Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 696
@kinlej: w ogóle w stanach jest jakiś chory system płacenia, nie wiem czy zawsze tak jest, ale jak byłem w knajpie z miejscowymi na lunchu, to na koniec przyszedł kelner z tacką, zebrał od wszystkich karty kredytowe, poszedł gdzieś, potem wrócił i każdą kartę miał obwiązaną rachunkiem, każdy potem wpisał tak jak w zdjęciu opa tip i ile ostatecznie wynosi rachunek i potem kelner zebrał te rachunki (już bez kart) i
@dondon: no przynoszą rachunek w jakimś płatniku i po momencie wracają, żeby go zabrać z gotówką w środku, wydać resztę i odnieść Ci do stolika. Wtedy masz jakby czas, żeby zostawić tipa w płatniku.
A co do płacenia kartą to chyba głupio, żeby kelner zapytał, czy nie zostawiłbyś mu tipa kartą, skoro już kartą płacisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SprzedamPlusa ja wiem, że jak się uprę to dostanę resztę, ale zazwyczaj nikt się nie kwapi, żeby szybko odebrać te pieniądze i wydać resztę. Dlatego płacenie kartą jest dużo wygodniejsze.
w ogóle w stanach jest jakiś chory system płacenia, nie wiem czy zawsze tak jest, ale jak byłem w knajpie z miejscowymi na lunchu, to na koniec przyszedł kelner z tacką, zebrał od wszystkich karty kredytowe, poszedł gdzieś, potem wrócił i każdą kartę miał obwiązaną rachunkiem, każdy potem wpisał tak jak w zdjęciu opa tip i ile ostatecznie wynosi rachunek i potem kelner zebrał te rachunki (już bez kart) i obciążył, jak
A potem ludzie się dziwią skąd jest scam na karcie...


@Marcinowy: tylko że tam jest też druga strona medalu - zobaczysz nieautoryzowaną transakcję, dzwonisz na customer service I masz chargeback w 5 minut i jeszcze przeproszą.

A jeżeli chodzi o tip lepszy system jest w Kanadzie - kelner przychodzi z terminalem, daje ci go do ręki, wkładasz kartę, terminal pyta o tip, wybierasz tip, płacisz, oddajesz terminal.