Wpis z mikrobloga

"Wiem, że w dużych miastach są oferty pracy dla programistów zarabiających po 20 tysięcy złotych. Ale bohaterowie mojej książki nie zarabiają tyle przez rok." - cytat z Newsweeka i głównego wykopu.
Bo są za głupi! Tak, 1,6 mln pracujących Polaków to debile. Znam ludzi, którzy robią po 20 tysięcy i programistami nie są, ale w zasadzie są to mniejsze zarobki:
-maszynista, który stale się doszkala i zdobywa kwalifikacje: 8 tysięcy netto, tak, maszynista bo się młodym nie chce uczyć tego zawodu
-glazurnik, lekko 15k wyciąga, roboty ma w cholerę, ale on myśli i zatrudnił kilku pomocników, położyli glazurę w kuchni w 3h, podłoga i ściana, po czym polecieli na następne zlecenie (kilka zleceń na dzień wychodzi)
-hydraulik, przyszedł, naprawił przeciekające łączenie (300zł), dzwoniłem do 11 hydraulików i 1 się zlitował, reszta woli na domkach pracować
-znam też profesjonalnych złomiarzy, jak z filmu Discovery. Jeżdżą ekipą i busem po Polsce, 50k do podziału na 4 wychodzi
-nie mówiąc już o robocie stricte IT, ale nie programowanie, np. właściciele stron internetowych, blogów, sklepów - to nie robota? No tak, skoro nie fizol, to nie robota.

Wszystko się rozchodzi o poszerzanie kwalifikacji, bycie specjalistą w swojej dziedzinie. Te 1,6mln ludzi (800tysięcy na minimalnej, to muszą być debile, skoro potrafi ich zastąpić Ukrainiec bez znajomości języka).

Jak ktoś w Polsce z polityków mówi, że trzeba pomóc najbiedniejszych, to mi się nóż otwiera w kieszeni. Dlaczego mamy pomagać najbiedniejszym? Są biedni, ponieważ są debilami... (wykluczając niepełnosprawnych).

#praca #biznes #programista15k #bekazpodludzi
  • 288
@20kmiesiecznie: Przyczepili się do glazurnika 15k, a ja akurat skonczyłam urządzać mieszkanie (programista 15k here( ͡° ͜ʖ ͡°)) i mogę tylko potwierdzić :) Ułożenie plytek w łazience +biały montaż, plytek w przedpokoju i kuchni to 8k :) Panowie pracowali we dwóch, uwinęli się
w tydzień, co daje im około 30k miesiecznie. Oczywiście jeden z nich był tylko pomocnikiem więc raczej nie dzielili sie po równo. Podobnie montaż
@magdonald: ba, ja miałem wymianę okien. Najpierw przyjechał szef, jakimś nowym mercedesem, zrobił pomiary. Wolny termin na za 3 miesiące. Przyjechali, ale on nie robił, tylko przyjechał na odbiór. 3 gości okna zmieniało.
Zapytałem się, dlaczego oni sami nie robią. To mi powiedział gościu, że 10k mu wystarczy i nie musi się użerać z klientami, bo wszystko robi gościu z mercedesa ;)
Za okna wyszło mi 4k, ale drugie tyle robocizna.
Glazura w kuchni w 3 godz. Taaaa... Usterkę oglądałeś?


@kupczyk: vikop, elita internetu, sami młodzi obrotni którzy już #!$%@? dostają od natrętnych rekruterów wciskającym im na siłę oferty pracy za 20000
@20kmiesiecznie: Po prostu ludzie nie mają pomysłu na swoje życie i to jest główny problem. Nie rozumiem ludzi, którzy na siłę pchają się na studia, które nie mają przyszłości i ich nie interesują. Albo jesteś specjalistą, lubisz to co robisz i zarabiasz-nie ważne czy po studiach czy nie, albo kończysz gówno kierunek i siedzisz na kasie w lidlu z 2k, bo nie wiedziałeś czym chciałbyś się zajmować.
@Ercefet Z czego utrzymywałeś się podczas przekwalifikowania? Ja do pewnego momentu z oszczędności, ale mając dwójkę dzieci nawet 60k nie starczyło na okres choroby, rekonwalescencji i znalezienie nowego sposobu na życie. Jak przeskoczyłeś ten problem?
Przyczepili się do glazurnika 15k, a ja akurat skonczyłam urządzać mieszkanie (programista 15k here( ͡° ͜ʖ ͡°)) i mogę tylko potwierdzić :) Ułożenie plytek w łazience +biały montaż, plytek w przedpokoju i kuchni to 8k :) Panowie pracowali we dwóch, uwinęli się

