Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
@pestis: Nie no serio, samochód mi się marzy i pytanie nie jest oderwane od rzeczywistości. Rozumiem że nie zarabiam kroci ale czy w ogóle mam na marzeniach poprzestać?
@WrzodJestPrawdziwyrnWybranym: Idź być zielonym gdzieś indziej.
@hctkko: Nie ma opcji by połowę mojej wypłaty w ten interes łożyć choćby nei wiem jak fotele były wygodne xD
@Marynasz: Po kosztach? Ciekaw jestem ile wyniosłaby rata :)
  • Odpowiedz
@szymi9191: Pewnie że lepiej kupić używkę. Wydasz nieporównywalnie mniej.
A jak chcesz nowe to Volvo ma usługę Care by Volvo czyli auto w abonamencie. XC60 w tej usłudze masz od 2699zł netto, czyli brutto wyniesie cię to 3200zł. Także niecałe 800zł zostaje ci na paliwo i utrzymanie się. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@szymi9191: zejdź na ziemię. Raczej nikt Ci nie da takiego kredytu chyba, a jak już, to po co Ci takie drogie wypaśne auto jak nie będzie Cię stać na nic innego? Naprawdę chcesz bulić 4kzł miesięcznie przez następne 5 lat i wieść życie pustelnika z zajebistym autem?? Kilkulatek za 60-70kzł będzie już dla Ciebie wyzwaniem.
  • Odpowiedz
@szymi9191: teoretycznie już możesz. Wkład własny 20kzł, dobierasz 50kzł i masz. Rata mies. ok. 1800 na 3 lata. Pamiętaj, że resztę kasy wydasz na życie i utrzymanie auta, i po tych 3 latach zostaniesz bez oszczędności i z autem wartym ~35kzł.

Przykład kredytu

Generalnie to nienajlepszy pomysł, ale jeśli chcesz spełnić swoje marzenie - droga wolna.
  • Odpowiedz
@szymi9191: Typie ogarnij się. Zarabiam ponad 5 x tyle co Ty i uważam, że nie stać mnie na nowe volvo czy BMW więc jeżdżę tanim kompaktem z ratą nieprzekraczającą 1000 zł.
Serio pomysł jest #!$%@? i będzies zmiał tylko auto, ale będziesz jeść tynk ze ścian. Mam nadzieję, że Cię spławią z takimi zarobkami dla twojego własnego dobra. Nie rób tego.
  • Odpowiedz