Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
@szymi9191: Stary z taką pensją rozsądne auto dla ciebie to Passat B5FL w gazie 1.8T lub 1.9TDI , jak chcesz Volvo to S60 2.4i 170km w gazie lub V70 2.4i w gazie. Nie rób sobie krzywdy i nie kupuj tak drogiego samochodu skoro ledwo ciebie stać na utrzymanie jakiekolwiek samochodu.
  • Odpowiedz
@szymi9191: stary, kupiłem Volvo S80, 2005. Zarabialem wtedy 3krotnosc tego co napisałeś a samochód kupiłem za 18k.
Wszystko jest ok i nic się w nim nie psuje...ale jak już się coś zepsuje i pojedziesz na ASO to cię zjedzą wydatki. Amortyzatory które lubią się zużywać szybko to wydatek 5k zł na parę plus robocizna.

Nie #!$%@? się w koszta, serio. Ale kupno samochodu jest bardzo ciężkie, już łatwiej kupuje się
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ktos to pisal bo nie chce mi sie czytac kazdego komentu xP
@szymi9191 w momencie zakonczenia leasingu auto nie moze przekroczyc wieku 10 lat, dlatego jesli chcesz leasing na 5lat to sie minimalnie miescisz wtedy, w zaleznosci od momentu pierwszej rej lub daty prod auta (nie pamietam ktore daty sa dokladnie brane pod uwage - sprawdz sam)
Imho najlepiej to pojdz do banku i pogadaj albo wygodniej zadzwon na infolinie kredytowa kilku bankow. Tam powiedza Ci jak sprawa wyglada a nie bedziesz sie tu pytal i sluchaj tony idiotycznych odpowiedzi nie majacych zwiazku z Twoim pytaniem.
4k zarobki to rozumiem juz na reke tyle masz co msc. Po pierwsze przelicz ile z tego jestes w stanie oddac na rate by dalej moc zyc jak czlowiek. Jak mieszkasz w duzym miescie i musisz wynajmowac mieszkanie pewnie wiecej jak 1k nie da rady wycisnac, ale tu wszystko zalezy od Twojej sytuacji.
Dajmy na to masz 700zl do wydania na auto miesiecznie. 5lat leasing/kredyt = 60msc. To ci daje 42k. Plus Twoje 25k masz lacznie brutto wartosc samochodu 67k (zakladajac ze ost rata jest rowna/mniejsza pozostalym ratom).
Jak bierzesz auto na leasing/kredyt pamietaj ze trzeba liczyc sie z dosyc wysokim ubezp bo bank bedzie wymagal AC. Plus fajnie bylo dokupic GAP. I juz mozesz z Twojego budzetu odliczyc jakis 7-10k. I to w zasadzie sa koszty coroczne wiec musisz miec pewnosc ze przez rok jeszcze odlozysz na to
  • Odpowiedz
@szymi9191: A ja bym kupiła sobie fajny samochód, gdyby to było moje marzenie, może nie za 200k, ale za 50k czemu nie, nie po to przecież odkładasz, żeby jeździć Skodą. Zresztą nowsze i solidniejsze samochody się rzadziej psują, więc nie jest wcale powiedziane, że ta Skoda znowu będzie tańsza w utrzymaniu. Mentalność biedaków to mają wykopki. :/
  • Odpowiedz
@Catacombe: Tutaj to wszyscy chyba co najmniej 15k+ na RENKE, a ręce są dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czasami się zastanawiam czy czytam wysrywy elity kraju ( 3% ) zarabiających powyżej 20k czy każdy albo większość to pajace biorący hajs od starych XD
  • Odpowiedz
@szymi9191: Odpuscił bym na Twoim miejscu, mam względnie nowe auto w okolicach 200k nowe, ja zapłaciłem 115k za 3 latka z 60 tys przebiegu,obecny przebieg 77k.
Do tej pory koszty utrzymania auta od Marca 2018:

11500 - 10% leasingu
8500 - ubezpieczenie na rok
2500 x 6 = 15 000 -
  • Odpowiedz
@piotrlionel: Odnosisz mylne wrażenie, bardzo duża grupa na wykopie to ludzie powiązani stricte z IT. a jak pewnie wiesz w IT zarobki są na poziomie europejskim. Pracując w dużym mieście i będąc w czymś dobrym specjalistą lub ekspertem, 10k FV netto nie jest czymś wow. Obecne widełki w jakich operuje ze znajomymi to od 15- 22k netto FV. za 160h miesiecznie. Oczywiscie brak urlopu, trzeba zaplacic podatek i Zus :)
  • Odpowiedz
@piotrlionel: najlepszy chyba gość piszący, że zarabia 20k+ i jeździ samochodem za trzy wypłaty, bo na inny go nie stać XD pewnie te 20k widział w awanturze o kasie z ibiszem, a na codzień jeździ mercedesem za milion złotych, wraz z pozostałym 60 pasażerami.
  • Odpowiedz
@graboto3: ooo matko wszyscy to IT. Też siedzę w IT, ale nie pierdo** za przeproszeniem głupot, że tu 20k tutaj 50k. Ile można już tego słuchać, tych wysrywów. Tylko że z tego magicznego 15k czy 22k odlicz jeszcze 3k lub 4k na dochodowy + 1,5k na ZUS :)
  • Odpowiedz
@inrzynier: no ja to przemieszczam się najczęściej mercedesem klimatyzowanym za 1,9mln i to niskopodłogowym :) - > w takim luksusie się żyje. Czasem jak mam gorszy dzień to się do Traficara przesiądę (renault clio). Niby nie ten poziom, ale jak się śpieszę do pracy to się poświęcę ...
  • Odpowiedz