Wpis z mikrobloga

"Wiem, że w dużych miastach są oferty pracy dla programistów zarabiających po 20 tysięcy złotych. Ale bohaterowie mojej książki nie zarabiają tyle przez rok." - cytat z Newsweeka i głównego wykopu.
Bo są za głupi! Tak, 1,6 mln pracujących Polaków to debile. Znam ludzi, którzy robią po 20 tysięcy i programistami nie są, ale w zasadzie są to mniejsze zarobki:
-maszynista, który stale się doszkala i zdobywa kwalifikacje: 8 tysięcy netto, tak, maszynista bo się młodym nie chce uczyć tego zawodu
-glazurnik, lekko 15k wyciąga, roboty ma w cholerę, ale on myśli i zatrudnił kilku pomocników, położyli glazurę w kuchni w 3h, podłoga i ściana, po czym polecieli na następne zlecenie (kilka zleceń na dzień wychodzi)
-hydraulik, przyszedł, naprawił przeciekające łączenie (300zł), dzwoniłem do 11 hydraulików i 1 się zlitował, reszta woli na domkach pracować
-znam też profesjonalnych złomiarzy, jak z filmu Discovery. Jeżdżą ekipą i busem po Polsce, 50k do podziału na 4 wychodzi
-nie mówiąc już o robocie stricte IT, ale nie programowanie, np. właściciele stron internetowych, blogów, sklepów - to nie robota? No tak, skoro nie fizol, to nie robota.

Wszystko się rozchodzi o poszerzanie kwalifikacji, bycie specjalistą w swojej dziedzinie. Te 1,6mln ludzi (800tysięcy na minimalnej, to muszą być debile, skoro potrafi ich zastąpić Ukrainiec bez znajomości języka).

Jak ktoś w Polsce z polityków mówi, że trzeba pomóc najbiedniejszych, to mi się nóż otwiera w kieszeni. Dlaczego mamy pomagać najbiedniejszym? Są biedni, ponieważ są debilami... (wykluczając niepełnosprawnych).

#praca #biznes #programista15k #bekazpodludzi
  • 288
Są biedni, ponieważ są debilami...

@20kmiesiecznie:
Wynika to także z rozkładu, po prostu nie wszyscy będą zarabiać dobrze czy średnio nawet, po prostu nie ma tyle kasy w danym momencie, by każdy zarabiał min 10k.
Albo inaczej, nie moga wszyscy zarabiac powyżej średniej .... bo jest to logicznie niemozliwe, a co dopiero powyżej 10k.
Gdyby wszyscy się rzucili na te zawody powyżej 10k, to na serio po pierwsze ceny by mocno
@20kmiesiecznie: Nogami i rękami się podpisuję pod maszynistą. Tylko trzeba być w dobrej spółce, jedna płaci marne grosze, a w drugiej zarabiasz. Jeden z moich znajomych pracuje 4 lata już, wali nadgodziny + premia i dychę potrafi wyciągnąć. Żyje jak król, a maturę ledwo co zdał.
@Kraniec: No, ale człowieku kto normalny straci ponad 5 lat życia na naukę żeby potem pracować ciężko (pielęgniarstwo to ciężki zawód) za jakieś ochłapy. Przecież to paranoja co się w tej Polsce porobiło. Szczerze to lepiej, żeby tą kasę zamiast n 500+ przeznaczyć na służbę zdrowia.
e byli znajomymi jakichś kacykow lokalnego oddziału PKP, lub coś w tym stylu. Dopiero niedawno PKP się obudziło, że ten sposób rekrutacji się nie sprawdza i brakuje maszynistow, ale formuła rekrutacji dalej niewiele się zmieniła. Za to pensje rosną, bo nie ma komu robić.


@Trixie: Pierdzielisz panie. Mój ojciec nie miał znajomości u żadnych kacyków, a jakoś maszynistą został. Wtedy po prostu były zawodówki o takim profilu. Z tym, że najpierw
@Ataxia: Oczywiście, najlepiej jest wyciągnąć łapę do tych co mają, zamiast wziąć sprawy we własne ręce. Jak ci nie wstyd? Dlaczego niby ja mam robić na ciebie? Bo ci się nie chce? Ogarnij się ziomuś.
Ty ciołku a pomyślałeś chociaż przez chwilę, że jak by każdy sie kształcił to kto by ci ciepłe bułki woził? Kto by te bułki sprzedawał? Kto by do twojego auta za 50 tysi koła przykręcił? Kto by ci fajki w kiosku sprzedał? Mam jeszcze wyliczać? Weź się ogarnij


@kupczyk: W sumie to smutne ale oni też powinni mieć tyle hasju za sprzedawanie ci fajek, żeby mogli sobie godnie żyć. Proponowanie "robolowi"
@herakliusz_atencjusz Dwa lata jeździ, to fakt, ale nie maszynista. Powiedz koledze, żeby sobie nie dodawał. Jeździ jako tak zwany obserwator dopóki nie wyrobi licencji. Nie znam licencjonowanego maszynisty, który zarabia mniej niż 4k. Obecnie najlepiej płacą prywatne firmy- ok 8k netto podstawy. Do tego hotele, taksi i diety.
Twój kolega tak naprawdę cały czas się uczy, bo zdobycie licencji trwa ok 3 lat.