Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
@rad0330: @rad0330: Nigdzie nie napisałem, że oddam pół pensji na auto. Gdy ktoś w ogóle o tym wspominał wyżej od razu wyjaśniałem, że NIE MA TAKIEJ OPCJI więc przestańcie mówić, ze chce władować się w mega zobowiązania finansowe i przywiązać sobie kredytową kulę do nogi. Moje pytanie kończyło się czy może 4-5 letnie auto kupić? ale to już mało kogo interesowało.
W każdym razie mówienie mi, że auto to tylko
@szymi9191 Lepiej używkę. Z takim wkładem to raczej o autach kompaktowych można myśleć na kredyt. Zjedzą Cie raty. Najlepiej mieć ok
30% wartości auta na wkład. Ale jak chcesz nowe na kredyt to radzę zaplanować dłuższy okres użytkowania. Z resztą jak będziesz dbał to i 10 letnie auto będziesz miał w dobrym stanie bo będzie Twoje od nowości.
@szymi9191: LOL, jak zarabiałem 7k netto to stwierdziłem, że chyba mnie stać już na auto za 30-40k 5-letnie, a ty zarabiasz połowę tego i chcesz kupić dwa razy droższe xD Ty mieszkasz z rodzicami? Nie masz innych planów w życiu tylko mieć dobre auto?
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?

Czy koszta tego auta zjadłby mnie?

Leasing? Kredyt?

Czy warto?


@szymi9191: 3/4 Twojego postu dotyczy auta nowego w leasing wiec nie wiem czemu teraz wycofujesz sie z tego i udajesz, ze od razu wiedziales, ze to nie dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrozum, ze tu nie chodzi o wysmiewanie sie z
@szymi9191: rada i tak lepsza od pytania. Sam wiesz jakie są koszty kredytowe czy leasingi. Więc zadając to pytanie sam na śmieszność się wystawiłeś ...

No chyba, że myślałes, że my tu mamy jakieś tricki czy kupony znizkowe i leasing konsumencki nagle wyjdzie 799pln brutto bez wpłaty własnej ;-)

A tak poza tym porady aby brać na kredyt są bardzo głupie. Auto nie będzie służyło do zarabiania a wejdą dodatkowe koszty
@WyjmijKija:To była twoja subiektywna ocena twojej zdolności. Ja jej nie oceniam. Nie wie co robisz i gdzie żyjesz. Nieistotne.
@ravau: @Sepang: Rozsądne.
@rad0330: @rydzo: Zapytałem czy warto i czy miałoby to sens. Oczywiście wiem, że leasing czy kredyt na auto prosto z fabryki to horrendalne kwoty i zadając pytania czy warto miałem tego świadomość. Niemniej jednak myślałem, że pojawią się tu jakieś alternatywy typu "Słuchaj, ceny są
Zapytałem czy warto i czy miałoby to sens.


@szymi9191: i wlasnie o to tu sie rozchodzi, ze w ogole pojawila sie w Twojej glowie mysl, ze taki pomysl ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyklad z Ibiza jest na podstawie decyzji mojego kolegi (25 lat), ktory jako poczatkujacy programista (wiec ma przed soba perspektywe wiekszych zarobkow) zarabiajacy tyle co Ty rozsadnie podszedl do sprawy wybierajac wlasnie Seata