Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
@szymi9191: nie warto kupować nowych samochodów, chyba, że masz na niego całość w gotówce i Cię nie zaboli w budżecie w przyszłości.

a regułą jest to, że zawsze płaci słabszy

płacisz jesteś zdatny, by płacić co miesiąc

widzisz na frajera tu się bierze Seicento w leasing


OSTR, Czysty Biznes
  • Odpowiedz
@szymi9191: Pewnie to bait, ale jak zarabiasz 4koła a chcesz nowy samochód to kup sobie fiata TIPO w LPG Kia Ceed w lpg itp, na Volvo kompletnie Cie nie stać, a jak chcesz fajne autko to kup starsze Volvo z silnikiem 2,4 ew 2,4T i zaGazuj..
  • Odpowiedz
@szymi9191: Z mojego doświadczenia a spędziłem też ponad pół roku na szukaniu idealnego samochodu:
- Brałbym auto 2-3 letnie, które straciło już najwięcej na wartości i teraz rocznie wartość obniża się o kilka %
- Przeliczyłbym sobie jak już ktoś wyżej wspomina, że koszt samochodu (rata + paliwo + miesięczna amortyzacja) nie przekracza 20% budżetu domowego.
- Pomyśl ile wydajesz teraz na paliwo i łatwo możesz sprawdzić ile wydawałbyś w przypadku takiego Volvo
- Jaka jest dostępność części, awaryjność, opinie. Przewaga aut używanych jest taka, że zazwyczaj wszystkie wady, które miałby wyjść już komuś wyszły i wiadomo czy brać czy nie brać.
- Kieruj się też sercem, nie tylko rozumem. Ja mam swoje auto od stycznia i codziennie jak wychodzę do pracy to patrze się na mój samochód i mówię do siebie: "ale ktoś ma fajną furkę. Ah, zapomniałem, że to moja" ( ͡
  • Odpowiedz
@szymi9191 ej no masz 25 tys, zarabiasz 4 tys. To ile ty odkladasz miesiecznie? Spoko, mozesz dozbierac i kupić auto za 40 k, ale pamietaj, ze auta uzywane, ale wysokiej klasy sa drogie w utrzymaniu. Wymiana hamulcow to nie 800 zl, a min. 2500 zl. Itp. Itd.
  • Odpowiedz
@szymi9191: opony do SUVA to 600-1000 zł sztuka. Ubezpieczenie za rok jakieś 4000-7000 zł. Jesteś w stanie #!$%@?ć 4 wypłaty na same opony i ubezpieczenie rocznie?
  • Odpowiedz
  • 0
@szymi9191 ja kiedyś, jak zarabiałem tyle co Ty, zastanawiałem się, czy stać mnie na auto za 25k złotych. Moim zdaniem - nie wyrobisz finansowo, chyba, że mieszkasz z rodzicami i nie masz wydatków, wtedy cała kasa będzie szła na samochód.
  • Odpowiedz
@szymi9191 za nowe będziesz musiał liczyć z 3000 zł raty. Za używane zalezy od rocznika ceny pewnie w przedziale 70-120tys czyli minimum 50 tys zł kredytu. Więc zależy na jaki okres kredytowania chcesz. Więc dalej dość wysoka rata. Najlepiej przycinać pasa odłożyć ile się da i w przyszłym roku kupisz sobie

Edit chyba że Volvo ma najem długoterminowy tylko że samochód za 3 lata trzeba będzie pewnie oddać bo wykup będzie
  • Odpowiedz
@szymi9191: To słaba opcja, kup taki 5 letnie za 60k, ale nie na kredyt bo zanim go spłacisz to auto już Ci się znudzi. A serwis tej marki to jest kosmos, zwykły mechanik często nie ma specjalnego oprogramowania Vida do diagnostyki, więc pozostają tylko autoryzowane serwisy. 200 zł za podłączenie
  • Odpowiedz
@szymi9191 No, bo tam pisali, że 3-6 m-cy. Ale ponieważ celujesz wysoko, to podałem górny pułap :)
Piszę Ci tyko, co z moich doświadczeń wynika, bo raz, dawno temu, miałem auto które mnie przerosło finansowo.
Natomiast każdy sam decyduje, na co chce wydać swoją kasę, jak uważasz, że uciągniesz - to działaj. Moją opinię odn Twojego pierwszego pytania napisałem wyżej...
  • Odpowiedz
@szymi9191 Ja z takimi zarobkami nie porwywalbym sie na tak nowa fure,chyba ze cos z duzo nizszego segmentu. Dla porownania w volvo 940 z 92r inwestuje miesiecznie od 500 do 1000zl miesiecznie za naprawy ubezpieczenie paliwo opony itd. A w s80 2004 1000 1500. I to sa kwoty za jakie jestem w stanie utrzymac te samochody w bdb stanie w 100% sprawne
  • Odpowiedz
@szymi9191: Panie OP, jak już bardzo chcesz mieć nowe auto to sprawdź poniższy patent:
25k wkład własny
300-400 zł raty miesięcznie
Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja z tą 7-letnią gwarancją Kii, ale jeśli się coś polepszyło to weź kredyt na 84 miesiące. Nie liczyłem, ale powinno styknąć na nową Ceed albo Niro.

Pod żadnym pozorem nie wchodź przy tych zarobkach w 5-letnie
  • Odpowiedz