Wpis z mikrobloga

dawny nauczyciel matematyki w ciagu 3 lat z korkow uzbieral na mieszkanie. 2-3 osoby w grupie, 1h=40zl, 3x 40=120 zl. 1 lub 2 godzinki dziennie i moze wpasc do 5k miesiecznie dodatkowych dochodow


@lubie-solnik: Licząc po 50 PLN/h i zakładając, że ma po 4h dziennie (poniedziałek-piątek) przez okres od początku września do połowy czerwca wyjdzie 38 000 PLN. Przy założeniu, że dodatkowo w każdą sobotę oraz niedzielę ma jeszcze po 5h
  • Odpowiedz
@Tortex bo tak jest. W TV zasłaniacie się najniższą podstawą stażysty (których w Waszej grupie jest, jak się okazuje - mniej niż 10% ogółu), ale jak sprawdzi się PIT to okazuje się, że przychód średnio to prawie 4k na rękę miesięcznie po doliczeniu 13-tki i dodatków. Plus wolne wakacje i ferie, nie mówiąc już nawet o czasie pracy. I bez pier... o tym ile zajmuje sprawdzanie klasówek, wycieczki, przygotowanie do zajęć czy
  • Odpowiedz
@jakno: Na rękę wiem, netto 2400zł ze wszystkimi dodatkami o których wspomniałem. Ale wiecie, co ja się serio staram jak mogę i poświęcam temu sporo czasu i sił. Wiem, że leserów nie brakuje, ale ja do nich nie należę. Pracuję w biednej, wiejskiej szkole gdzie nic nie ma i nie ma szans na nic bo samorząd nie dokłada. Efekt? W zeszłym roku kupiłem tablet za swoje za ok. 1000zł tylko po
  • Odpowiedz
Tak to w skrócie po 30 latach pracy wygląda w zawodzie nauczyciela

Osiem lat stażu


Na rękę wiem, netto 2400zł ze wszystkimi dodatkami o których wspomniałem

na konto 3057, 96 zł


@Tortex: Coś ci się rozjeżdża ten bait. Ale daje 5/10 za dobry początek.
  • Odpowiedz
@lucynek12: jestem Polakiem robakiem, zarabiam 2500 jestem #!$%@? kimś!! Uhhhhhhhhh jak on śmie zarabiać więcej?!?!? Ughhhh!!! #!$%@? Polaki robaki, kiedy do was dotrze że skoro WOLNY RYNEK i konkurencja wycenia godzinę pracy nauczyciela na 40, 50 czy te wasze mityczne 150 zł za godzinę to może ich wiedzą i umiejętności są tyle warte?
  • Odpowiedz
@OiPsycho: Co wy się tak tych 18h uczepiliście? Nie rozumiecie co to jest pensum? To godziny, które spędzasz przy tablicy, czyli z uczniami. Etat przy tym pensum to 40h i chyba w żadnym cywilizowanym kraju, nauczyciel nie pracuje 40h z uczniami, a właśnie te ok. 20h. Znikąd się to nie bierze. Inna kwestia rozumiem, że ze stoperem mam mojej Pani ze sklepiku osiedlowego liczyć ile w czasie 8h swojej pracy tak
  • Odpowiedz
ja na 3,5 musze #!$%@? 40h tygodniowo na mrozni, 3k za picie kawy i czytanie to dobre pieniądze


@czinczinatti: ja siedzę przed komputerem 36h w tygodniu i po dwóch latach stażu zarabiam 5,5k na rękę, więc nie #!$%@?, że to dobre pieniądze.

Nauczyciele zarabiają mało, tragicznie mało. Płaci im rząd, są potrzebni bo ktoś mnie musiał nauczyć, żebym teraz mógł sobie odkładać na mieszkanie. Nie dziwie się, że ludzie nie chcą
  • Odpowiedz
Boże, jaki wysryw dzbanów w tych komentarzach.

Mylenie brutto z netto, "pokaż pita", "jak się nie podoba to zmień pracę", "dorzuć do tego korki", "za 18h to fortuna". Jprdl.

Moja znajoma po 25 latach pracy, nauczyciel dyplomowany z wychowawstwem zarabia o kilkadziesiąt złotych więcej niż kwota pokazana na zdjęciu. Strajk jest jak najbardziej słuszny.
  • Odpowiedz