Wpis z mikrobloga

Cała ta otoczka wokół sprawy @lakukaracza_ to jest jakiś dramat. Ban dla niego był ogromną ulgą. Co prawda treści antyreligijne nadal pojawiały się, ale nie były aż tak widoczne. Jeśli chodzi o mnie, to dużo przyjemniej przeglądało mi się Wykop przez te kilka ostatnich dni. Smutny był tylko widok tych paru osób, które jako wyraz solidarności z nim ustawiły sobie jego avatar. To przykre, że wystarczy atakować religię i obrażać jej wyznawców żeby zostać lokalnym idolem i wodzem. Gratuluję tym osobom wyboru tak "wielkiego" autorytetu.

Nie chodzi mi nawet o treści jakie przedstawia, ale rozmach i sposób w jakim to robi. Jeżeli ktoś chce krytykować wiarę i jej wyznawców, to niech to robi. Ale on z tego uczynił swoją jedyną, albo przeważającą działalność na Wykopie i robi to w gigantycznym zakresie. Przeraża mnie to, ile i jak regularnie pojedynczy człowiek może wylewać swoich pretensji w Internecie. Jak patrzę z jaką częstotliwością on to wszystko wysyła, to myślę, że to nie jest normalne. Pewnie nie robiłby tego, gdyby nie otrzymywał tutaj takiej atencji. Niestety, dostaje ją i przez to ma paliwo do prowadzenia tej całej wojny, która przerodziła się w jakąś masową chorobę, bo tak to trzeba nazwać, kiedy widzę przykładowo, że środowisko lakukaraczy prowadzi statystyki dotyczące częstotliwości trafiania w gorące wpisów z tagiem bekazkatoli (nie chcę używać tego tagu, bo myślę, że wielu ludzi, którzy mogą się w tym momencie ze mną zgodzić, ma ten tag na czarnej liście).

Dlatego tym bardziej denerwuje mnie to, że w sprawę jego bana zaangażowała się @a__s . Albo inaczej, dobrze, że się zaangażowała, ale szkoda, że tak wielu innych zbanowanych nie może na to liczyć. Skąd zaangażowanie akurat w tej sprawie? Dlaczego inni zbanowani nie mogą liczyć na takie względy i doczekać się kontroli banów? Czy naprawdę trzeba być wykopowym celebrytą żeby liczyć na takie względy?

Szkoda, że taki użytkowników znajduje się pod ochroną, zgarnia atencję i przyciąga do siebie tak wielu ludzi. Według mnie dla takich ludzi nie powinno być miejsca na Wykopie. Nie chodzi mi o jego treści, ale o zrobienie z Wykopu narzędzia propagandowego i prowadzenie ciągłej wojny z konkretną grupą ludzi. Czy naprawdę Wykop potrzebuje ludzi, którzy siedzą tu tylko po to, żeby atakować innych? Czy potrzebuje ludzi, którzy dzielą i wciąż sprawiają komuś przykrość? Według mnie nie potrzebuje.

#wykop #gorzkiezale #wiara #katolicyzm
  • 23
@PNiedziel: Gdzie ja kogoś atakuje? Wyśmiewam wierzących tyko. Oni są pod jakąś szczególną ochroną?

#bekaztransa - ale śmieszne, do żwira hahahah
#bekazpodludzi - hahahahah, karyny i janusze hahaha
#bekazlewactwa - debile xd
#bekaznauczycieli - leże i kwiczę ze śmiechu
#bekazgrubasow - dawać harpun!!!!
#bekazfeministek - fioletowe włosy, masakra, hahahah
#bekazkatoli - JAK ŚMIESZ!!!111 NIE WOLNO!!!!
@powsinogaszszlaja:

Mimo że nie jestem feministką nie wyśmiewam ich. To jest ich prywatna sprawa. Jedyne czego od nich oczekuję to tego, aby mi nie narzucali swoich poglądów. Szanuję ludzi którzy są feministkami i dają tego przykład swoim postępowaniem, dobrym postępowaniem.
Tylko tyle i aż tyle.

Mimo że nie jestem kierowcą tira nie wyśmiewam ich. To jest ich prywatna sprawa. Jedyne czego od nich oczekuję to tego, aby mi nie narzucali swoich