Wpis z mikrobloga

Tak to w skrócie po 30 latach pracy wygląda w zawodzie nauczyciela. Wizja niezbyt optymistyczna dla młodych, więc nie dziwcie się, że wielu belfrom się po prostu nie chce na starość, zwłaszcza, że po dziesięciu latach w zasadzie nie można już zarabiać więcej niż się zarabia. ;/ #strajknauczycieli #nauczyciele #szkola
Tortex - Tak to w skrócie po 30 latach pracy wygląda w zawodzie nauczyciela. Wizja ni...

źródło: comment_CUubxWV12Js3pVI9grF7dg2IQoDMhtlK.jpg

Pobierz
  • 218
@Tortex: to i tak nieźle, kupisz mieszkanie na kredyt na 50 lat i będzie spoko :D

Co do wypełniania wszystkich obowiązków w szkole - o tym samym mówi moja mama jak i wiele jej koleżanek z pracy. Wolałyby siedzieć w szkole dłużej, jakieś dodatkowe zajęcia uczniom zorganizować, a co, ale by po powrocie do domu mogły pizgnąć szkolne rzeczy w kąt i mieć na to wywalone. Ale kurna nie, bo zaraz
@Tortex: no i? 3 koła podstawy, plus masa komunistycznych premii i płatne wakacje to mało?
W Warszawie tak, ale na Podlasiu żyjesz jak król ( ͡° ͜ʖ ͡°). PIT dawaj, a nie #!$%@?.
Ponadto ile przez te lata nowych notatek przygotowanych było? Bo mnie uczyły stare prukwy z rozpadających się zeszytów, które były starsze niż ja. FAktycznie wielki wysiłek x lat powtarzać to samo.
Do tego ten
@Tortex: Moja matematyca, z resztą jeden z tych typów belfra-lesera co lekcje prowadziła na odp*#$ol lubiła mawiać w takim ironicznym tonie, gdy ktoś czegoś nie rozumiał, albo się z czymś nie zgadzał, iż "widzę, że chyba Pan McCool dobrze nie zastanowił się nad wyborem szkoły, może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję nim będzie za późno"...

Może Pan Tortex powinien wziąć sobie do serca te słowa, które słyszało setki, tysiące uczniów od
@Tortex: pewnie jesteś w górnej części zarobków w Polsce, u nas mediana to 2,5k netto. doliczając do tych 3k trzynastkę to masz miesięcznie 3250zł. Do tego raz na 5 lat jakaś nagroda, kasa przy przejściu na emeryturę, dodatek na wakacje to wyjdzie że jesteś z tymi zarobkami w topowej ćwiartce w Polsce.
@Tortex: moi starzy są nauczycielami od prawie 30 lat. Wg. niektórych wykopków powinni mieć #!$%@? miliony, a ja miałbym rozbijać się po mieście nowym Mercem i zajmować posadę syn.

A prawda jest taka że gówno jest z tych dodatków, szczególnie na obszarach wiejskich (może tak jest w Warszawie, moi rodzice nigdy nie widzieli kwoty 3000 netto na pasku, mimo że pracują na pełny etat). Plus, dostawałem od nich na studia 1200
@roymoss: Z tego co mi wiadomo, nie ma obecnie jakiś większych problemów ze znalezieniem nauczycieli, jest wręcz nadpodaż ludzi z przygotowaniem pedagogicznym, więc nie widzę w tym problemu. Jak będzie więcej kasy w garnuszku, to będzie jeszcze więcej chętnych, co być może przełoży się na nieco lepszą jakość (większa grupa do selekcji najlepszych chętnych), ale nie spodziewałbym się tutaj jakiegoś szału. Super hajs to nie jest, szczególnie jak na duże miasta