Wpis z mikrobloga

Nasz kupiony dom jest co raz bliżej.
Po praktycznie trzech tygodniach podpisywania papierów dostaliśmy oficjalna zgodę na przydzielenie hipoteki i ostatni papier zostanie podpisany u notariusza 04.01.2019. (òóˇ)
Najpierw musimy wplacic wkład własny notariuszowi (ok.11200€), który rozdysponuje pieniądze na podatek, siebie, tłumacza i resztę małych zawartych w tej kwocie.
Tym oto sposobem mamy spokojne święta - wolne od zmartwień czy się uda..
Po świętach zaczynamy pakowanie.
Przed wizytą u notariusza jedziemy z inspektorem, obecnym właścicielem i maklerem na sprawdzenie domu przed kupnem dom na papierze.
Pozostaje tylko otworzyć abonament na prąd/gaz, wodę i internet, ale to po nowym roku..

#speedywholandii #holandia #emigracja #nieruchomosci
BySpeedy - Nasz kupiony dom jest co raz bliżej.
Po praktycznie trzech tygodniach podp...

źródło: comment_XxbYD5hljKyvHcUB1HOh9NS3Fqy2MiTo.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BySpeedy: ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo, że jesteś sąsiadem moich znajomych. PS. spałem na poddaszu - nawet spoko. Chociaż mam nadzieję, że włączyniki schodkowe u Was są lepiej rozmieszczone. Na zdjęciu widzę, że oni też kuchnię mają inaczej - tam gdzie u Was stół, a to co lewo to wejście do nich. Ogólnie Fajnie i gratulacje.

Sprawdź sobie całą elektrykę, ogrzewanie - reszta raczej wyjdzie w praniu.

PS. jak było się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BySpeedy: Mieszkałem w podobnym, jeżeli to nie jest w s'gravenmoer czy jakoś tak, to znaczy, że wszędzie nowe domu stawiają w tym stylu xF
  • Odpowiedz
  • 3
@tomwolf pierwsze co, to po wprowadzeniu od razu pojedziemy się zapoznać. :)

@grzemach w sumie to mam trochę wiedzy, więc posprawdzam sobie sam, choć mieliśmy.robiony raport stanu domu na własne życzenie i nie wyszło nic, co mogło by być w złym stanie. Co prawda nie sprawdzę co siedzi w ścianie, ale woleliśmy być pewni.

@stillhet 115m2 265000€
@unstyle epc?
  • Odpowiedz
  • 1
@Marcinowy w lutym będzie 5lat. Nie mam potrzeby starania się o obywatelstwo. Poza tym to trzeba spełnić kilka ważnych warunków. W lutym będę składać papiery o status rezydenta. Daje to kilka korzyści. Chociażby brak obowiązku z rozliczania się za granicą.
  • Odpowiedz
  • 1
@Marcinowy może do końca. Albo chociaż może na emeryturę zjechać. Póki co nie narzekam no i po kupnie domu nasze życie też się trochę zmieni. Może w przyszłym roku dziecko..
  • Odpowiedz