Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 288
@SmaletzWyborny: a co stoi na przeszkodzie, żeby zamiast uginania sztangi na triceps w środy robić pompki na poręczach? :D To samo tyczy się punktu 3 - czemu sobie po prostu nie dodasz tych ćwiczeń? Ja np też w planie nie mam uwzględnionych, a zawsze po treningu robię np. trap 3 rise ¯\_(ツ)_/¯
@VeXes: Nic nie stoi, tylko dlaczego od początku nie było tego w planie? Skoro to plan dla początkujących to chyba nie oczekujesz, że początkujący sam stwierdzi, że może by tak dipsy doyebać i zadbać o rotatory? A w ciemno mogę obstawić, że powyżej 80% początkujących będzie miało problem z wadami postawy i osłabionymi mięśniami stożków rotatorów wraz z mięśniami łopatek.
@SmaletzWyborny: No i dobrze, niech trzyma się planu i nie myśli za dużo. Ja też tak zawsze wydziwiałem, a to w tym planie brakowało mi tego, w tym tamtego zawsze coś gmerałem i kończyło się tak, że robiłem marny progres bo plan robiłem przez miesiąc i szukałem innego. Ja uważam, że początkujący powinien się skupić na podstawach, a nie na akcesoriach. Właściwie w tym planie wystarczyłyby ćwiczenia które mają serie 1x5+
@VeXes: Nie czytalem pdfa Kasahary, jesli jest facepull to tak, robi robote i na rotatory i na lopatki, o ile osoba wykonujaca facepull faktycznie robi rotacje.
Z tym, ze dipsy to nie jest wydziwianie, to jedno ze zlotych cwiczen, na klate robi wieksza robote niz WL. Wlasciwie kazde cwiczenie ktore przenosi cialo w przestrzeni to podstawa rozbudowujaca cale cialo. Ja bym #!$%@? z tego planu uginanie na biceps, po co to
@SmaletzWyborny: Z tym wydziwianie, to chodziło mi o to, że zamiast wziąć gotowy sprawdzony plan i #!$%@?ć, to często się coś niepotrzebnie komplikuje. Przynajmniej ja tak robiłem - brałem jakiś plan i zamiast nim lecieć, to dodawałem jakieś ćwiczenia, bo uważałem że jest np za mała objętość na klatę. I tak zamiast skupić się na progresie w głównych ćwiczeniach, to siedziałem se na siłce po 3godziny i skupiałem się bardziej na
@VeXes: Ja zaczynałem karierę od treningu Arnolda z netu z seriami do upadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piękne czasy, brązowy ryż, kurczak, łosoś i oliwa z twarogiem na noc.

Z jakimkolwiek gotowym planem jest ten problem, że nawet, jak trafi do 80% początkujących to zawsze te 20% będzie stanowiło wyzwanie. Prowadzę obecnie osobę, która na wstępie nie była w stanie się ani podciągnąć ani zrobić pompki na
@deejaytonka: można. Niektóre białka mają lepszy aminogram, ale pamiętaj, że organizm sam jest w stanie wytworzyć część białek. No i rola białka jest znacznie przeceniana, 2 g na kgmc to już bardzo dużo, większość badań wskazuje, że okolice 1,5 g w zupełności wystarczą, a znam ludzi, którzy na 1 g na kgmc mają świetną sylwetkę. A co to jest 1 g z mięsa? Rano #!$%@?ć kabanosy - 30 g, potem z
@Kasahara: Hej, szukałem tutaj, ale chyba ten temat się nie pojawił więc pytanie - czy w ćwiczeniach, które nie są głównymi bojami też dokładamy ciężar co trening, np. w wiosłowaniu sztangą? Nie ma w nich AMRAPa więc jak wygląda dla nich kwestia autoregulacji?
@Kasahara: jade na Twoim planie 3 miesiac i efekty sa genialne, rosne jak szalony..a ćwiczę juz kilka lat z przerwami... mamy tylko jedno pytanie czy myslisz, ze moge ten plan polecic mojej różowej?kompletnie zielona, ale chce sprobowac i wydaje siento dla niek idealne..