Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrlionel: dopóki nie zaczniesz obracać się w branży, nie poznasz ludzi którzy tyle zarabiają to jest to cięzkie do zrozumienia. 2 lata temu miałem podobnie, tyrałem za 9k fv netto, pozniej zmienilem dostalem 13, a od pół roku wskoczyłem na ciepłą posadke i mam 18-20 w zaleznosci od liczby dni w miesiacu.
Zrób kursy, rusz dupe i bierz najcięższe projekty w dziale lub firmie , poznaj ludzi z branży, inwestuj
  • Odpowiedz
Tylko tutaj nie kupujesz auta, a płacisz abonanment. 2-3 lata i ograniczony przebieg 20-30kkm. Nie znam tej firmy, ale trafiłem jakiś czas temu na ich reklamę. Jakbyś się zdecydował, to daj znać ;)
  • Odpowiedz
@graboto3: no jak wrzucasz srajtaśmę w koszta to może tak. Ale akurat ze swoimi ziomkami mamy raczej dochodowy na poziomie 3k do 3,5k przy tych zarobkach. Przynajmniej człowiek śpi, a nie się sra, że mu US wjazd na chatę robi ...
  • Odpowiedz
Przy twoich zarobkach, seicento albo jakieś stare auto klasy b to coś w co powinieneś celować.


@PelenSpokoj: Już brz przesady. Spokojnie może kupić sobie dobrego używanego sedana za 40-50k
  • Odpowiedz
@szymi9191: wszyscy ci tu cisną, że jak zarabiasz 4k to stać cię tylko na Seicento XDDD co drugi wykopek to #programista15k a z motoryzacja mieli styczność tylko wtedy jak ojciec wchodzi do ich piwnicy aby wrzucić tam zmienione zimówki

Ogólnie pomysł średnio wykonywalny ale gadanie że przy zarobkach 4k tylko 20 letnie szroty to śmiech na sali
  • Odpowiedz
z resztą

Przegląd nowego auta z wymianą oleju w salonie 2000zł,

widać że nigdy nie miałeś nowego auta xD nigdy nie zapłaciłem za przegląd gwarancyjny więcej niż 700zł, nie mówiąc już o tym że często można dostać kilka pierwszych przeglądów za darmo


@Jasiu1th:
  • Odpowiedz
@szymi9191:

Sięgasz za głęboko, jeżdżę 8 letnim autem które kupiłem 2 lata temu za 30 tysięcy


Moim zdaniem przy obecnych zarobkach powinieneś dalej jeździć tym 8 letnim autem. Ewentualnie kupić coś ciut nowszego za 50k (chociaż sens wątpliwy), nowe auto tej klasy to zdecydowanie nie na Twoje możliwości.
  • Odpowiedz
@szymi9191: klasyczny sposób na gównoburzę na wykopie zawsze działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie jak przefiltrujesz odpowiedzi to znajdziesz kilka ciekawych bo większość to nie ma pojęcia o czym pisze i myślą, że ludzie biorą kredyty na 6 lat i raty po 5000...

Tak jak kilka osób pisało, w tej sytuacji jeśli nowy to jedynie wynajem, 1-1.5k z wszystkim i masz w miarę przewidywalne wydatki, oczywiście
  • Odpowiedz
@Palwed: nawiązuj relacje z ludzmi z branży, w pracy, z klientami, dostawcami, na konferencjach, wyjdź poza ramy formalne.
Oczywiscie wszystko z wyczuciem, zdziwisz się co można dzięki temu zyskać ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby proste ale jednak nie :)
  • Odpowiedz
@szymi9191: Da się, pytanie tylko po co? Jeśli jak 90% Polaków musisz pokazać co to nie ty, to kupuj. Osobiście wziąłbym auto starsze a tańsze. Nawet mk1 jak już koniecznie chcesz, problem jest tylko taki, ze to już klasa premium i części i utrzymanie jest po prostu drogie.
  • Odpowiedz
- Brałbym auto 2-3 letnie, które straciło już najwięcej na wartości i teraz rocznie wartość obniża się o kilka %


@el_rupert: a kto sprzedaje 2-3 letnie auto? chyba że po mocnym dzwonie :)
  • Odpowiedz
pada ci skrzynia

nowe - naprawiają na gwarancji

używane - płacisz 10k bo to automat


@cucaracha: Już to widzę jak ASO bez zająknięcia wymienia ci skrzynie którą wycenia na 30-40k. Zobacz sobie przypadek padających skrzyń w Civicach Type R. Jak wygrasz batalie w sądzie to ci może wymienią a przez 2 lata będziesz jeździł PKSem zamiast swoim nowym autkiem.
W używce jak Ci siądzie to raczej przez swój styl jazd
  • Odpowiedz