Wpis z mikrobloga

Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym wśród znaczących państw I świata. Ludzie zamarzający każdego roku na ulicy to jak najbardziej ofiary kapitalizmu.
#antykapitalizm - zapraszam do obserwowania i pisania
#usa #neuropa #lewica #prawackalogika vs #lewackalogika #lewactwo #socdem #socjalizm #anarchizm #bekazprawakow #bekazlibertarian #kapitalizm #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #zbrodnia #liberalizm #libertarianizm
3.....0 - Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym...

źródło: comment_dGlSlloALRGq3NdvZ72A65Y8Ts1GNOvq.jpg

Pobierz
  • 251
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3n3bl0: nie widzę związku, poza tym "a u was biją murzynów" to nie jest argument.
Mnie się obecny system też pod wieloma względami nie podoba, poza tym uważam, że pieniądz fiducjarny zrobił nas niewolnikami banskterów ale nie jestem przekonany czy jest to akurat cecha kapitalizmu, gdy centralnie sterowana kreacja pieniądza bez pokrycia to nie jest mechanizm rynkowy.
Natomiast wiadome jest, że każda dotychczasowa próba implementacji socjalistycznego równania w dół kończyła
  • Odpowiedz
@3n3bl0 Z jakiej racji nie mogę zarabiać na posiadaniu tego domu? Pracowałem na swoje posiadłości długo.

Druga sprawa, od ilu metrów kwadratowych zostaje się wielkim właścicielem? I dlaczego ci więksi mieliby też oddawać to na co zapracowali?
  • Odpowiedz
@BojWhucie: to ze cos bylo i nie bedzie to nie jest zawsze problem. dinozaury byly i nie ma. kazdy wie co zostanie zalane jak pare metrow wody przybedzie, kilka miast zniknie za kilkaset albo tysiecy lat, tez mi cos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Natomiast wiadome jest, że każda dotychczasowa próba implementacji socjalistycznego równania w dół kończyła się masowym głodem i ludobójstwem.


@szpongiel: ale k---a rozmawiamy poważnie czy nie?

Natomiast socjalizm jest kompletnie sprzeczny z ludzką naturą i doprowadza daną populację do tragedii.


@szpongiel: człowiek jest istotą społeczną, niemalże całość istnienia naszego gatunku (do rewolucji neolitycznej) stanowiliśmy społeczeństwo bezklasowe.
  • Odpowiedz
stanowiliśmy społeczeństwo bezklasowe

@3n3bl0: również mogę zapytać o to samo, jesteś poważny? xD
Hierarchie są emergentne w naturze i starsze nie tylko niż ludzka cywilizacja ale nawet gatunek ludzki. Idź zobacz jak się zachowują szympansy w lesie, a nawet tak odlegli przodkowie jak homary w morzu to się dowiesz, czy kiedykolwiek "stanowiliśmy społeczeństwo bezklasowe". Chyba się za dużo Marksa naczytałeś, a co gorsza łyknąłeś jego zarzutkę.
Jedynym sposób wprowadzenia równości
  • Odpowiedz
@3n3bl0: Z jednej strony, to brzmi jak okradanie ludzi, którym się powiodło, przez ich pracę i chęci, ale poniekąd jestem w stanie trochę zrozumieć twoje i tobie podobnych podejście. Gdzie mógłbym się dowiedzieć więcej na ten temat?? Np. co jeśli ktoś nie chce pracować, albo nie może i jest problemem dla ogółu społeczeństwa?
  • Odpowiedz
@3n3bl0:

Co z dobrami (w tym intelektualnymi), które są tajne (np. plany broni)? Też są publicznie dostępne dla społeczeństwa?

Co z prywatnością? Mogę prowadzić prywatne badania i tworzyć technologię dla własnych celów?
  • Odpowiedz
odniosłem się do zarzutów Miniu30 w komentarzach. Odnoszę się do komentarzy konkretnych i dotyczących tematu - nie mam czasu odpisywać każdemu jakie mam poglądy, ta nitka tyczy się krytyki kapitalizmu i tyle. Tak samo nie odpisuję na chochoły.


@3n3bl0: No nie specjalnie mu odpowiedziałeś bo skończyło się na jego komentarzu

no i ktore sankcje niby to maja powodowac? Bo rzad Wenezueli moze zwyczajnie zwalac swoje problemy na innych i tyle. Tym bardziej ze serio o czyms takim bylo by glosno.

Ropociag Wenezula - Kolumbia brzmi duzo realniej od Wenezuela -Chiny ktorym cytuje "Kontrakt z Chinami zakłada zbudowanie wielkiego gazociągu, którym ropa wenezuelska popłynie na
  • Odpowiedz
Ropociag Wenezula - Kolumbia brzmi duzo realniej od Wenezuela -Chiny ktorym cytuje "Kontrakt z Chinami zakłada zbudowanie wielkiego gazociągu, którym ropa wenezuelska popłynie na Daleki Wschód."


@Mleko_O: jak będę miał wolny czas to poszukam szczegółowych informacji na ten temat.

Naprawdę nie mam czasu odpisywać osobom, które schodzą z tematu (pytając mnie o alternatywę) albo biją chochoły.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: no i znow Kropkin.. a ten dialog jest nawet bledy bo w teori darwina nie przezywa najsilniejszy a najlepiej przystosowany (fittest). Biorac pod uwage wzrost ludnosci trudno nawet o to oskarzac kapitalizm.
Sam zas mem jest totalna manipulacja dla idiotow bo cytat z Kropkina zestawia z jakimis prymitywnymi zmyslonymi projekcjami autora i biorac pod uwage co napisalem wczesniej watpie by tworce tego dziela bylo na wiecej stac
  • Odpowiedz