Wpis z mikrobloga

Przy zarobkach rzędu 4000zł, bez własnej działalności gospodarczej i wkładem własnym odłożonym wyłącznie na auto ok. 25tysięcy złotych.
Czy da się kupić NOWE Volvo XC60 z salonu? W jakiś leasing konsumencki czy coś?
Czy koszta tego auta zjadłby mnie?
Leasing? Kredyt?
Czy warto?
A może lepiej kupić 4-5 letnie Volvo XC60? Jak to widzicie Mirki? (°°
#volvo #leasing #kredyt #samochody
  • 222
  • Odpowiedz
@szymi9191 Wiesz co, kiedyś czytałem taka radę, żeby auto kupować za kwotę max swoich 6-miesięcznych zarobków. Wtedy zwykle nie zjedzą Cię koszty zakupu i eksploatacji. Z perspektywy widzę, że to jest bardzo mądra rada i dam się do niej stosuję.
A jeśli chodzi o odpowiedź bezpośrednio na Twoje pytanie, nie wnikając czy to ma sens, czy nie - kurtek od zawsze zwolennikiem używanych aut, ale kupowanych tylko bezpośrednio od ludzi, których
  • Odpowiedz
@PelenSpokoj

Może facet po prostu ma marzenie posiadać taki samochód dla siebie, niekoniecznie musi być zastaw a postaw się :-P

Dla mnie to Volvo wygląda fajnie, ale dość zwyczajnie, gość mógłby mieć bardziej wizualnie szałowe auto za mniej.
  • Odpowiedz
@szymi9191
Pierwsza rzecz przy zakupie auta to przemyślenie tego, czy faktycznie tego auta potrzebujesz.

Jak weźmiesz kredyt 10 letni, na auto o wartości 200k, to rata kredytu wyjdzie powyżej 2000zł. Co oznacza, że w sytuacji gdy będziesz płacić ubezpieczenie i ratę w jednym miesiącu, to braknie Ci wypłaty.
  • Odpowiedz
@szymi9191: nie odnoszę sie do oszczędności, tylko do współczynnika miesięczny koszt samochodu / zarobki. Sam jeżdżę samochodem dużo droższym niż powinienem, biorąc pod uwagę moje zarobki, ale dzięki temu, ze raz - to auto na firmę, która zarabia na nie, a dwa - kupiłem auto z takim rabatem, ze za dwa sprzedam je drożej niż kupiłem. No, albo w podobnej cenie. w każdym razie miesięczny koszt użytkowania auta za 300k
  • Odpowiedz
@szymi9191: ja mam xc60 w najmie (na działalność ale jako osoba prywatna tez się da) i przy wkładzie ponad 20k mam rate 1500 brutto. Najem na 2 lata. Pytanie tylko czy serio chcesz wkładać prawie polowe zarobków w auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szymi9191: chlopie nawet jakbys jakims cudem dostal zdolnosc to biorac kredyt na przynajmniej 10 lat, raty by Cie zjadly na tyle, ze jadlbys mech, nie wspominajac o ryzyku utraty pracy - tego nie przewidzisz a wtedy masz #!$%@?. mierz sily na zamiary, jesli chcesz nowe to raczej najtansze warianty - sama zarabiajac 6k na reke zdecydowalam sie na skode citigo za 40k w 10letnim kredycie, bo uznalam, ze na lepsze
  • Odpowiedz
@szymi9191: Widziałem ostatnio Volvo XC60 R-Design w najmie (wiem, pisales że jestes bez DG) za 1299 zł netto/mc - D3 150KM manual, 20k km rocznie, okres najmu 24mc. Wiec jak wiadc da się.

A czy oddawanie 30% pensji na wynajem auta, które po 2 latach musisz zwrócić jest dobrym pomysłem? Nie wydaje mnie sie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to już każdego indywidualna decyzja.
  • Odpowiedz
@szymi9191: Na nowe XC60 z pewnością Ciebie nie stać, natomiast o używce do 50k możesz pomyśleć, pod warunkiem, że nie masz większych zobowiązań finansowych.
Bierz jednak pod uwagę, że to 6-8 letnie Volvo może się sypnąć na bogato, więc zostaw sobie kilka tysięcy na czarną godzinę.
Ja przy zarobkach 10k+ mam samochód za 75k, z zarobkami 4k bym celował raczej w samochód za 20-30 tysięcy max, chyba że masz bardzo
  • Odpowiedz
  • 0
@szymi9191 Dziwię się, że w ogóle rozważasz taka opcje. Nawet jeśli jakimś cudem byś tov volvo kupił to cała kasę wydasz na auto a przez kosztu nic z wypłaty vi nie dostanie. Będzie szacunku żył z miesiąca na miesiąc tylko ze samochodem. Jak dla mnie słaba opcją.
  • Odpowiedz
@szymi9191 Za 25k można też fajne auta mieć. Sam mam odłożone na auto już 2 lata a jeżdżę starym bo mi się dobrze jeździ i w sumie nie widzę sensu zmiany póki nie zgnije albo nie padnie na amen
  • Odpowiedz
@szymi9191: mieszkasz z rodzicami, prawda? nie odbierz tego przypadkiem jako atak. W takim wypadku połowa kosztów życia Ci odpada. leasingu i kredytu sensownego nie dostaniesz, zostań przy tej opcji 5-6 letnia fura
  • Odpowiedz