korony św. Wacława (czes. Svatováclavská koruna, Koruna sv. Václava) w komentarzu poniżej.

Źródła:
Zemřel dr. arch. J. Fanta. Rudé právo. 22. 6. 1954, s. 2
Andrzej Bańkowski, Słownik Etymologiczny języka polskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2002, ISBN 83-01-13016-4
Životopisy Svatých, http://www.catholica.cz/
https://www.idnes.cz/technet/reportaze/restaurovani-celenky-svateho-vaclava.A130309_230401_tec_reportaze_top

Link do mojego poprzedniego wpisu o nadinterpretacjach binuski: https://www.wykop.pl/wpis/40736435/wolam-moderacja-a-s-m-b-pomimo-zgloszen-wielu-uzyt/

Wołam plusujących @Anmares, @Kruszec, @Ilythiiri, @S4turas, @Naiken, @drMuras, @Hu_Yu_Hai_Ding, @wolfcross, @puszkapandory, @Vadzior, @Waffenek, @scruffy-duffy, @player-c64, @Odbyt_Szatana, @aardwolf, @Leta, @biliard, @szarykwadrat, @Destylator_bigosu, @milenaolesinska, @Poro6niec, @wotzkoz, @mishaz, @CegielniaPL, @Tytanowy, @phervers, @TTomee, @McLoveich, @Dragomir123, @Nessko, @kubis555, @daray89, @zalozylem_konto, @Baleburg, @PiotrasSNK, @yuim, @DzikiWonsZwKapeluszu, @Kismeth, @Meaglar, @Maks_S, @EdlortKalen, @jPaolo2, @QBA__, @Sylwestrowiczka12, @OGujJasny, @derylio1, @SweterWPaski, @Badass, @jarezz, @wcale_nie_mam_tu_konta, @uzbek23

Wołam również zaznajomionych ze sprawą @ignore48 @HorribileDictu @michelney @satanic @wezowy @SnowFox @Zwiadowca_Historii @OjciecMarek @papier96 @MichalLachim @marcel_pijak

#slowianie #epokavilka #artefaktnadzis #historia #historiaslowian #historiaslaska #sztuka #czechy #praga #wielkiemorawy #slask #slowacja #przemyslidzi #piastowie #hieraldyka #wielkalechia #poganizm #rodzimowierstwo #prawoslawie #ciekawostkihistoryczne #qualitycontent #swiatnauki #ciekawostki #relikwie #religia

#moderacja #moderacjacontent #afera
Pobierz panidoktorodarszeniku - Po raz kolejny wołam @Moderacja : @as: @mb:, pomimo zgłoszeń ...
źródło: comment_F4xnJC1iWd0fmRT54btkLvx9Zff9QJo2.jpg
  • 29
@Poro6niec dostał bana za nieodpowiednie treści, celowe rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.


@pani_doktor_od_arszeniku: tylko że on robił to w znaleziskach na stronie głównej. Nie bez powodu na Mikroblogu nie ma możliwości zgłaszania treści jako "informacja nieprawdziwa"/"oszustwo" tak jak ma to miejsce na głównej, bo moderacja się tym zwyczajnie nie zajmuje. Jak sama nazwa wskazuje mikroBLOG jest swego rodzaju blogiem i każdy może sobie publikować to, na co ma ochotę (oczywiście w ramach
@pani_doktor_od_arszeniku:

Ta decyzja oznacza tylko jedno: moderacja tutaj to intelektualne dno i nie potrafi ocenić, czy dana informacja jest prawdziwa, czy nie. To samo dotyczy @m__b i @a__s

Stworzyli portal niby "dla ludzi", który stał się wylęgarnią #fakenews i umówmy się, oczekujesz merytorycznej reakcji od ludzi zajmujących się ganianiem w zbożu? Wolne żarty.
@pani_doktor_od_arszeniku: to samo z debilami spamującymi #spacex retransmisjami i #f1 mordą koterskiego
ale spróbuj tylko wrzucić mema składającego się w 1/6 z pokemonów to przyleci mtm i wlepi #anime xD

podobnie z #acta2 olewają tagowanie #polityka mimo że od lat banują za nietagowanie treści politycznych
sami łykają fejknjusy jak pelikany, ze 2tyg temu wrzucali nawet fejka na tt/fb

nie będzie modów na tagach to będzie burdel #takaprawda