Wpis z mikrobloga

Najbardziej smuci mnie to jak zmieniło się polskie społeczeństwo. W 97 ludzie sobie pomagali, wysyłali dary do Wrocławia by ludzie mieli co ubrać. Teraz mamy więcej pieniędzy, ale każdy jest bardziej zabiegany. Nie ma już tej solidarności która była kiedyś -_- No bo co z tego że zarabiam 29k brutto na UoP miesięcznie, skoro ludzie którzy nie mają, mają jeszcze mniej i tracą wszystkie swoje najcenniejsze skarby.

To już nie jest to co było kiedyś. Było biednie, ale ludzi. Teraz jest bogaciej ale mniej ludzko

#powodz #wroclaw
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrninistrator nie ma solidarności? W Nysie kilkaset ludzi walczyło by załatać wał mimo że powiedziano im żeby się ewakuowali.

Jak ci czegoś brakuje to ci wyśle moją starą kurtkę, bo ja uważam że z naszym społeczeństwem jest wszystko w porządku. Zobacz sobie jak wygląda zbiórka na pomagam.pl. Zobacz jakie środki i sprzęt mają nasi strażacy.

Może trochę warto by było jeszcze infrastrukturę poprawić ale tak jest do zrobienia, kasa się znajdzie
  • Odpowiedz
@adrninistrator: wyjdź ze swojej bańki. Ludzie pomagają tak samo a może nawet i bardziej. A ubrań punkty zbiórki pomocy nie przyjmują bo nie ma na tą chwilę takiego zapotrzebowania zgłaszanego.
W 97 ludzie oddawali wszystko czego chcieli się pozbyć, teraz masz OLX, Vinted, grupy na FB i ludzie takie rzeczy sprzedają/oddają na bieżąco, poza tym teraz komunikacja jest łatwiejsza więc wiadomo co gdzie jest potrzebne więc nie ma zwożenia wszystkiego
  • Odpowiedz
@adrninistrator: Polska jako państwo jest o wiele bogatsza i społeczeństwo jest o wiele bogatsze. Gdyby mi zalało mieszkanie i miasto to jedyne czego bym oczekiwał to ustabilizowania sytuacji, a resztę bym sobie kupił. Oczywiście nie każdy ma ten komfort, ale takich ludzi jak ja jest X więcej niż w 97.

Pomijam, że pomoc i tak jest udzielana i oferowana. W zasadzie każde miasto spoza terenów powodziowych robi zrzutkę finansową i
  • Odpowiedz