w tydzień, co daje im około 30k miesiecznie. Oczywiście jeden z nich był tylko pomocnikiem więc raczej nie dzielili sie po równo. Podobnie montaż mebli na
Pobierz Instynkt - > Przyczepili się do glazurnika 15k, a ja akurat skonczyłam urządzać miesz...
źródło: comment_6jjrWEDEh3KhkeOOavuNUJZSP04kvqjv.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@20kmiesiecznie: na minimalnej to siedzą alimenciarze i tacy, co mają komornika na plecach. Ewentualnie u Janusza biznesu, który chce płacić jak najmniejsze składki ZUS, ale jednak w razie kontroli/wypadku nie będzie przypału, bo umowa jest.

Także liczba osób zarabiających minimalną jest zawyżona i to konkretnie. Pewnie większość z tych osób dostaje w rzeczywistości więcej.
Było tu kiedys AMA o mirku co 20k za wywożenie gówna zgarniał, uważam że postujący ma wiele racji ale o tym się nie mówi Te osoby co tak zarabiają zazwyczaj narzekają, że bida i nie ma kasy, ale to już inna bajka
@Instynkt: W cenie było przeniesienie kilku gniazdek, grzejnika, wykuwanie opływow, biały montaż. Życzę powodzenia ze znalezieniem kogokolwiek taniej w Wawie, bo wysyłałam maile i dzwoniłam do ponad 15 firm. Większość nie miała w ogóle terminów, a ceny wszyscy dawali podobne. No chyba, że zatrudnisz znajomego pana Czesia spod klatki i będzie ci to robił sam pół roku. Niestety nie miałam nikogo znajomego wartego polecenia i nie uśmiechało mi się czekać miesiąc
@magdonald: nikt ci nie wyremontuje łazienki, przedpokoju u kuchni w tydzień xDDD sama łazienka to jest robota na 2 tygodnie dla 1 osoby, a jak oni zapierniczali świątek piątek po 12 godzin to nawet przy zamiataniu ulic zarobisz dobrze tylko co to za życie wychodzić rano i wracać w nocy z roboty
@kiszczak: bycie młodym – a co za tym idzie mało wydatków, bardzo tanie mieszkanie, choć o niskim standardzie (i bez normalnego internetu i możliwości podłączenia tegoż – nie wchodźmy w szczegóły), w międzyczasie oszczędności + inna, bylejaka praca (sprzątanie).
@Instynkt: Kupiłam nowe mieszkanie w stanie developerskim z równymi ścianami i podłogą. Pracowali we dwóch 8-17, bo codziennie odbierałam prace, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Zaczęli w poniedziałek, skończyli fugowaniem w łazience w sobotę.
@20kmiesiecznie

Próbujesz kijem zmienić nurt rzeki.
Żyjesz w kraju frustratow i wiecznie skrzywdzonych Polaków. Skrzywdzonych historycznie przez tych złych Niemców, Anglików i Francuzów, więc 2374 roku będą kolonizowac Jowisza a Polak nadal będzie wypominał II Wojne.

A dzisiaj jest to skrzywdzenie społeczne - wiecznie mało, wiecznie ma gorzej i wiecznie wszyscy inni tylko nie On.
Winny pracodawca, bo płaci mało a sam złodziej jeździ nowym BWM X5
Winny kumpel, bo zarabia więcej