Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szymi9191 nowy Duster jest całkiem ok. Od poprzednika dzieli go przepaść. Wpłacisz 25 koła, resztę na kredyt z rata 500zl i będziesz miał nowe, całkiem fajne auto i jednocześnie nie odczujesz tego finansowo.
  • Odpowiedz
co za p---------e xD


@gunwomen: Nie p---------e tylko podziw dla kogoś kto ledwie zarabia 4 tys. a chce prawie wszystko wydawać na auto, ktory w sumie jest narzedziem, ale jednak w naszej polskiej mentalnosci nadal jest to atrybut pozycji w spoleczenstwie. Ale jak ktoś już powiedział. umysl biedaka będzie biedny ¯\_(ツ)_/¯

@Sigmanus: 2-3 tys. jest spoko. Po prostu mam dwójkę dzieci i ambitne plany rozwoju. Koszty życia na
  • Odpowiedz
Ogólnie XC60 nawet 1. Generacji jest bardzo drogie. U----i trzymają mocno cenę.
Nie jeździłem tym ale wg mnie chyba dużo lepiej nawet kupić V60 czy S60. Cenowo lepiej a pewnie wielkiej różnicy nie ma w samej jeździe.
SUV nie oferują zbyt dużo poza tym, że się siedzi wyżej i niby bardziej bezpieczne co też mocno przesadzone jest ...
  • Odpowiedz
@szymi9191: za 150 000 zł (wartości samochodu) mam miesięczna ratę leasingu 4 000 zł brutto, pamiętaj o np raz w roku 6 000 zł oc i ac obowiązkowego
  • Odpowiedz
@szymi9191 SUV od Volvo przy takich zarobkach raczej nie, ale jak się zakręcić przy dg i coś będziesz szukać to z rata 1300 złotych znajdziesz jakaś Toyotę albo kia czy innego Hyundaua, no ale musisz pamiętać że roczne wynagrodzenie może ci nie wystarczyć w pełni, że będziesz musiał kombinować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aks_762: ale czym innym jest auto na firme( jako narzedzie do zarabiania pieniedzy),a czym innym dla osoby prywatnej,ktora zarabia srednia krajowa,ma tylko ulamek wartosci auta,a splacac bedzie 10 lat.
No ludzie,gdzie tu RiGCz
  • Odpowiedz
@szymi9191 kup sobie chevroleta captive, przynajmniej koszty serwisowania Cię nie zabiją. I nie chodzi o samochód za 70k, bo możesz sobie kupić nowe tipo za tyle i byłoby to w miarę rozsądne bo miałbyś nowe oszczędne auto z tanimi częściami. To tak jak kupują sobie ludzie vw phaetony albo mazdy rx8 a potem jak się sypnie to skarboneczka bez dna.
  • Odpowiedz
@gunwomen: Nie p---------e tylko podziw dla kogoś kto ledwie zarabia 4 tys. a chce prawie wszystko wydawać na auto, ktory w sumie jest narzedziem, ale jednak w naszej polskiej mentalnosci nadal jest to atrybut pozycji w spoleczenstwie. Ale jak ktoś już powiedział. umysl biedaka będzie biedny ¯_(ツ)_/¯


@nie_programista_20k: p----------m jest twoje pisanie, że nie stać takie osoby jak Ty(czyt. zarabiające prawie 5x więcej) na nowe auto premium.
  • Odpowiedz
@haker_proker: planuje go splacic za 4 lata, mialam do wyboru tez taka opcje, ze przez 4 lata place po ~400zl a po 4 latach doplacam 20 - co tez zamierzam zrobic w obecnym z tym ze wole sie zabezpieczyc na wypadek gdyby gdzies mi sie po drodze noga podwinela i miec mozliwosc placenia malych rat dalej
  • Odpowiedz
  • 1
@szymi9191 tak serio to sie w to nie pakuj, odloz jeszcze 25k i wtedy szukaj 5cio latka, wyplaty utrzymasz auto na spokojnie a kredyt to by Cie zjadl jednak
  • Odpowiedz
@justnormalguy: Kiedys mialem same wyjatkowe auta, teraz mam konkretne cele do osiagniecia i prius mi w tym pomaga, po 3 latsch uzytkowania sprzedam go za tyle co go kupilem, nie bede musial niczego naprawiac i o to mi chodzi. Jak przez 2mce jezdzilem lyftem (taki uber) w LA to dziennie oszczedzalem ok $20 co w skali roku pokrywa koszt auta jezeli porownamy to do kosztow eksploatacji najpopularniejszych aut.
  • Odpowiedz
@szymi9191: Jeżeli mieszkasz u rodziców, nie masz żadnych zobowiązań i taki samochód to twoje marzenie to bierz. Ale raczej będziesz żałował i staniesz się niewolnikiem głupiego samochodu.

Przy takich zarobkach bralbym coś za maks 30k
  • Odpowiedz